Балкански новогодишни/божиќни филмови

Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.580
Поени од реакции
4.153
Имаше еден: Што сонува кучето, на Маја Младеновска, со една култна реплика на Дедо Мраз додека моча (парафразирано): пред некој ден за да мочам, место к**от, сум го извадил јајцето. Цел утоп се направив. Сега ги вадам сите три, па нека моча кое сака. :pos:

Го утепав од барање тој филм, го нема никаде. :(
ТВ филм е тој, единствено ако најдеш некој што работи во МРТ или да стапиш во контакт со Маја.
Друга алтернатива, да ги молиш во Кинотека да го пуштат, зашто они се фалеа како ги имале сите играни филмови во Македонија околу 160 на број. Претпоставувам во таа цифра ги сметаат и телевизиските, зашто играни долгометражни се околу 110 моментално.
 
На врв Bottom