Бело или црвено вино?

Бело или црвено вино?

  • Бело

    Гласови: 59 33,1%
  • Црвено

    Гласови: 119 66,9%

  • Вкупно гласачи
    178

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Повеќе сакам црвено вино,иако е потешко од белото мене ми е поубаво.А сакам да го пијам во комбинација со сирење во фурна или било какво сирење,или похован кашкавал или пилешки прсти.А точно е дека белото вино повеќе се пие во лето зашто е полесно,попитко,а црното како потешко и затоа што побрзо загрева се пие во зима.
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Вино-најомилен алкохолен пијалак. И бело и црвено сакам, ама гласав за црвеното.:icon_lol:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Не сум некој љубител на виното, ама меѓу бело и црвено бирам бело. Црвеното ми е прекисело, дури ни на Витачот не сум му фан. Плус, ми се заруменуваат образите од него ко на селска мома, а тоа го мразам. :icon_lol:

Белото ми е многу попитко. Го пијам и како шприцер, и како бунар и чисто. Најрадо би пиела бунар.

А грозје, да, бело повеќе сакам ама мислам дека е коинциденција.
 

Elena F.Sinatra

Temper Tantrum
Член од
5 август 2008
Мислења
227
Поени од реакции
14
Црвено, и бело... Најомилен бренд, Шардоне, и тоа special edition ;)
Дисан исто... Од Сковин белото...
Шампањ...
Само една работа неможам да сварам: Бунарче! и Бамбус!
Мислам, нели е грев да се упропастува виното со триста гурабии внатре...!
Се чудат Французиве како успеваме да го деградираме виното на ваков начин, а башка и амбалажата ако е 3-литарска и пластика, со примеси, на мирисни винарски ноти и PVC...
:nenene: Тапааааа!
 

GoGo*

LSS
Член од
10 јуни 2008
Мислења
564
Поени од реакции
18
Ретко пијам вино,но белото со кисела вода :back:
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
Црвено домашно од кај мене
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
бело, Александрија, може и Бунарче....а црвено, ретко, али домашно!!!!!!!!!грозје не ни јадам,ептен ретко!!!!!!!!!!
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
19
Поени од реакции
2
ма кому иде... што има тоа не е битно ... али у принцип избегавам вино повеќето бело зашо лошо ми влијае на организмот
 

WindChill

3NitY
Член од
13 февруари 2008
Мислења
138
Поени од реакции
2
Ве читам и ви се воодушевувам. Значи колку сакам да можам да си турам чаша било какво вино и да уживам во него. Не дека не пијам никакво, пијам црвено, меѓутоа јас ако прво не го убијам виното со кока кола или степ јас не можам да го пијам :uvo:
Иначе грозје не можам да замислам, не сакам ни бело ни црвено :icon_conf
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
19
Поени од реакции
2
Ве читам и ви се воодушевувам. Значи колку сакам да можам да си турам чаша било какво вино и да уживам во него. Не дека не пијам никакво, пијам црвено, меѓутоа јас ако прво не го убијам виното со кока кола или степ јас не можам да го пијам :uvo:
Иначе грозје не можам да замислам, не сакам ни бело ни црвено :icon_conf
ко ќе нема да видиш како ќе пиеш .... а и + ако претходно си напраена лом не ти е битно после што ќе пиеш ТАКАААА.......
 

WindChill

3NitY
Член од
13 февруари 2008
Мислења
138
Поени од реакции
2
ко ќе нема да видиш како ќе пиеш .... а и + ако претходно си напраена лом не ти е битно после што ќе пиеш ТАКАААА.......
Па за пиво ми е така, значи пиво пијам само ако сум ломосана, али вино нема шанси.
 
V

[vladimir]

Гостин
Понекогаш знам да со ручек да се напијам часа вино не сум голем љубител на вино од нашиве омилено ми е Vranec Special Selection на Тиквеш има благ вкус и спацифичен мирис кој непробал нека повели нема да се покае.

хехехе звучам ко тој од храна и вино
 

Kajgana Shop

На врв Bottom