Ајде мажи, настапете на сцена!

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
кога сме кај цепење дрва, ке дојде некој да помогне ? :P

btw, вие девојките треба да киснете на теамва ?
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Финтата е што немаш некои обврски.
А да, јас си помагам секојдневно, зависи ако сум расположен и ручек правам.
Јас навремето имав и висински обврски околу изградба на куќата, да чуваш помали и постари итн итн а не сега на сите (машки и џенцки) едно варење на кафе ви представува обврска.
Оф леле...на кој да се докажува...Ај да те видам кога ке се ожениш дали истата приказна ке ја пееш.И ти моите обврски не ги знаеш,тоа нека ти биде јасно,ете така.
Постојано велите :Жените вакви жените онакви а вистината е дека ниту вие мажите не сте нешто поарни.
Ако си расположен?Епа ајде јас од утре понатаму ке бидам секој ден расположена па ке ја чистам и веце шолјата ако треба.



Твои главни обврски најверојатно се ти да носиш 5ки дома , да оговараш со другарките кој што облекол и да се палиш на твајлајт дека е најдобар филм.
последните две ги најмразим кај џенцките
Помина моето време за Твајлајт,Хари Потер и да размислувам што ке јадам следното утро и која шминка да ја носам за излегување.Мојот предизвик сега е да носам 10 дома.


Ma shto ja napajdzate celo vreme? A vie dodeka mrchite ovde oti ne si gi kazhuvate svoite mani? Oti samo za devojkite naogjate?
Тие мислаат дека се најсовршени суштества на планетата.

Сакаат само секс и секс и секс само тогаш жената е најдобра и најпаметна.
кога сме кај цепење дрва, ке дојде некој да помогне ? :P

btw, вие девојките треба да киснете на теамва ?
Па кај се мажите тогаш.Нормално да си го браниме својот став.
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
не сме(сум) најсовршени , и никој не вели така :)

10 дома, i couldn't understand what you've meant...

--- надополнето ---

не сме сите такви верувај, само мал дел од машките се однесуваат на тој начин. Многу се однесуваат незаинтересирано, а не насилно :)
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
@Lord Dragon, @_Jigsaw_

Муабетот ви беше за жените генерално, РубинРед збореше општо а посебно за женско во долга врска или брак. Не е муабетот женска на 20 години какви обврски има освен ако не ви е начин да се покажете фраери пред форуџиката :).

А дека имаат жените поголеми обврски имаат, факт е тоа и нема машко што би се мењало со женско да земе нејзини обврски освен ако не мора :).
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Da znaesh deka sekoe mashko vo sebe ima golema agresivnost , nasilstvo, mislam deka ako imash pari i mislish deka mozhesh da gospodarish vnatre vo kukata, site tebe da ti se pokoruvaat...A ako nema pari mazhot (kako sho baraat nekoi zhenski ) togash tie se pravat deka se mirni ne mavaat. Go znam toa spored tatko mi oti toj e posiromashen od dedo mi t.e. tatkoto na majka mi i se pravi mnogu dobar deka e .... ama aj nema veza... off topik zaminav
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
не сме(сум) најсовршени , и никој не вели така :)

10 дома, i couldn't understand what you've meant...

--- надополнето ---

не сме сите такви верувај, само мал дел од машките се однесуваат на тој начин. Многу се однесуваат незаинтересирано, а не насилно :)
10ки на факултет.

Да не се сите исти,има и добри ама ретки се.
Толку од мене на темава.
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
Една од најголемите мани кај девојките е тоа што во момчињата гледаат пари, не велам сите ама повеќето. Точно е дека секое машко во себе крие суштество кое сака да излезе на површината и да се ослободи од сиот гнев, жените најчесто страдаат од тоа... аа да и стаклената ваза :)
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
[/COLOR]

Помина моето време за Твајлајт,Хари Потер и да размислувам што ке јадам следното утро и која шминка да ја носам за излегување.Мојот предизвик сега е да носам 10 дома.



Тие мислаат дека се најсовршени суштества на планетата.

Сакаат само секс и секс и секс само тогаш жената е најдобра и најпаметна.


Па кај се мажите тогаш.Нормално да си го браниме својот став.
Далеко сме ние од совршенство , а и не сакаме сите само секс...
Ma shto ja napajdzate celo vreme? A vie dodeka mrchite ovde oti ne si gi kazhuvate svoite mani? Oti samo za devojkite naogjate?
Прочитај воведот на темата и види за што е па пиши
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
ние момчињата од далеку изгледаме совршени за некои... но далеку сме од совршени. А да и сигурен сум дека сите не сакаме само секс како што викаш ти Рубин
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
@Lord Dragon, @_Jigsaw_

Муабетот ви беше за жените генерално, РубинРед збореше општо а посебно за женско во долга врска или брак. Не е муабетот женска на 20 години какви обврски има освен ако не ви е начин да се покажете фраери пред форуџиката :).

А дека имаат жените поголеми обврски имаат, факт е тоа и нема машко што би се мењало со женско да земе нејзини обврски освен ако не мора :).
Се фино лепо, ама не верувам дека воопшто на форумот има џенцка со обврските на вистинската жена.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Се фино лепо, ама не верувам дека воопшто на форумот има џенцка со обврските на вистинската жена.
За повеќето на форумот си во право но заради фактот дека тоа ги чека скоро сите девојки порано или покасно практично без исклучок треба да ги почитуваме. Мене да ми рече девојка ми три дена да праам домашни обврски (се по список) ќе поблесавам а не да мора така 20 години, лудило ќе те фати :).
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
Мене ме нервират ко ке ми речит некоја Глуп ...А илјада пати сум попаметен од неа ...а што не ме нервират ако почнам да кажвам немат да издржит тастатурава..Жени Ај ловит !!
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Мене ме нервират ко ке ми речит некоја Глуп ...А илјада пати сум попаметен од неа ...а што не ме нервират ако почнам да кажвам немат да издржит тастатурава..Жени Ај ловит !!
хахахаха
Не му викајте Глуп она му викаше така...
:pos2:
 

HardCore

Cylon
Член од
4 февруари 2010
Мислења
139
Поени од реакции
38
Добро ве сфакам а може ли јас да поставам прашање до вас мажите:Дали некогаш сте се запрашале дали вашата жена има време да си посвети внимание на самата себе а ја чекаат сите домашни обврски:Перење,чистење,ручек деца...и не верувам дека ке најде доволно време иако го посакува тоа.И вие не сте толку совршени...сакате жената кога кути за време на фудбалски натпревар,сакате да е убаво средена,сакате секогаш да има пиво во фрижидер,вие се сакате...А ја прашувате ли вашата жена што таа сака?
Сакаме да ја слушнеме вистината,каква и да е,цениме искреност.
Ова не го велам само за оние кои се во врска туку и за оние кои се во брак.
Ако се сака, се може. Оправдувања од типот перење, пеглање и деца не се толку јаки повеќе. Ако се сеќавам добро, живееме во општество каде што не постои полова разлика за извршување на домашните задачи. За време на фудбалски натпревар слободно нека зборува, ама на фудбалска тема. Пивото самиот ке си го купам.
Не можеш да се здебелиш од премногу работа, туку спротивно, од седење пред телевизор и гледање на сите шпански, турски и какви се не серии. Е тоа е времето кое што треба да се искористи за фитнес, рекреација и разубавување.
Оправдувања...оправдувања...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom