Балкански кошаркарски лиги

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
MARKO MZT напиша:
ZA ISTORIJATA GRAVITI NEMOJ DA ZBORIS POSTO OCIGLEDNO NISTO NE ZNAES.DRAZA MIHAJLOVIC SE BOREL ZA POVTORNO VOSPOSTAVUVANJE NA STARIOT CENTRALIZIRAN KRALSKI REZIM POSTO KRALOT ZA VREME NA 2 SVETSKA VOJNA BIL IZBRKAN VO LONDON.DRAZA MIHAJLOVIK IMA DOBIENO 2 ORDENI ZA HRABROST I TOA EDEN OD AMERIKANSKIOT KONGRES A VTORIOT OD BRITANCITE I TOA PORADI SPASUVANJE NA PILOTI KOI SE BORELE NA STRANA NA PARTIZANITE I KOI VOZDUSNO GI POMAGALE PROTIV ITALIJANSKITE FASISTI.A POSLE NA VLAST DOSLE KOMUNISTITE I ISTIOT TOJ HEROJ GO UBILE I GO ZAKOPALE VO BLIZINA NA ADA CIGANLIJA KADESTO PRED 2 GODINI MU GI NAJDOA MOSTIT


ZA UTAKMICATA SO AMERIKANCITE TOCNO E DEKA SITE IGRAA NO KOGA BESE NAJGUSTO I NA NIKOJ NE MU IDESE A TOA E U 3 CETVRTINA GUROVIC GI RAZJEBA SO 12 POENI.NE VIKAM DEKA ZA TOA TREBA DA DOBIE DOZIVOTEN KREDIT NO TREBA DA SE POCITUVA BAREM KAKO COVEK.PRED 2 NEDELI PRETSEDATELOT NA KK PARTIZAN SASA DANILOVIK VLETAL VO PROSTORIJATA NA SUDIITE POSLE NE ZNAM KOJA UTAKMICA I GO PRETEPAL SUDIJATA.OD SOJUZOT GO KAZNIJA SAMO PARICNO SO OBRAZLOZENIE DEKA ZA ZADOLZIL NIVNATA KOSARKA SO ONA ZABIVANJE PREKU SABONIS VO FINALETO NA EP 1995 VO ATINA.


ZA PLUKANJETO KE TI KAZAM DEKA NA UTAKMICA SE PRAVAT POGOLEMI GREVOVI.POSLE PRVATA UTAKMICA IGRACITE NA PARTIZAN IM APLAUDIRAA NA SVOITE NAVIVACI KOI 2 MINUTI PRED TOA JA KOLNEA NA GUROVIC KERKA MU.

I KAZETE MI AKO STE MOZEBI FANOVI NA MZT.DALI AKO MAKEDONIJA NA NEKOE GOLEMO TAKMICENJE OSVOELA MEDAL A ZA TOA MEGJU NAJZASLUZNITE E SIMIC KE GO PCUETE I PONATAKA????

ZVEZDA IDE DALJE.VO VAKVA SEZONA SO TOLKU OTKAZI,POVREDI,NEPOSLUSNOSTI OD IGRACI ZVEZDA TREBA DA E SREKNA STO VOOPSTO DOSLA VO FINALE.A TOA SO TRENEROT KARADZIC BESE CISTO MOTIVIRANJE.I ZASTO PROTIVNICKITE IGRACI DA NE GI NARECE STOKA KOGA I TOA SE.KAZI MI EDEN INTELIGENTEN GROBAR??????????
Марко како прво не почнувај кавга...како второ исклучи капс локот и пишувај како што пишуваат сите....

Да те слушне некој што збориш за Дража Михајлович ке ти се смеееhohoho...незнаеш што збориш..тој бил Четник на Четниците бе :tapp:...да не забегуваме од темата.....

Стока?Како можеш тоа да го оправдаш бе срамота..ја знам дека пости невидена омраза меѓу двата клуба ама така да речеш значи дека не си за тренер
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
MARKO MZT напиша:
ZA ISTORIJATA GRAVITI NEMOJ DA ZBORIS POSTO OCIGLEDNO NISTO NE ZNAES.DRAZA MIHAJLOVIC SE BOREL ZA POVTORNO VOSPOSTAVUVANJE NA STARIOT CENTRALIZIRAN KRALSKI REZIM POSTO KRALOT ZA VREME NA 2 SVETSKA VOJNA BIL IZBRKAN VO LONDON.DRAZA MIHAJLOVIK IMA DOBIENO 2 ORDENI ZA HRABROST I TOA EDEN OD AMERIKANSKIOT KONGRES A VTORIOT OD BRITANCITE I TOA PORADI SPASUVANJE NA PILOTI KOI SE BORELE NA STRANA NA PARTIZANITE I KOI VOZDUSNO GI POMAGALE PROTIV ITALIJANSKITE FASISTI.A POSLE NA VLAST DOSLE KOMUNISTITE I ISTIOT TOJ HEROJ GO UBILE I GO ZAKOPALE VO BLIZINA NA ADA CIGANLIJA KADESTO PRED 2 GODINI MU GI NAJDOA MOSTIT


ZA UTAKMICATA SO AMERIKANCITE TOCNO E DEKA SITE IGRAA NO KOGA BESE NAJGUSTO I NA NIKOJ NE MU IDESE A TOA E U 3 CETVRTINA GUROVIC GI RAZJEBA SO 12 POENI.NE VIKAM DEKA ZA TOA TREBA DA DOBIE DOZIVOTEN KREDIT NO TREBA DA SE POCITUVA BAREM KAKO COVEK.PRED 2 NEDELI PRETSEDATELOT NA KK PARTIZAN SASA DANILOVIK VLETAL VO PROSTORIJATA NA SUDIITE POSLE NE ZNAM KOJA UTAKMICA I GO PRETEPAL SUDIJATA.OD SOJUZOT GO KAZNIJA SAMO PARICNO SO OBRAZLOZENIE DEKA ZA ZADOLZIL NIVNATA KOSARKA SO ONA ZABIVANJE PREKU SABONIS VO FINALETO NA EP 1995 VO ATINA.


ZA PLUKANJETO KE TI KAZAM DEKA NA UTAKMICA SE PRAVAT POGOLEMI GREVOVI.POSLE PRVATA UTAKMICA IGRACITE NA PARTIZAN IM APLAUDIRAA NA SVOITE NAVIVACI KOI 2 MINUTI PRED TOA JA KOLNEA NA GUROVIC KERKA MU.

I KAZETE MI AKO STE MOZEBI FANOVI NA MZT.DALI AKO MAKEDONIJA NA NEKOE GOLEMO TAKMICENJE OSVOELA MEDAL A ZA TOA MEGJU NAJZASLUZNITE E SIMIC KE GO PCUETE I PONATAKA????

ZVEZDA IDE DALJE.VO VAKVA SEZONA SO TOLKU OTKAZI,POVREDI,NEPOSLUSNOSTI OD IGRACI ZVEZDA TREBA DA E SREKNA STO VOOPSTO DOSLA VO FINALE.A TOA SO TRENEROT KARADZIC BESE CISTO MOTIVIRANJE.I ZASTO PROTIVNICKITE IGRACI DA NE GI NARECE STOKA KOGA I TOA SE.KAZI MI EDEN INTELIGENTEN GROBAR??????????
Историјата е таа бе сине, ни ти, ни таквите као тебе, вонаби Четници не можат да ме убедат у херојските подфати на Дража и неговите Хорди. Таа историја што јас ја учвв беше пишувана со крвта на чесни луѓе, нашите дедовци. За жал денеска, во време кога луѓе со сомнителен интелект и намери можат да перат мозоци на младината преку нет-ов, не ми се ни чудни твоите ставови
Да, Американските пилоти беа спасени, човекот добил медал. За тоа колку невини луѓе убил, Срби, Македонци, без разлика, и за неговата соработка со окупаторот беше исто така соодветно награден.
Покрај доста нелогичности у твоите постови, она последното е апсолутна неболуза. Караџиќ ги МОТИВИРАЛ своите играчи, викајќи ги пртивничките СТОКА, зашто тие според тебе и се СТОКА! Јас ке ти кажам дека кошаркарите на Партизан се сигурно најдисциплинираните во сите овие Балкански лиги. Тие се тука да играат, и професионално си го работат тоа за што се платени. Душко Вујошевиќ и Драган Тодориќ се тука да протестираат кога треба (додуше неретко и претеруваат), но во Звезда се гледа тотална неорганизираност, клоцање, плукање, фрлање предмети во публиката, константни провокации на противничките играчи, со такво однесување на целокупниот колектив, никогаш нема да бидете материјал за Еуролига.
И не беше далеку од вистината Дејан Милојевиќ коа рече дека никогаш веќе нема да не добиете!:toe:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Србија
20.06.2007 :: Партизан на чекор до титулата

Белградски Партизан поведе против градскиот ривал Црвена звезда со 2:0 во победи во финалната серија ”подобар од пет” во српскиот кошаркарски шампионат. ”Црно-белите” славеа со 100:83 во салата на Црвена звезда, и веќе се на само една победа од освојување на шампионскиот пехар.

Перо Антиќ одигра 12 минути во дресот на ”црвено-белите”, постигна 10 поени, ”зачинети” со 5 скокови.
Вук Радивоевиќ од Црвена звезда беше прв стрелец на натпреварот, со 37 поени, Вонтиго Камингс постигна 29 за Партизан.

Следниот натпревар се игра на 22 јуни (петок) во салата на Партизан, кој со победа станува шампион.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
iLe напиша:
Србија
20.06.2007 :: Партизан на чекор до титулата

Белградски Партизан поведе против градскиот ривал Црвена звезда со 2:0 во победи во финалната серија ”подобар од пет” во српскиот кошаркарски шампионат. ”Црно-белите” славеа со 100:83 во салата на Црвена звезда, и веќе се на само една победа од освојување на шампионскиот пехар.

Перо Антиќ одигра 12 минути во дресот на ”црвено-белите”, постигна 10 поени, ”зачинети” со 5 скокови.
Вук Радивоевиќ од Црвена звезда беше прв стрелец на натпреварот, со 37 поени, Вонтиго Камингс постигна 29 за Партизан.

Следниот натпревар се игра на 22 јуни (петок) во салата на Партизан, кој со победа станува шампион
.
Оф мори мајко во салата на Партизанhohoho...неписмени во Пионир бе не салата на Партизан...ако е за тоа таа сала е и на Звезда!
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Gravity Grave напиша:
Историјата е таа бе сине, ни ти, ни таквите као тебе, вонаби Четници не можат да ме убедат у херојските подфати на Дража и неговите Хорди. Таа историја што јас ја учвв беше пишувана со крвта на чесни луѓе, нашите дедовци. За жал денеска, во време кога луѓе со сомнителен интелект и намери можат да перат мозоци на младината преку нет-ов, не ми се ни чудни твоите ставови
Да, Американските пилоти беа спасени, човекот добил медал. За тоа колку невини луѓе убил, Срби, Македонци, без разлика, и за неговата соработка со окупаторот беше исто така соодветно награден.
Покрај доста нелогичности у твоите постови, она последното е апсолутна неболуза. Караџиќ ги МОТИВИРАЛ своите играчи, викајќи ги пртивничките СТОКА, зашто тие според тебе и се СТОКА! Јас ке ти кажам дека кошаркарите на Партизан се сигурно најдисциплинираните во сите овие Балкански лиги. Тие се тука да играат, и професионално си го работат тоа за што се платени. Душко Вујошевиќ и Драган Тодориќ се тука да протестираат кога треба (додуше неретко и претеруваат), но во Звезда се гледа тотална неорганизираност, клоцање, плукање, фрлање предмети во публиката, константни провокации на противничките играчи, со такво однесување на целокупниот колектив, никогаш нема да бидете материјал за Еуролига.
И не беше далеку од вистината Дејан Милојевиќ коа рече дека никогаш веќе нема да не добиете!:toe:





ISTORIJATA JA PISUVAAT POBEDNICITE A TOGAS POBEDNICI NE BILE CETNICITE I STVARNO MI SMETA KOGA SE STAVAAT VO IST RANG I KOS SO USTASITE.DEMEK BILE KOLABORATORI.USTASITE SE SEUSTE PRISUTNI I NA NIV SE GLEDA ODBIVNO.PA TI SAMO GLEDAJ PRED NEDELA DENA NA MAKSIMIR PROUSTASKIOT PEAC TOMSON POVIKUVAL NA RASIZAM,FASIZAM I BORBA PROTIV CETNICITE.GLEDAS BRATKO VO SRBIJA DA POMINE COVEK NA ULICA SO MAJICA NA DRAZA NIKOJ NISTO NEMA DA MU ZAMERI POSTO I LUGJETO SFAKAAT DEKA TITO BIL HOHSTAPLER I GI ZAEBAL SITE.ISTO TAKA ZA 30 GODINI KE SE ZBORUVA ZA POBEDA NA ALBANCITE ZA KONFLIKTOT VO 2001.ZATOA TI VIKAM DA GI OTVORIS OCITE I DA NE LAPAS SVE STO TI SE SERVIRA OD ZAPAD.


VTORA RABOTA:DALI DUSKO VUJOSEVIC(SVINJA DEBELA) E PLATEN ZA:
PICKATIMATERINAPICKOJEDNAJBEMTISVEPOSPISKIPICKATIMATERINAJEBACUVAMSEMAJKE
PA SIGURNO DEKA NE E.A ZA TOA DEKA SE DISCIPLINIRANI POGLEDNI GO SAMO DROBNJAK,VELICKOVIC,KECMAN,PA I KAMINGS KOJ NA MINATATA UTAKMICA I POKRAJ TOA STO VODEA 20 RAZLIKA POCNA DA JA ROGA TOPKATA I ZARABOTI ISKLUCUVACKA.

RAZLIKATA MEGJU ZVEZDA I PARTIZAN E TOA STO CRNO-BELI SE ORGANIZIRANI I IMAAT JASNA STRATEGIJAZA IDNINATA NA KLUBOT A TOA E IZBACUVANJE 2 IGRACI GODISNO I OTKRIVANJE NA NOVI TALENTI.
ZVEZDA KOGA PRED 4-5 GODINI SE RASPADNA I IMASE EDEN IGRAC VO ROSTER DOJDOA MENADZERI DA JA SPASUVAAT I DA NAPRAVAT TIM ZA EVROLIGA.IMASE SPLET NA NESREKNI OKOLNOSTI KAKO STO E ZMAGO SAGADIN KOJ GO UNAZADI KLUBOT 10 GODINI I GI RASTERA SITE IGRACI STO VREDEA PA MORASE SVE ODNOVO.OVAA GODINA CELTA BESE DA SE NAPRAVI TIM OKOLU GUROVIC KOJ KE IDE NA TITULA.VRBA ZAEBA RABOTA,PA MORAA DA ZEMAT PROPADNAT CRNEC KOJ IZBEGA POSLE 2 MESECI A SLICNO SE DESI I SO BILI TOMAS KOJ SI OTIDE NA POLUSEZONA.CELA GODINA PLEJ U ZVEZDA IGRA VUK RADIVOJEVIC I KOGA KONECNO OTKRIJA DEKA MLADIOT MILOSEVIC MOZE NA NIVO DA IGRA NA PLEJ OVOJ ISKRSI NOGA.

SO POVEKE SREKA I MALKU PODOBRI MLADI IGRACI NAREDNATA GODINA MOZE DA SE IDE NA TITULA POSTO OD PARTIZAN SI IDAT KAMINGS U MAKABI,TRIPKOVIC U PANATENAIKOS,DROBNJAK U SLASK,PEROVIC U GOLDEN STEJT,BOGDANOVIC NA DRAFT ITN.

ZA NAREDNATA SEZONA PETORKATA BI TREBALA DA BIDE:MILOSEVIC,RADIVOJEVIC,JOROVIC,ALEKSANDROV,STJUART I NEKOLKU DOBRI ZAMENI KAKO DRAGICEVIC,POPOVIC,CVETKOVIC I ZASILUVANJA MOZE DA SE ATAKUVA VISOKO.

VIVA RED STAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
MARKO MZT напиша:
ISTORIJATA JA PISUVAAT POBEDNICITE A TOGAS POBEDNICI NE BILE CETNICITE I STVARNO MI SMETA KOGA SE STAVAAT VO IST RANG I KOS SO USTASITE.DEMEK BILE KOLABORATORI.USTASITE SE SEUSTE PRISUTNI I NA NIV SE GLEDA ODBIVNO.PA TI SAMO GLEDAJ PRED NEDELA DENA NA MAKSIMIR PROUSTASKIOT PEAC TOMSON POVIKUVAL NA RASIZAM,FASIZAM I BORBA PROTIV CETNICITE.GLEDAS BRATKO VO SRBIJA DA POMINE COVEK NA ULICA SO MAJICA NA DRAZA NIKOJ NISTO NEMA DA MU ZAMERI POSTO I LUGJETO SFAKAAT DEKA TITO BIL HOHSTAPLER I GI ZAEBAL SITE.ISTO TAKA ZA 30 GODINI KE SE ZBORUVA ZA POBEDA NA ALBANCITE ZA KONFLIKTOT VO 2001.ZATOA TI VIKAM DA GI OTVORIS OCITE I DA NE LAPAS SVE STO TI SE SERVIRA OD ZAPAD.


VTORA RABOTA:DALI DUSKO VUJOSEVIC(SVINJA DEBELA) E PLATEN ZA:
PICKATIMATERINAPICKOJEDNAJBEMTISVEPOSPISKIPICKATIMATERINAJEBACUVAMSEMAJKE
PA SIGURNO DEKA NE E.A ZA TOA DEKA SE DISCIPLINIRANI POGLEDNI GO SAMO DROBNJAK,VELICKOVIC,KECMAN,PA I KAMINGS KOJ NA MINATATA UTAKMICA I POKRAJ TOA STO VODEA 20 RAZLIKA POCNA DA JA ROGA TOPKATA I ZARABOTI ISKLUCUVACKA.

RAZLIKATA MEGJU ZVEZDA I PARTIZAN E TOA STO CRNO-BELI SE ORGANIZIRANI I IMAAT JASNA STRATEGIJAZA IDNINATA NA KLUBOT A TOA E IZBACUVANJE 2 IGRACI GODISNO I OTKRIVANJE NA NOVI TALENTI.
ZVEZDA KOGA PRED 4-5 GODINI SE RASPADNA I IMASE EDEN IGRAC VO ROSTER DOJDOA MENADZERI DA JA SPASUVAAT I DA NAPRAVAT TIM ZA EVROLIGA.IMASE SPLET NA NESREKNI OKOLNOSTI KAKO STO E ZMAGO SAGADIN KOJ GO UNAZADI KLUBOT 10 GODINI I GI RASTERA SITE IGRACI STO VREDEA PA MORASE SVE ODNOVO.OVAA GODINA CELTA BESE DA SE NAPRAVI TIM OKOLU GUROVIC KOJ KE IDE NA TITULA.VRBA ZAEBA RABOTA,PA MORAA DA ZEMAT PROPADNAT CRNEC KOJ IZBEGA POSLE 2 MESECI A SLICNO SE DESI I SO BILI TOMAS KOJ SI OTIDE NA POLUSEZONA.CELA GODINA PLEJ U ZVEZDA IGRA VUK RADIVOJEVIC I KOGA KONECNO OTKRIJA DEKA MLADIOT MILOSEVIC MOZE NA NIVO DA IGRA NA PLEJ OVOJ ISKRSI NOGA.

SO POVEKE SREKA I MALKU PODOBRI MLADI IGRACI NAREDNATA GODINA MOZE DA SE IDE NA TITULA POSTO OD PARTIZAN SI IDAT KAMINGS U MAKABI,TRIPKOVIC U PANATENAIKOS,DROBNJAK U SLASK,PEROVIC U GOLDEN STEJT,BOGDANOVIC NA DRAFT ITN.

ZA NAREDNATA SEZONA PETORKATA BI TREBALA DA BIDE:MILOSEVIC,RADIVOJEVIC,JOROVIC,ALEKSANDROV,STJUART I NEKOLKU DOBRI ZAMENI KAKO DRAGICEVIC,POPOVIC,CVETKOVIC I ZASILUVANJA MOZE DA SE ATAKUVA VISOKO.

VIVA RED STAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1.Историја имате подфорум таму зборете за Четниците
2.Дробњак,Кецман,Камингс се далеку подобри и помирни играчи да кажам од Гурович,Радивоевич,Попович
3.Камингс заработил казна 200 бодови,Гурович исто негде 400-500 поени не ми текнува колку,Перо Антич со неиграње на два натпревара...така да по ова ке заклучиш кој се попримерни и кој не се како од село да ги плукаат судиите како не им е срам бе :smir:
4.ПИШУВАЈ СО НОРМАЛНИ БУКВИ!!!КЕ ТИ ГИ БРИШАМ СИТЕ ПОСТОВИ!
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ajde Zvezdo pokazi se utre.Inace vcera pred puna sala grobari zvevda tepase 91-77 i taka ostana u borba za titula pa taka sega sakam da go slusam ubedlivo najnetalentiraniot kosarkar na denesnicata dejan milojevic sto ima da kaze.Radivojevic 29,Gurovic 27 kako lideri vo zvezda za koja igraa 5 juniori.Za zal ne ja gledav utakmicata posto gadovite rts satelite ne ja prenesuvaa ama citav deka zvezda od pocetok vodela pa duri i so 20 razlika na dvap[ati i taka uspea da go napravi nevozmoznoto.a pazi na prvata utakmica drobnjak so ednata noga e vo aut koga sutira za kraj.Golema nepravda a da ja dobievme taa kojznae sto ke bese.Utre se igra 4-tata pred nasi navijaci i se nadevam na pobeda koja barem ke ja izgledam


VIVA RED STAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Одлична игра на Звезда честито победа и враќање во игра за титулата 2-1 за Партизан...одлична игра пред се на Вук Радивоевич го гледав натпреварот и ме изненади неможеа да го запрат..Одлична атмосфера имаше Гробарите пееа песни како да водат 20 разлика а не да губат...едно време Звезда водеше 23 разлика....но Партизан успеа да ја симне...Звезда без Антич,Маркович,Милошевич,Стјујард успеа да тепа пред полна сала гробари...браво!....тешко дека Звезда ке освои титула ама сепак вреди да се види...се е можно кога е прашање Партизан и Вујошевич...3-1 прогнозирав јас ке видиме дали така ке биде:)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Вечер се игра 4 дуел од финалната серија во Србија моментално 2-1 за Партизан кој вечерва има втора меч топка да го освои по 6-ти пат еден по друг пехарот за првак на Србија во кошарка..вреди да се види нели?:)
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Загинал претседателот и газда на ЦСКА Софија Емил Коен во сообраќајна несреќа во Франција каде ги договарал условите за ЦСКА за настап во Евро лигата каде ЦСКА требало да настапува со ваилд карта затоа го откажаа Улеб купот за оваа сезона инаку пред два дена Коен преживеал исто така тешка собраќајка исто во Франција
 
П

Паспарту

Гостин
mite84 напиша:
Загинал претседателот и газда на ЦСКА Софија Емил Коен во сообраќајна несреќа во Франција каде ги договарал условите за ЦСКА за настап во Евро лигата каде ЦСКА требало да настапува со ваилд карта затоа го откажаа Улеб купот за оваа сезона инаку пред два дена Коен преживеал исто така тешка собраќајка исто во Франција
бог да го прости! мафија ради док коен спава :)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
6 ТИТУЛА!!! ПО РЕД! БРАВО МАЈСТОРИ
Вчера Партизан ја декласираше Звезда во Пионир со 84-67 и со тоа ја освои 1 титула на СРБИЈА! во кошарка...3-1 е крајниот резултат во серијата меѓу овие два ривала...Вчера потфрли Радивоевич со само 6 постигнати поени додека Гурович беше најефикасен со 20 поени....тоа е што се однесува за Звезда...
Од Партизан придонес да дадоа повеќе играчи
Дробњак 21
Перович 12
Тепич 10
Камингс 11
Мицов 6

Како што кажав ова е 6 титула по ред за Партизан прва освоена во Србија....Според мене најголем придонес за титулата даде Дробњак најискусен и најефикасен...тука беа и Камингс(криво ми е што потпишал за Макаби и веќе нема да го гледам во Партизан) Пекович, Перович и Трипкович......

Значи титулата ја освоија:

Коста Перович
Предраг Дробњак
Миленко Тепич
Вонтиго Камингс
Лука Богданович
Душан Кецман
Новица Величкович
Владимир Мицов
Борис Бакич
Урош Трипкович
Петар Божич
Никола Пекович
Ненад Џуркович


ШАМПИОНИ 2007
КК ПАРТИЗАН
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
cestitki i od mene za prilicno zasluzenata titula.zvezda pred svoja publika slabo igra sto go ima i porano dokazano.dobar tim grobarski koj steta ke se raspadne i nema vo ovoj sostav da igra evroliga.drobnjak,kamings,tripkovic,perovic,bogdanovic,kecman,bozic,site imaat najaveno zaminuvanje i ke bide dolgo toplo leto vo potraga po zasiluvanja.spored mene zvezda narednta godina ke ima podobra ekipa so poveke iskustvo vo koja ke prednacat jorovic,aleksandrov,milosevic i ako ostane kapitenot radivoevic.ima prostor za nadgradba na ekipata.
posle vakva sezona zvezda treba da e srekna sto voopsto vleze u finale i tamu cesno se borese ali uste ne ja prezaliv prvata utakmica i trojkata od aut.
gurovic ide u polska sto e i dobro u nekoja raka zatoa sto treba da se otvori poveke prostor za mladite i nivna afirmacija.

mislam deka moderatorot treba da otvori tema za ep vo spanija posto site ligi zavrsija i se stava tocka na temava.........................................

viva red star!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
За кључ.....е рано
и за тема рано е за отварање таква!
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Била Бонг напиша:
За кључ.....е рано
и за тема рано е за отварање таква!


zasto e rano,pa site ligi zavrsija a skoro site repezentacii gi objavija posirokite spisoci za igraci koi igraat i koi ne igraat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom