Ајмо народе у лов на бесни лисици

M

Mario Gómez

Гостин
Имав контакт со две лицици пред 10-тина дена, фаќав риби на плажа и туку гледам на 15-тина метри од мене две лисици стојат и гледаат во мене, онака не реагирав и по пет минути ми вика еден другар уште се овде. Оставам трската и земам камет и фрлам. А они не мрдаат. Се затрчав накај нив и пак ништо. Се зачудив и се преместив малце по настрана. Само што стајв црвот, се свртев и ги немаше.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Имав контакт со две лицици пред 10-тина дена, фаќав риби на плажа и туку гледам на 15-тина метри од мене две лисици стојат и гледаат во мене, онака не реагирав и по пет минути ми вика еден другар уште се овде. Оставам трската и земам камет и фрлам. А они не мрдаат. Се затрчав накај нив и пак ништо. Се зачудив и се преместив малце по настрана. Само што стајв црвот, се свртев и ги немаше.
....си имал блиска средба од 3 вид...абе тоа не биле лисици...тоа биле маскирани рибочувари

...шала на страна....беснилото е сериозно заболување....и лесно може да се рашири кај кучињата скитници и уличните мачки....а понатаму и на луѓето......и не ја споредувајте оваа акција со акцијата пријави дупка....бидејќи дупките не се движат и не го менуваат однесувањето
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Мислам дека ќе го приметите :D


А знае ли некој колку е сериозен овој вирус (беснилото) и дали се лечи?Имам читано дека во повеќето случаеви каде што е заразен човек завршува фатално.Го напаѓа централниот нервен сиситем и кога ќе ги осетите симптомите веќе е касно.Не е лошо да пише некој ако е запознаен повеќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom