Бар ова го нема кај нас :)

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Ај се кладиме во 1000 евра дека истото и кај нас ќе се деси на отварање на „рандом маркет“ ако дадеш 16.000 денари гага. Барем 100 тина луѓе ќе има.

Данците и онака голи шетаат по нудистичките плажи, овде барем некој ќе ги почасти за тоа.

Оф топик: Абе ова ладно во маркетот или така ми се чини?
За 16.000 можеби иако тешко. Ама просечна плата у Данска не е толку :). По наши стандарди би му дошло 100 евра негде максимум :) За тие пари ич.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
нудистичка плажа е едно ( таму и јас шетам, и ти и секој кој ќе отиде, што е и нормално) но, да имаш пари и да се глупираш вака е вон секоја логика- или пак немаш доволно пари па - идеш гол да земеш нешто гага
јас верувам дека е она второто- :)
сепак секој си има свое мислење-
и да, пак ќе кажам не верувам дека ќе се најде (здрав, не некој психички болен ) Македонец кој би се соблекол за да земе нешто џабе од маркет па ако сака нека биде и вредност не од 270 евра - туку 4Х повеќе
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Оти бе шо исто ко војска на туширање :icon_lol:.
 
Член од
15 декември 2010
Мислења
197
Поени од реакции
87
дечко Bora Bora- да споредувашТАААААААков стандард на данците со оној на Македонците е крајно идиотски
Ама Македонец не се понижува и покрај тоа што нема онолку колку скандинавците
Iskreno me iznasmea. Toa tvoeto e izkompleksiranost i glupa frustracia. Makedoncheto nema nakade poveke da se ponizuva, ako me svakiaash. Danska e moshne bogata strana i ini imaat razlichen mantalitet ot bedno i izfrustrirano makedonche, koe e golo anyways!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: `V`

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Iskreno me iznasmea. Toa tvoeto e izkompleksiranost i glupa frustracia. Makedoncheto nema nakade poveke da se ponizuva, ako me svakiaash. Danska e moshne bogata strana i ini imaat razlichen mantalitet ot bedno i izfrustrirano makedonche, koe e golo anyways!
а Бугарчето исто така праи ко данците?
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Iskreno me iznasmea. Toa tvoeto e izkompleksiranost i glupa frustracia. Makedoncheto nema nakade poveke da se ponizuva, ako me svakiaash. Danska e moshne bogata strana i ini imaat razlichen mantalitet ot bedno i izfrustrirano makedonche, koe e golo anyways!
Научи да пишуваш.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Кај нас циганчињата и онака се голи.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Кооооооооооолку понижувачки живеат ЕУропјаните:eek:

И после некој ќе речел во странство се збогатувале бргу ,та живееле ко бубрег у лој:pos:
ако е така што к*р се понижуваат за 270 евра?
скроз голи ги пустошат рафтовите од маркетот( ко невидени се тепаат кој што повеќе и побргу да зграби)

За да можат бесплатно да пазарат во вредност од 270 евра - купувачот МОРА во новоотворениот супер маркет да влезе ко од мајка роден

И да, ме радува што
Бар тоа кај нас го нема- (y)

http://www.youtube.com/verify_age?next_url=/watch?v=BKBsGB0Ptg4&feature=player_embedded#at=69
Пред да им се смееш за ова иди види како се чека некој попуст кај нас или како сите кај што е нешто гага ќе се утепаат.
Пензионерите на камени беа 1012304982305987 пати поголема брука од ова.
Им е гајле,за 270 евра има да се изнакупуваш....ехеее и тоа отшишле голи.Голема работа,битно не се испотепаа ко ова говедава овде и не полнеа кеси од шведска маса.Ем овие си се изнакупија,ем маркетот си доби реклама.
Никаков показател за беда или живеење понижувачки...
 
Член од
15 декември 2010
Мислења
197
Поени од реакции
87
а Бугарчето исто така праи ко данците?
Ako toa go obiavat sum siguren deka ke ima dostatachno hora toa da go napraat. 270 evra so 270 evra brato, koi gi dava ei taka za nishto! Ke go metaat pishtovat 7-8 minuti golema rabota!
 
O

Orion.

Гостин
Iskreno me iznasmea. Toa tvoeto e izkompleksiranost i glupa frustracia. Makedoncheto nema nakade poveke da se ponizuva, ako me svakiaash. Danska e moshne bogata strana i ini imaat razlichen mantalitet ot bedno i izfrustrirano makedonche, koe e golo anyways!
А вв Болварија да не раснат еура по дрвата:) Еуропејски татар
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Aбе роднини мои од странство кога ќе дојдат овдека викаат дека кај нив таму имало поголема сиромаштија отколку овдека .... знам дека звучи смешно, но кога и да дојдат го кажуваат тоа, викаат кај нас треба пола век да работиш за да стигнеш до сопствен дом, автомобил и.т.н. а во МКД сите(грото) се прават сиромашни, невработени, мали плати... ама грото имаат по повеќе од една куќа/стан и повеќе од еден автомобил ............ е сега тоа што како народ сме исфрустрирани тупаџии и што гледаме наназад кон минатото, а не нанапред и што брат на брат е душман, тоа е сосема друга работа ......... не дека Македонецот нема пари, туку нема компас !
Еден мој пријател беше во Бугарија пред некоја недела(по прив. работа) и вика дека ние сме биле измислени за нив, внатрешноста на Бугарија била батал над баталот ........ ние сме сон за нив ......... и по пари и по инфраструктура !
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Да направат ваква акција кај нас цела Шутка и Топаана ќе се шета со голо дупе низ супермаркет :D
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Пред да им се смееш за ова иди види како се чека некој попуст кај нас или како сите кај што е нешто гага ќе се утепаат.
Пензионерите на камени беа 1012304982305987 пати поголема брука од ова.
Им е гајле,за 270 евра има да се изнакупуваш....ехеее и тоа отшишле голи.Голема работа,битно не се испотепаа ко ова говедава овде и не полнеа кеси од шведска маса.Ем овие си се изнакупија,ем маркетот си доби реклама.
Никаков показател за беда или живеење понижувачки...
тоа е сосема друго
Попуст чекаат и купуваат секаде во свет -
а точно знаев дека некој - ќе се најде и ќе ги спомне пензионерите
Не велам дека нема сиромаштија- но добро е што до тој степен не се бламира народот - онака како што тоа го има нагоре низ државите “Comeinyourunderwear, getafreeoutfit”:D




--- надополнето: 18 јуни 2012 во 18:55 ---
Кај нас циганчињата и онака се голи.
зошто зборуваш за среден род?!
на видеото - не видов деца:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom