Бастер Китон

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Како може ова да ви е смешно бе? :shook:
5 минути изгледав од едно од видеата и сида фатив. Дебилни покрети и глупирања ко Џим Кери да го гледам. На Џим Кери се имам смеено, признавам.
Смешен бил за неандерталците од тоа време, хумор у 1920та година, го пипкам ликот пред мене за десното рамо а ја сум од лева страна хехехехе урлам.
 
G

grande-juve

Гостин
Како може ова да ви е смешно бе? :shook:
5 минути изгледав од едно од видеата и сида фатив. Дебилни покрети и глупирања ко Џим Кери да го гледам. На Џим Кери се имам смеено, признавам.
Смешен бил за неандерталците од тоа време, хумор у 1920та година, го пипкам ликот пред мене за десното рамо а ја сум од лева страна хехехехе урлам.
иди лечи се
 
Последно уредено од модератор:

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.464
Поени од реакции
9.397
Дај не е фер озбилно не ми ја трујте сега темата со глупости. И мене Интер ми е клуб за неандерталци па не доаѓам таму да ви кењам по темата.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.203
Поени од реакции
107.886
Дај не е фер озбилно не ми ја трујте сега темата со глупости. И мене Интер ми е клуб за неандерталци па не доаѓам таму да ви кењам по темата.
Интер Е клуб на неандрталци. :toe:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Добро еве да не бидат 5, изгледав 18 минути односно цело видео од Cops, најсмешното на Хоуп, кај што солзи и течеле и добила воспаление на стомачни мускули.

Мене метастази почнаа да ми се појавуваат. 0 пати се насмеав, тага ме облеа.
Смешен бил у 1920та година ко што реков, прв пат луѓето гледале такво нешто, глупирање и се смееле малце.
Ама у 2016та да СЕ ГАЗИШ ОД СМЕЕЊЕ на вакво нешто... :cenzura:

Дај не е фер озбилно не ми ја трујте сега темата со глупости. И мене Интер ми е клуб за неандерталци па не доаѓам таму да ви кењам по темата.
Зашто глупости? Глупост е да кажеш дека ваков дебилизам не е смешен? Зашто?
Дојди и ти у фк Интер и речи дека ти е клуб на неандерталци, образложи зашто така мислиш и нема да имаш проблеми. Само Дарко Уфо може да ти исконтра. :icon_lol:
 
G

grande-juve

Гостин
Смешен бил у 1920та година ко што реков, прв пат луѓето гледале такво нешто, глупирање и се смееле малце.
Ама у 2016та да СЕ ГАЗИШ ОД СМЕЕЊЕ на вакво нешто... :cenzura:
Имаш некои докази за ова, научни истражувања некои, дека тогаш бил малку смешен, а сеа е анти смешен? Или нема потреба да ни ги прикажеш, на нас дебилите шо се смееме на него :unsure:
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.464
Поени од реакции
9.397
Добро еве да не бидат 5, изгледав 18 минути односно цело видео од Cops, најсмешното на Хоуп, кај што солзи и течеле и добила воспаление на стомачни мускули.

Мене метастази почнаа да ми се појавуваат. 0 пати се насмеав, тага ме облеа.
Смешен бил у 1920та година ко што реков, прв пат луѓето гледале такво нешто, глупирање и се смееле малце.
Ама у 2016та да СЕ ГАЗИШ ОД СМЕЕЊЕ на вакво нешто... :cenzura:


Зашто глупости? Глупост е да кажеш дека ваков дебилизам не е смешен? Зашто?
Дојди и ти у фк Интер и речи дека ти е клуб на неандерталци, образложи зашто така мислиш и нема да имаш проблеми. Само Дарко Уфо може да ти исконтра. :icon_lol:
Јас во 2016та се смеам на вакво нешто. И солзи ми течат и воспаление на мускули добивам од смеење. И си коментирам во теми каде сме собрани неколку дебили и си се смееме на дебилен хумор. И сега ти, како богот на квалитетната комедија не знам зошто воопшто се понижуваш да отвараш вакви теми и да си прљаш раце да пишуваш за хумор кој сонува да стане како твојот.
 
Член од
5 август 2016
Мислења
465
Поени од реакции
296
ауу, што гледа вие. ова можеби пред 100 години било врв на комедијата, ама денес ни е смешно, ни е интересно.

можеби на некои лекови или дроги ако си и не е толку лошо, а? да пробам така да ги гледам филмчињава?
 
W

wicked_1

Гостин
@Џонтра Волта тебе ти се Френдс смешни така да не си релевантен на тема хумор, излази. :unsure:[DOUBLEPOST=1473357918][/DOUBLEPOST]
ауу, што гледа вие. ова можеби пред 100 години било врв на комедијата, ама денес ни е смешно, ни е интересно.

можеби на некои лекови или дроги ако си и не е толку лошо, а? да пробам така да ги гледам филмчињава?
марамба, напрај уште 1 јузер и стај си лајк
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Имаш некои докази за ова, научни истражувања некои, дека тогаш бил малку смешен, а сеа е анти смешен? Или нема потреба да ни ги прикажеш, на нас дебилите шо се смееме на него :unsure:
Нема докази, мртви се сите луѓе од тоа време, повеќето се умрени од загушување од смеење од хуморов. :D
У 2016та Џим Кери веќе не е смешен па камоли Чарли Чаплин или овој Бастеров.

Јас во 2016та се смеам на вакво нешто. И солзи ми течат и воспаление на мускули добивам од смеење. И си коментирам во теми каде сме собрани неколку дебили и си се смееме на дебилен хумор. И сега ти, како богот на квалитетната комедија не знам зошто воопшто се понижуваш да отвараш вакви теми и да си прљаш раце да пишуваш за хумор кој сонува да стане како твојот.
Не сум бог на квалитетна комедија, баш напротив, не гледам комедии и не ми се смешни таквите филмови.
Ја отворив темава пошто досадно ми е и баш ме интересираше кој е овој Бастер Китон па видов дека настанал општ хаос од смеење и не можев да одолеам а да не пуштам да видам што е толку смешно. За жал се изгорев и фатив полипи и јачмен на око.
Ко што кажав морав да го пуштам Ранко Рангелов да се прочистам, еве продолжив со Тони Михајловски. :icon_mrgr:

И не ве нареков вас дебили, туку `филмовиве` се дебилни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom