Балкански филмови

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Интересен филм овој Балканска меѓа. Настрана тоа дали бил или не бил намерно направен за ширење национализам мене ми се допадна како е изработен.

Го има веќе достапен во HD низ доста балкански торент сајтови а и на Kodi Balkan Green Build.
Прати ми торент ако можеш...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Некој го гледал ли хрватскиот филм Comic Sans oд 2018 година? Добар ли е? Гледам денес премиерно го прикажувал HBO па го има и на HBO GO.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Новости. Ќе се снима филм за Тома Здравковиќ

Исто така се снима продолжение на Жикина Династија.
Автоматски споено мислење:

Жикина Династија можеби и нема да помине многу сјајно бидејќи го нема актерот Жика.

Додека за филмов со Тома мислам дека ќе има поголема заинтересираност. Се надевам за музика дека ќе го ангажираат овој Стеван од Гранд да ги отпее песните на Тома


Има сличен глас на Тома Здравковиќ. Нема добра снимка од Твоето Лице Звучи Познато да слушнете само како ја отпеа легендарнава песна да се наежиш.
 
Последно уредено:
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Повеќе детали за Луда година

Луда година” е продолжение, но и т.н. рестартирање на “Жикина династија”. Во центарот на приказната овој пат наместо легендите Драгомир Бојаниќ-Гидра и Марко Торововиќ е нивниот внук Миша кој ќе го игра Никола Којо кој играше и во претходната постава. Покрај Којо после децении пауза на филмското платно се враќаaт и Владимир Петровиќ, Риалда Кадриќ и Весна Чипчиќ кои ги играа Боба, Марија и германката Елза.
Никола Којо односно Миша сега е татко на две момчиња кои симболично се викаат Милан и Жика од кои едното е тинејџер, на прагот на “тие” луди години. Автор на сценариото e ќерката на оргиналниот автор Јован Марковиќ, Милена Марковиќ, режисер ќе биде Милан Коњевиќ.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
После македонскиот Сестри прв српски филм на Netflix e Нечиста Крв.
Screenshot_20220109-192313_Instagram.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom