Аlibaba.com

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
608
Поени од реакции
169
Некои совети и искуства во врска со Alibaba.com гледам во последно време многу продавници низ Македонија купуваат претежно електрични мотори/мопеди од тамо на големо. Некој да сподели некои искуство доколку нарачал нешто вака повредно од Alibaba.com и дали е задоволен? Јас на пример гледам Quad има и за 1000$ солиден.

Барав низ форумов повеќе за ова има една тема уште од времето ама за ситници нарачани и нема доволно одговори.
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
257
Поени од реакции
313
Некои совети и искуства во врска со Alibaba.com гледам во последно време многу продавници низ Македонија купуваат претежно електрични мотори/мопеди од тамо на големо. Некој да сподели некои искуство доколку нарачал нешто вака повредно од Alibaba.com и дали е задоволен? Јас на пример гледам Quad има и за 1000$ солиден.

Барав низ форумов повеќе за ова има една тема уште од времето ама за ситници нарачани и нема доволно одговори.
За Alibaba не знам али од Aliexpress имав нарачано кочници за точак 180 евра и некоу други делови се вкупно ме кошташе околу 400 евра. Стигнаа ко шо треба и квалитетот апсолутно на ниво пошо оригинал си беа деловите а истите ако ги купев од тука ке платев на оваа цена плус царина плус ддв и плус заработка за некоја фирма...еххх оваа наша чудесна земја :D
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
608
Поени од реакции
169
За Alibaba не знам али од Aliexpress имав нарачано кочници за точак 180 евра и некоу други делови се вкупно ме кошташе околу 400 евра. Стигнаа ко шо треба и квалитетот апсолутно на ниво пошо оригинал си беа деловите а истите ако ги купев од тука ке платев на оваа цена плус царина плус ддв и плус заработка за некоја фирма...еххх оваа наша чудесна земја :D
Да од Aliexpress и ја сум задоволен, одлична соработка, еднаш се случи добив погрешна пратка, ги контактирав ми рекоа нека остане не треба да платам и ќе ми пратат мое што имав нарачано и така беше. Aliexpress е проверен. Него ме интересира за Alibaba зошто гледам евтини АТВ, мотори/мопеди електрични и слично. Гледам и кај нас почнаа да се продаваат истите модели. Имам план да купам АТВ затоа ме интересира некој дали купил некој нешто за поголеми пари збориме 1200е+.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
579
Поени од реакции
937
Моја другарка од Алибаба нарачала семе од оние сини јагоди, ама ништо не изникнало.
Ова нема врска со мопеди и точаци, ама ете едно искуство :)
 
На врв Bottom