Банско - Бугарија

Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Ај ке ве молам некоја препорака за добар хотел во банско?

Реално се мислам да резервирам тука: http://www.atlantis.mk/mk/ponudi?id=17&title=GRAND+HOTEL+BANSKO&from&to мегутоа имам поделено искуство со хотели со четири звезди во Банско, во некој се било супер додека во некој сум си заминувал и порано од што било тапа и реално не вределе ни за 2 а не пак за 4 звезди. Кемпински каде што сум бил само еднаш и кој што е хотел со 5 звезди (и му давам отцена 10 од 10) моментално е премногу скап.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Зошто резервираш преку нашиве туристички агенции? Секогаш е поскапо отколку што треба. На booking.com имаш една купа понуди, можеш да си бираш спрема буџетот. Јас топло го препорачувам Хотел Парк Бачиново. Не е во Банско туку во Општина Благоевград, се наоѓа на почетокот на шума и е прекрасен хотел. Досега имам престојувано двапати и сум презадоволен. Инаку чисто за информација, Хотелот е во сопственост на Васил Пишев, пратеникот на ВМРО од Струмица, али тоа нема врска. Хотелот ги има сите мои пофалби без разлика кој е сопственик.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
па нема баш голема разлика во цените, нарочито кога станува збор за по квалитетните хотели. на пр. понудата во кемпински за апартман со вклучен појадок и таму а и кај нас во атлантис е иста. сега нормално дека ако бараш ке најдеш понуди што се поефтини не викам не, али едноставно не сакам да се замарам со тоа. значи ке платам колку што треба али да биде се како што треба, господски. :) не дека сум господин некој, ташак сум :) ама така се вика.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Разбирам, на букинг цените знаат да варираат од час во час и во зависност од тоа за кој период сакаш да направиш резервација. Сепак ти си знаеш најдобро според буџетот и можностите што повеќе ти одговара.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Ај ке ве молам некоја препорака за добар хотел во банско?

Реално се мислам да резервирам тука: http://www.atlantis.mk/mk/ponudi?id=17&title=GRAND HOTEL BANSKO&from&to мегутоа имам поделено искуство со хотели со четири звезди во Банско, во некој се било супер додека во некој сум си заминувал и порано од што било тапа и реално не вределе ни за 2 а не пак за 4 звезди. Кемпински каде што сум бил само еднаш и кој што е хотел со 5 звезди (и му давам отцена 10 од 10) моментално е премногу скап.
А да погледаш тука, наместо по агенции ?
Гарантирам дека ти е поевтино, имаш 19 хотели на избор....
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
592
Поени од реакции
392
Оди. Ќе се изнауживаш. Секоја зима одам 10дена на скијање во Банско и е супер !!
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Мурите и пирин голф.
Само таму сум бил, профи е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom