А1 отиде во стечај

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Ja барем не сум пиче како вас..јавно си кажувам која политика симпатизирам..не као вас у марамица да виткам..па дрн,па мрн..да се правите неопределени,а уствари сте заљубени у брадата и ликон на Б.Ц. Кажете си јавно бе пекмези, не се срамете.. народот е секогаш во право,дури и кога греши :D ( т.е. вие)
Долго време (те) читам и никако да установам... што не е во ред со тебе?
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Од вакви како тебе со испрани мозоци секогаш сме страдале, затоа и ќе ја нема Македонија за неколку години!
Е за ова ги мразам сдс и нивните симпатизери, како си го кажуваат ова како за некоја туѓа држава да прават муабет а не своја.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Долго време (те) читам и никако да установам... што не е во ред со тебе?
Што те мачи,кажи да ти кажам..дијагнозата ли сакаш да ти ја прочитам од Бардовци :D

1. Ужасно ме нервираат луѓе кои се прават светци,а посебно т.н партиски неопределени.. а у секој пост одат контра другата партија.. ( на форумов најчесто е плавите против црвените) ..кажи си јасно дека си за тој и тој,без игри под маса.. никој нема да те кара
2. Друго прашање?
 

^X^

Член од
22 декември 2007
Мислења
1.457
Поени од реакции
376
Што те мачи,кажи да ти кажам..дијагнозата ли сакаш да ти ја прочитам од Бардовци :D

1. Ужасно ме нервираат луѓе кои се прават светци,а посебно т.н партиски неопределени.. а у секој пост одат контра другата партија.. ( на форумов најчесто е плавите против црвените) ..кажи си јасно дека си за тој и тој,без игри под маса.. никој нема да те кара
2. Друго прашање?
Не мора да значи дека сите да се политички определени, 40% не излегоа на последните избори.
Само политика на форумов тртљаш ти и уште два тројца кој што сум ги приметил, се надевам имаш добра причина.

Што да ти кажам продолжи да пушиш, најверојатно ќе ти се исплати.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Е за ова ги мразам сдс и нивните симпатизери, како си го кажуваат ова како за некоја туѓа држава да прават муабет а не своја.
Па со се што правиме самите македонци, очи си ваѓаме, се плашам и дека ќе ја нема!

А голем број дпмне-овци со бугарски пасоши се патриоти, тие имаат потпишано со двете раце за тој пасош и се откажуваат од македонија и овде ќе ми кажуваш ова она! Срамота!

Самиот кажуваш дека мразиш македонци и тоа те прави идиот и затоа ќе ја нема Македонија!

п.с. Ај да не сум надвор од тема, ќе ти кажам зошто пишав така!
Пред 2-3 години правев муабет со еден наш бизнисмен кој имал партнер во странство, поточно Германија! Многу се спријателиле и му предложил да дојде да вложува во Македонија! Арно ама германецот му рекол нема шанса, таа држава за 10-15 години има големи шанси и да не постои!
И тоа се случува, народот се подели како никогаш досега(сигурно Б.Ц. го подели), се МРАЗИ меѓу себе и не очекувам никакви промени во блиска иднина така да црно ни се пишува!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Па со се што правиме самите македонци, очи си ваѓаме, се плашам и дека ќе ја нема!

А голем број дпмне-овци со бугарски пасоши се патриоти, тие имаат потпишано со двете раце за тој пасош и се откажуваат од македонија и овде ќе ми кажуваш ова она! Срамота!

Самиот кажуваш дека мразиш македонци и тоа те прави идиот и затоа ќе ја нема Македонија!

п.с. Ај да не сум надвор од тема, ќе ти кажам зошто пишав така!
Пред 2-3 години правев муабет со еден наш бизнисмен кој имал партнер во странство, поточно Германија! Многу се спријателиле и му предложил да дојде да вложува во Македонија! Арно ама германецот му рекол нема шанса, таа држава за 10-15 години има големи шанси и да не постои!
И тоа се случува, народот се подели како никогаш досега(сигурно Б.Ц. го подели), се МРАЗИ меѓу себе и не очекувам никакви промени во блиска иднина така да црно ни се пишува!
:tapp:
Швабата нек си иба матер...ама тебе ми те жалам

 
I

Ivanovska

Гостин
патетика сте...што добивате со тоа што се затвори а1? o_O
А што добиваме ако работи?
Ај сега сериозно. А што треба да добиеме или да не добиеме? Вељо не си плаќал данок, сам си е крив. Никој за ништо не го набеди, имаше докази за неговиот криминал.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
А што добиваме ако работи?
Ај сега сериозно. А што треба да добиеме или да не добиеме? Вељо не си плаќал данок, сам си е крив. Никој за ништо не го набеди, имаше докази за неговиот криминал.
Народот повише го боли тоа што неможе да гледа турски срања , долина на волци и лисјата, него што го боли тоа што должат 10 милиони евра на држава .. ма не да не го боли,не му чуе , уште и браво му викаат,Велија,мангуп бил...:tapp:
 

TheIks

Fork & spoon operator
Член од
1 октомври 2007
Мислења
712
Поени од реакции
469
Кога веќе се решија да затвараат телевизии и криминалци, требаше да почнат од Сител. Ем ќе фатеа еден од најголемите криминалци (Ѕинго), ем никому немаше да му биде гајле за програмата на Сител...
 
I

Ivanovska

Гостин
Кога веќе се решија да затвараат телевизии и криминалци, требаше да почнат од Сител. Ем ќе фатеа еден од најголемите криминалци (Ѕинго), ем никому немаше да му биде гајле за програмата на Сител...
Имаш докази дека Sинго се занимава со криминал? Ако не си знаел за клевета се одговара.
 

TheIks

Fork & spoon operator
Член од
1 октомври 2007
Мислења
712
Поени од реакции
469
Имаш докази дека Sинго се занимава со криминал? Ако не си знаел за клевета се одговара.
Ех, вие овој другиот за крив го прогласивте далеку пред и да почне судењето, па сеа ова клевета било. Дали се занимава (или занимавал) со криминал е многу лесно да се провери... ама кој да провери?
 
I

Ivanovska

Гостин
Ех, вие овој другиот за крив го прогласивте далеку пред и да почне судењето, па сеа ова клевета било. Дали се занимава (или занимавал) со криминал е многу лесно да се провери... ама кој да провери?
Имаше докази за него, никој не го прогласи за виновен без докази. И кои тоа ние?
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Абе Ivanovska,The_Chose_one и Citro пари да ви даваа небиваше.Не знам дали разбирате(со оглед на вашиот капацитет тешко)дека цитрони ни ги направивте на сите теми.
 
I

Ivanovska

Гостин
Што е бе со вас финтата? Се стручњаци за криминал на темава. Као прво, шо мешате други луге во тема за А1 и само А1????????????????????
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom