Ауфвидерзен Македонијо!

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Квичат тие што се неспособни сами да заработат, тие што се мрзи или партиски полтрони што излегле од милоста на државната капа. А сите портокалови ќе плачат за некоја година, исто како што плачеа плавите кога се смени власта. Единствено нешто константно во овој свет е промената запомни го тоа мил мој...
Запомнато:)
И сега од сите тука на овој подфорум што квичат на која група најчесто припаѓаат?
Што велиш ти вака како попаметен?
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.027
Поени од реакции
951
Запомнато:)
И сега од сите тука на овој подфорум што квичат на која група најчесто припаѓаат?
Што велиш ти вака како попаметен?
владе браво, ги среди во два потега, нема кој да ти реплицира.

Владе извини, што те прашувам лични работи, ама те сметам за близок, нели и двајцата сме во државна администрација....женет ли си???
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Темава е сите vs. Valvoline, Rokko & мкд владе.

Valvoline на црно прави профит (носи автомобили од странство, притоа не плаќа голем дел давачки) и вика дека сите во Македонија се легачи за да во следната реченица каже дека сака да работи во државна администрација и к*р да не го боли.

мкд владе веќе е во администрација и к*р не го боли.

Rokko отиде во Ирак кај Американците, заработи некој денар и сега си го прчи во (најверојатно, поправи ме ако грешам) Куманово со свој бизнис (то ест е новопечен газда) каде што не верувам да некој си го плаќа повеќе од 200 евра месечно. И затоа убаво му е, си ја гледа иднината тука, во Македонија.

И така.
А ти рече во која група од погоре спаѓаше ? И пази не ја напишав јас групата на квичачи, таа е на еден од вашите( веќе кога не разграничи кој против кој).
И да ме интересира @Bojco каде го ставаш пошто ем е под државна капа ем незадоволен. И мало потпрашање. Ако јас утре почнам да кукам дека мала ми е платата и дека сум незадоволен , ќе ме примите и мене во вашата група?[DOUBLEPOST=1413220307][/DOUBLEPOST]
владе браво, ги среди во два потега, нема кој да ти реплицира.

Владе извини, што те прашувам лични работи, ама те сметам за близок, нели и двајцата сме во државна администрација....женет ли си???
Само еднаш;)
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.027
Поени од реакции
951
А ти рече во која група од погоре спаѓаше ? И пази не ја напишав јас групата на квичачи, таа е на еден од вашите( веќе кога не разграничи кој против кој).
И да ме интересира @Bojco каде го ставаш пошто ем е под државна капа ем незадоволен. И мало потпрашање. Ако јас утре почнам да кукам дека мала ми е платата и дека сум незадоволен , ќе ме примите и мене во вашата група?[DOUBLEPOST=1413220307][/DOUBLEPOST]
Само еднаш;)
секогаш си добродојден!!!од која и страна да си!
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
А ти рече во која група од погоре спаѓаше ? И пази не ја напишав јас групата на квичачи, таа е на еден од вашите( веќе кога не разграничи кој против кој).
И да ме интересира @Bojco каде го ставаш пошто ем е под државна капа ем незадоволен. И мало потпрашање. Ако јас утре почнам да кукам дека мала ми е платата и дека сум незадоволен , ќе ме примите и мене во вашата група?[DOUBLEPOST=1413220307][/DOUBLEPOST]
Само еднаш;)
Ти не си за во било која група. На магарешка клупа, сам, ако почнеш да квичиш дека си незадоволен после 200+ страни трескање зелени.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Ти не си за во било која група. На магарешка клупа, сам, ако почнеш да квичиш дека си незадоволен после 200+ страни трескање зелени.
Значи не ме примате:(
И сега ке ни удоволиш да ни кажиш ти во која подгрупа спаѓаш? Или мудро и дипломатски во ваш стил ке го избегниш одговорот.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Темава е сите vs. Valvoline, Rokko & мкд владе.

Valvoline на црно прави профит (носи автомобили од странство, притоа не плаќа голем дел давачки) и вика дека сите во Македонија се легачи за да во следната реченица каже дека сака да работи во државна администрација и к*р да не го боли.

мкд владе веќе е во администрација и к*р не го боли.

Rokko отиде во Ирак кај Американците, заработи некој денар и сега си го прчи во (најверојатно, поправи ме ако грешам) Куманово со свој бизнис (то ест е новопечен газда) каде што не верувам да некој од вработените го плаќа повеќе од 200 евра месечно. И затоа убаво му е, си ја гледа иднината тука, во Македонија. Сигурен сум дека ако му згусне пак ќе летне до Ирак или кај и да отворат фронт Американците.

И така.
Темата е сите што сакаат убав и среден живот vs јунаците што успеале во Македонија
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Темата е спонзоруши vs јунаците што успеале во Македонија
Морав малце да поправам за појасно.
Познато ти е што прават спонзорушите каде и со кој одат нели?

Ај @Meh тркна до штабот на непристрасните да се консултира во која подгрупа спаѓа, туку ти што ке кажиш. Во која група ти ќе се ставиш?
Само немој како бугарите на форумот, а нешто не им е по кеиф ги снемува на некој ден до недела ( зависи ) и после јово на ново.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Морав малце да поправам за појасно.
Познато ти е што прават спонзорушите каде и со кој одат нели?

Ај @Meh тркна до штабот на непристрасните да се консултира во која подгрупа спаѓа, туку ти што ке кажиш. Во која група ти ќе се ставиш?
Само немој како бугарите на форумот, а нешто не им е по кеиф ги снемува на некој ден до недела ( зависи ) и после јово на ново.
Ти најде да продаваш патриотизам, ах бе баш сакаш да ти го видам лицето кога ќе дојде ММФ со стенд бу аранжманите и ќе треба да ја кратат администрацијата, а ти за друга работа не си способен, тек тогаш што ќе правиш. Спонзоруши се таквите како тебе, што не се способни за ништо да работат и молат бога да ги примат на државно, а башка ве спонзорираме со буџетот (т.е парите од народот)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Ти најде да продаваш патриотизам, ах бе баш сакаш да ти го видам лицето кога ќе дојде ММФ со стенд бу аранжманите и ќе треба да ја кратат администрацијата, а ти за друга работа не си способен, тек тогаш што ќе правиш. Спонзоруши се таквите како тебе, што не се способни за ништо да работат и молат бога да ги примат на државно, а башка ве спонзорираме со буџетот (т.е парите од народот)
Каде виде дека јас се нарекувам патриот. Ти не нарече нас јунаци и така оставив.
За вас морав да корегирам пошто сте спозноруши, пошто од само личен интерес одите кај онај кој нуди или има повеќе, што би рекле школски пример за спозноруша.
И аман со таа приказна. Не умрел коњ до зелена трева. Се само нешто во иднина вака ќе било, така ќе било, ке си помисли некој видовити сте. Има време ке кажи иднината кој бил во право а кој не.
И гледам никако да одговориш во која подгрупа ти спаѓаш( направена од вашиот табор, морам да нагласам). Незнам што е работата двајцата со ред никако да се изјасните . Хммммм....сумлива работа:cautious:
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Темата е сите што сакаат убав и среден живот vs јунаците што успеале во Македонија
Еве јас лично да се изјаснам дека спаѓам у подгрупата основана од локо или роко како и да беше, група на дечки кои цел у живот им е уживање при носење на маички од Александар.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Каде виде дека јас се нарекувам патриот. Ти не нарече нас јунаци и така оставив.
За вас морав да корегирам пошто сте спозноруши, пошто од само личен интерес одите кај онај кој нуди или има повеќе, што би рекле школски пример за спозноруша.
И аман со таа приказна. Не умрел коњ до зелена трева. Се само нешто во иднина вака ќе било, така ќе било, ке си помисли некој видовити сте. Има време ке кажи иднината кој бил во право а кој не.
И гледам никако да одговориш во која подгрупа ти спаѓаш( направена од вашиот табор, морам да нагласам). Незнам што е работата двајцата со ред никако да се изјасните . Хммммм....сумлива работа:cautious:
Па јунаци сте, знаете овој, оној, буразар на овој или оној и така функционира кај нас работата. Треба да си јунак за да успееш кај нас, не секој тоа го може.
А дека си спонзоруша тука нема збор, како вработен во државна администрација не произведуваш ништо, може и не работиш ништо, ама затоа плата зимаш, платата доаѓа од буџетот на РМ, што го полнат граѓаните на РМ, што со даноци, што со казни, ама најчесто со кредити. Така тебе те спонзорира народот на РМ да работиш во негова корист, затоа што пари бадијала никој не дава.[DOUBLEPOST=1413224261][/DOUBLEPOST]
Еве јас лично да се изјаснам дека спаѓам у подгрупата основана од локо или роко како и да беше, група на дечки кои цел у живот им е уживање при носење на маички од Александар.
јунак ли си или сакаш среден живот ?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Еве јас лично да се изјаснам дека спаѓам у подгрупата основана од локо или роко како и да беше, група на дечки кои цел у живот им е уживање при носење на маички од Александар.
Јас, Роко и Валво сме во иста група според многу почитуваниот форумски колега @Meh .Значи со се тебе сме четворица сега засега.
Ај нека е за арно и убаво. Нека се множат. Добро ни додје:)
Ке го молам @Meh да поправи погоре ако сака.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
јунак ли си или сакаш среден живот ?
Хибрид некој ваљда, сакам среден живот, ама повеќе сакам маички од Александар. Да бидам свој на своето!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
јунак ли си или сакаш среден живот ?
Ај сега ќе те молам немој да вршиш притисок врз новиот член. Си се изјасна сам каде припаѓа.
И сега тебе треба да те молиме ти да се изјасниш за подгрупата или некажуваш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom