Беса во отворен протест за федерализација на Македонија

Член од
24 април 2008
Мислења
10.686
Поени од реакции
11.917
Некој од страна да гледа ќе помисли албанциве се избориле за независна Македонија па се угнетувани од славомакедонците ги немало у химна и знаме? Нон сенс си имаат матична држава им поклонија и втора нека си одат таму ако не им одговара да живеат со нас.
Е па, после две држави, сакаат трета среќа.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Ти бе стварно си глуп и ограничен.
Никад не сум се тргнал од ставот и истиот го терам од лани од декември. Во ниеден момент не сум го изменил, ниту пак нешто ме демантирало. Уште пред бомбите.
Не можат сите како теба да ги видат сите светски заговори против Македонија. Имај разбирање.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Не можат сите како теба да ги видат сите светски заговори против Македонија. Имај разбирање.
Аууу колку остроумно од твоја страна. Види, тоа што воопшто ме цитираше во темава повеќе пати, кажува дека ти бодам очи. Тоа што во тие цитати си ироничен, кажува дека во отсуство на факти незнаеш како да ме демантираш. Ама јас пак ќе останам пристоен.

И пак ќе ти кажам, ако си во право, јавно ќе одам пред влада да викам дека сум магаре. Дури и ќе бидам среќен за тоа, пошто ќе не поштеди од многу мака. Но што ќе се деси ако јас сум во право? Ќе ги излижеш ли гомната како што НЕ ги излижа за Кумановската акција ?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
^ ^

Aко ја извадиш главата од задникот, којзнае - може и ќе видиш. Не само барање за федерализација, туку и многу други работи.
Уште ти фалеше. Овој јунакот наш ги турна гаќите за Турскиот тек. Сега уште да го трпиме?[DOUBLEPOST=1433456890][/DOUBLEPOST]
И пак ќе ти кажам, ако си во право, јавно ќе одам пред влада да викам дека сум магаре.
Нема потреба да се потенцира очигледното. Навистина.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Уште ти фалеше. Овој јунакот наш ги турна гаќите за Турскиот тек. Сега уште да го трпиме?[DOUBLEPOST=1433456890][/DOUBLEPOST]

Нема потреба да се потенцира очигледното. Навистина.
Хехе, ако мислиш дека твоето мислење ќе ми влијае на мојата самодоверба гадно си се излажал. Јас не сум дојден на форумов да се исмејува на луѓе и по тоа да ја мери својата интелектуална способност, како што впрочем правиш, најверојатно во недостаток на самодоверба во приватниот живот.

А иначе тоа што ме трпиш, зборува и за тежината што ја има мојот збор врз тебе. Па ти ако сакаш тука на глава застани, јас моето ќе го терам. Ти ако сакаш свати ме како лично Грујо, мене ич кур не ми чуе за тебе, ниту за сите вие „интелектуалци“ кои покушавате да направите пародија од све што не ви се допаѓа, па макар било тоа и вистината.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Хехе, ако мислиш дека твоето мислење ќе ми влијае на мојата самодоверба гадно си се излажал. Јас не сум дојден на форумов да се исмејува на луѓе и по тоа да ја мери својата интелектуална способност, како што впрочем правиш, најверојатно во недостаток на самодоверба во приватниот живот.

А иначе тоа што ме трпиш, зборува и за тежината што ја има мојот збор врз тебе. Па ти ако сакаш тука на глава застани, јас моето ќе го терам. Ти ако сакаш свати ме како лично Грујо, мене ич кур не ми чуе за тебе, ниту за сите вие „интелектуалци“ кои покушавате да направите пародија од све што не ви се допаѓа, па макар било тоа и вистината.
Кога реков трпиме, мислев на Груевски, не на тебе. Во неговото веќе легендарно интервју кажа дека Турски тек во Македонија ќе има кога ќе се договорат Брисел и Москва. Шамар за Лавров кој се обидуваше да ќари во матното во Македонија, и обид да добие малку поддршка од Брисел. На Ванлок аргументот беше дека треба да ги трпиме арамиите затоа што го поддржуваат Турскиот тек. Сега таа приказна официјално умре, затоа прашав дали уште треба да ги трпиме.

Не си многу бистар, а?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.353
Поени од реакции
31.240
Што се смеееш бе ти ко некој суфлер си.
^^
Не те слуша, во центарот на универзумот е (главата му е во задникот).





Ти си дежурна нарикача над судбината на македонскиот народ, опколен од милиони непријатели. Ти си panic button.

Беса е релевантна во македонската политика малку помалку од Хорхе...
Така збореа (зборевте?) и за ОНА, па се деси војната и рамковниот.... и капитулацијата под присила на НАТО и Америте.
Тоа не беше доволно за таквите како тебе да си ја извадите главата од задникот.

После се деси Гошинце, и без разлика чива претстава беше тоа - таму беше испратена јасна порака.
Но алас, ниту тоа не беше доволно за да си ја извадите главата од задникот. Па се деси Куманово.



За Куманово еден ден некој скапо ќе плати. Тука, во Македонија. Некој што носи на душа 8 животи.
Додека ти се мислиш како да наплатиш на дилетантиве што се на власт, Шќиптарите си ја тераат агендата за Голема Шќиптарија.

Прогласија Голема Албанија во Скопје, се смеете. Се смеевте и кога ја најавуваа ОНА. Се смеевте и на Гошинце. Сега се смеете на барањава за федерализација на БЕСА.
Ебате глупавите ебате, па самиот Претседател на Албанија официјално во официјална изјава даде подршка за создавање на Голема Албанија. Лидерот на БЕСА пред пар недели беше на средба со истиот тој Еди Рама. Сето тоа пар недели пред официјалната посета на Стејт Департментот на САД, од албанскиот министер за надворешни работи.

Уште ли треба? Да земам да нацртам можеби??
БЕСА, Еди Рама, Албанците воопшто - тие се американски алатки, со САД си имаме работа а не со наведените.

Но наместо конечно да ја извадиш главата од задникот, ти (и другарчињата) сеуште се кезите на ретардираните шеги и сеуште старите тешења: „БЕСА не се важни“, „Ништо не е ова“, „Невзат Халили е никој“... „Голема Албанија е смешка“.
Одамна те замолив да прочиташ за когнитивна дисонанца. Сепак очигледно остануваш неук и за тоа како и за куп други работи.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Кога реков трпиме, мислев на Груевски, не на тебе. Во неговото веќе легендарно интервју кажа дека Турски тек во Македонија ќе има кога ќе се договорат Брисел и Москва. Шамар за Лавров кој се обидуваше да ќари во матното во Македонија, и обид да добие малку поддршка од Брисел. На Ванлок аргументот беше дека треба да ги трпиме арамиите затоа што го поддржуваат Турскиот тек. Сега таа приказна официјално умре, затоа прашав дали уште треба да ги трпиме.

Не си многу бистар, а?
После 20 иронични постови конечно ме фати во грешка, мал чекор за тебе, ама голем за човештвото.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Дечки, се би дал вас двајцата да ве слушнам како дискутирате на кафе, во живо. Кога ќе разврзите теории на заговор, на крајот ќе се испостави дек Фиџи планира да ја окупира Македонија, со помош на тајни тунели.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
^^

Прогласија Голема Албанија во Скопје, се смеете. Се смеевте и кога ја најавуваа ОНА. Се смеевте и на Гошинце. Сега се смеете на барањава за федерализација на БЕСА.
Ебате глупавите ебате, па самиот Претседател на Албанија официјално во официјална изјава даде подршка за создавање на Голема Албанија. Лидерот на БЕСА пред пар недели беше на средба со истиот тој Еди Рама. Сето тоа пар недели пред официјалната посета на Стејт Департментот на САД, од албанскиот министер за надворешни работи.

Уште ли треба? Да земам да нацртам можеби??
Но наместо конечно да ја извадиш главата од задникот, ти (и другарчињата) сеуште се кезите на ретардираните шеги и сеуште старите тешења: „БЕСА не се важни“, „Ништо не е ова“, „Невзат Халили е никој“... „Голема Албанија е смешка“.
Одамна те замолив да прочиташ за когнитивна дисонанца. Сепак очигледно остануваш неук и за тоа.
Не треба да црташ, само објасни што направи државата во врска со ова? Кого затвори?
Дали можеш да замислиш хипотетичка ситуација каде што во Америка некој брадосан муслим ќе излезе на прес и ќе каже - Загрозени ни се правата, прогласуваме нова држава Шкиплирида!
На сред прес го апсат.
Ваква изјава е еквивалент на терористичи напад.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.353
Поени од реакции
31.240
Ти се абсолвираш себеси од било каква одговорност?
Исклучиво криминалните дилетанти кои моментално ја водат државата, се криви? Сега само ќе гледаш сеир како ни ја распарчуваат државата и народот??


Дали можеш да замислиш хипотетичка ситуација каде што во Америка некој брадосан муслим ќе излезе на прес и ќе каже - Загрозени ни се правата, прогласуваме нова држава Шкиплирида!
На сред прес го апсат.
Ваква изјава е еквивалент на терористичи напад.
Не разбирам, навистина. Прво се буневте против полициска брутелност, а сега барате повеќе иницијатива од полицијата... Дај решете се што сакате?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Дечки, се би дал вас двајцата да ве слушнам како дискутирате на кафе, во живо. Кога ќе разврзите теории на заговор, на крајот ќе се испостави дек Фиџи планира да ја окупира Македонија, со помош на тајни тунели.
А јас баш би сакал да те видам како те изработил Заев во врска со Куманово и бомбите за Монструм, кои си ги слушнал од сигурен извор, кој му кажал некој кој ги слушнал, како уствари и сите Зајковци што ги прашав ми одговорија.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Не треба да црташ, само објасни што направи државата во врска со ова? Кого затвори?
Дали можеш да замислиш хипотетичка ситуација каде што во Америка некој брадосан муслим ќе излезе на прес и ќе каже - Загрозени ни се правата, прогласуваме нова држава Шкиплирида!
На сред прес го апсат.
Ваква изјава е еквивалент на терористичи напад.
Државата не реагира затоа што се очекува молскавична акција на Миленко, Пандов и Филип Петровски.

Стрпливост само.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom