Бесплатни учебници за сите ученици од 2009-та

С

Спенсер

Гостин
Огромен поздрав до празните лажливи милозвучни кампањски гласови, со песната ,,Лажеш злато, лажеш душо, лажеш вештице...". Во угостителското брат ми нема добиено ниту една единствена книга. Речено им е, да си ги набават сами. Функционери, се изнасликавте, се изнајадовте фекалии, но народот не заборава. Арам да ви е, малку се изнакрадовте матер вам јебем... Изреволтирана сум до крај.
ма нееее.... зашто така збориш.... еве сега ке се јават оние кои беа,иако немаме учебници,ние можеме во тетратка да пишуваме.... кои бесплатни бе,ни даваат да копираме скрипти,а една проф рече- Во никој случај да не давате ваши пари! али ако.... некој полни џебови.... и да кажам,ептен се квалитетни учебнициве.... ваков квалитет нема никаде....
 

Nekoj IksDe

Челзијаш
Член од
17 септември 2009
Мислења
495
Поени од реакции
9
Па добро професорине немаат никакво разбирање да се стрпат?Не сте вие криви што не ви даваат учебници.
Или да не им избега шансата да шибнат некој кец?:toe:
И покрај тоа шо мене не ми фалат многу книги можам да кажам дека проферите апсолутно немаат разбирање велат фотокопирајте,позајмете или купете ги на старо и како после професорите не се криви учениците се .....

Среќа шо уште Француски И латински немам кај шио гледам во другиве училишта е далеку полошо
 
А

Ајсшутер

Гостин
Јас ги земав сите на старо додека чекам да ни дадат и ни кажаа дека нема да даваат годинава, само 1-ва година ќе добијат бесплатни книги а во Гимназиите веќе земаа учебници по сите предмети.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom