Барам играчи за AION

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Дали има некој што сака да игра AION ?

Би ја куил играта и би му ја дал на некој да ја игра месец-месец и пол.
После тоа би ја играл јас.

Секој што ќе побара може да добие cd-key , предност имаат hardcore играчи. Пишете пм ке се договриме.


Истата понуда за:
Age of Conan
Lord of the Rings Online
Warhammer online.

Јас ги купувам лиценците, ви ги давам играте месец два па јас продолжувам.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
хехе
да не продаваш акаунти после :)
 
B

BrunoFresh

Гостин
Дали некој има заинтересирано за Aion Online да играме на приватен сервер?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Зашто да не. Само незнам као треба да се изведе се тоа, лаунчери, акаунти, реалми...
 
B

BrunoFresh

Гостин
Ако имаш желба, тогаш нема проблем. Јас ќе ти објаснам не е сложено.
Може да се каже дека се 3 чекори само :)
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Дали има некој што сака да игра AION ?

Би ја куил играта и би му ја дал на некој да ја игра месец-месец и пол.
После тоа би ја играл јас.

Секој што ќе побара може да добие cd-key , предност имаат hardcore играчи. Пишете пм ке се договриме.

Истата понуда за:
Age of Conan
Lord of the Rings Online
Warhammer online.

Јас ги купувам лиценците, ви ги давам играте месец два па јас продолжувам.
Vaka sega, ja Aion igrav od release skoro 6 meseci, ja kupiv Collector's Edition. Tolku bev napalen na igrata toa e chudo, nish drugo od svett na igrite ne me interesirashe, a znaev za nejsinoto ispaganje 4 godini pred da ipadne, so dusha ja chekav. Arno ama kakopoveke igrav svakav deka se poveke igrata ne e kako shto treba, premnogu me razochara u mnogu pogledi i ja bataliv. Sega znam deka imaat izvadeno ekspanzija za koja ama bash ich ne sm zainteresiran, iskreno se nadeva deka mnogute nepravilnosti koi gi imashe igrata tgash sega se ispraveni, amaposhto kompletnomi g skrshi filmot odbiva da ja igram pak.

Moj sovet ti e, ako sakash da igash kvaitetno MMORPG, a i daplakash mesechna pretlata za istoto, togash zemi ja Rift, 500 pati e podobra od Aion i100 pati podobra od WoW. Aion togash osven za grafikata za nishto drugo ne vredeshe, super e d 25-ti leve, posle toa svakash deka gadno s se zaebal i stiganjeto do 30 level e machenje, u Rift sum33 level mmentalno poshtopred dve nedel pochnav da ja igram i ushte me vleche i ushte go osekam istio feing koj go imavkako koga ja pochnav.

Batali Aion, zemi Rift.
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Заштеди си ги парите и земи или :
1. Star Wars the Old Republic - излегува на 20 декември
2.Guild Wars 2 - излегува некаде почетокот на 2012
зависи колку имаш трпение.
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Заштеди си ги парите и земи или :
1. Star Wars the Old Republic - излегува на 20 декември
2.Guild Wars 2 - излегува некаде почетокот на 2012
зависи колку имаш трпение.
Ako odime po taa logika ondak ja preporachuvam da ja cheka Guild Wars 2, SW:TOR nema da vredi do tolku kolku shto se dga prashina.
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Tochno.


E sega mislam deka e i vo red da kazam barem zoshto ne ja preporachuvam Aion.


Kako shto kazav, ja bev epten napalen na igrata, ja chekav 4 godini, ja igrav BETA-ta, ja kupiv collector's edition, pochnav samo toa i nishto drugo osven toa da igram, i se do 25-ti level beshe neshto shto do togash go neav igrano a premnogu kvalitetno, da toa go mislev do 25-ti level. Koga fativ 25-ti level svativ edna rabota, nemam poveke quests! Oskudacija na quests od 25-ti do 30-ti level, shto avtomatski igrata ja pravi grinding game celi 5 leveli. Osven toa, vo Aion na delovi od mapata postojat party regioni, delovi vo koi nema nikakvi, ni teoretski ni praktichni shansi da se protnesh sam, potrebna ti e grupa, a tragedijata e shto nekoi quests koi se oznacheni kako solo se bash vo tie regioni, si odish ti mislish solo quest koa svakash deka bash i ne e solo quest.


Vtora rabota u igrata e ogromniot class nebalans, jas igrav tank, Templar klasa, koja vo PVP beshe skoro na dnoto, poslabo beshe samo assassin. Imeno, za da se uspee vo ovaa igra treba da se igra bilo koj vid na mage ili eventualno ranger, se drugo e na nisko nivo. Ke dadam eden kroki primer, ako mojot stun kako tank trae 10 sekundi a ima recharge time od 1 i pol minuta, na prosechen mage (koj bilo od dvete pod klasi) eden stun, odnosno imobilise trae minuta i pol a mu se rechargira za 15 sekundi. Ja svakate matematikata? Plus toa mages imaat eden buff koj gi pravi imuni na tri napadi od koj bil tip,fizichki il magical, shto kompletno ja uteznuva rabotata, poshto warriors imaat eden magical skill koj privlekuva neprijateli od daleku, neshto kako lanec od struja i go vleche neprijatelot kon nego, guess what? Protiv toj buff na mages ova ne funkcionira, a ima golem recharge taka da nema da mozete bash da go upotrebite pak toj skill, a i da mozete magot veke povtrno ke se buff-ne poshto negoviot buff ima mnogu mal recharge. Rangers imaa eden kup slows shto pak gi pravi uzasno teshki za tepanje. Melee klasite bea od sranje posanje, posebno assasinot. Najteshko za ubivanje e cleric, nema shansi,mmortal,poshto toa e healer klasata u igrata ma eden kup heals i plus eden kup harming spells, em nemozesh da go ubiesh em te ubiva. Glupavo e da kazam nomi se desi so grupa od chetvorica da probame da ubieme eden cleric koj beshe 3 level-i pmalod nas, guess what, ne sotre site d eden, zashto nie nego nemozevme da mu odzememe energija a on nas ne tepashe so negovite harming spells. So cleric ni mage nemoze.

Poradi gorenavedenata prichina imashe problemi vo naogjanje na grupa za dungeons, jas poshto igrav tank mi beshe epten lesno, ama site shto igraa neshto drugo ima problem, bash poradi slabosta na tankot kako klasa nemashe mnogu koi igaat i po nekogash grupa se barashe i po 2-3 saati, shto e nedozvoli za edna vakva igra. Koga sme veke kaj dungeons, toa beshe kompletno promashvanje. Vleguvate vo dungeon i izleguvate so nishto, boss-ovite nema standardni drops, mnogu chesto de sluchuvashe da ne se padnat voopshto items, shto gi praveshe dungeons bez poenta.



Ova beshe na pochetok na igrata, pred 2-3 godin koa izleze, kako e sega ne zama ne me ni interesira.
 
B

BrunoFresh

Гостин
Играта е сеа подобрена и има добра експанзија. Бета игра дали било со пари или не, на почетокот секаде има багој и недовршени работи. Тие ја пуштаат да видат каде ќе има проблеми играчите. Играта сеа е супер што на приватни сервери можеш да најдиш парти и такви срајна,а а не на официјален.Играта е сеа на 2.5 верзија и се вика поточно: Aion: Assault on Balaurea (Како некоја експанзија на играта каде што работите се подобрени).
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Играта е сеа подобрена и има добра експанзија. Бета игра дали било со пари или не, на почетокот секаде има багој и недовршени работи. Тие ја пуштаат да видат каде ќе има проблеми играчите. Играта сеа е супер што на приватни сервери можеш да најдиш парти и такви срајна,а а не на официјален.Играта е сеа на 2.5 верзија и се вика поточно: Aion: Assault on Balaurea (Како некоја експанзија на играта каде што работите се подобрени).
Ova gre shto go pishav ne bshe a BETA-ta, tuku za oficijanata verzija koga izleze. Dbro e shto ja sredile, bare da zalichi na neshto, u gameplay smisol.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom