Барам совет

mamba

UNITED MACEDONIA
Член од
13 декември 2009
Мислења
93
Поени од реакции
3
Drugar za da mozes da se sudis vo Strazburg ke moras prvo da gi iskoristis site pravni lekovi vo makedonija znaci da imas pravosudna presuga od prvostepen sud, pa zalba, presuda od apelacija pak zalba do vrhoven sud i otkako ke ti ja potvrdat odlukata od tamu(vrhoven sud) i od koga ke nemas kade ponatamu ke mozes vo Strazburg, Ako gi nemas iskoristeno site pravni sretstva vo R. Makedonija ke ti ja odbijat tuzbata vo Strazburg i ke te upatat pravdata da ja baras vo pravosudnite organi vo RM.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.000
Поени од реакции
16.064
Drugar za da mozes da se sudis vo Strazburg ke moras prvo da gi iskoristis site pravni lekovi vo makedonija znaci da imas pravosudna presuga od prvostepen sud, pa zalba, presuda od apelacija pak zalba do vrhoven sud i otkako ke ti ja potvrdat odlukata od tamu(vrhoven sud) i od koga ke nemas kade ponatamu ke mozes vo Strazburg, Ako gi nemas iskoristeno site pravni sretstva vo R. Makedonija ke ti ja odbijat tuzbata vo Strazburg i ke te upatat pravdata da ja baras vo pravosudnite organi vo RM.
a ako na presudata pisuva deka e pravosilna i posle 15dena od priemot stanuva izvrsna, mozes li da tuzis u Strazburg ??
nemas pravo na Revizija, mala vrednost na sporot <500.000 ??
..imas li pravo da tuzis u Strazburg ??

..Mislam ima podobro od Strazburg..navreme zemanje bg pasaport i prijavuenje ujdurmite u Sofija, (kako Staska) pa posle ko ce pocne da pisue EU za naseto krivosudstvo barem ke gi strese malku... ama i tuka ako mnogu se pojavat ke se devalvira.. too many
 
Член од
11 март 2010
Мислења
3
Поени од реакции
1
daj bidete poozbilni i kazete dali ima sansi ako izgubis na site sudovi vo Mk da ides na nekoj EU sud da baras pravda ili koj te e...???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom