Атлетика, Рио 2016

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Види ја оваа Тори Боуви ама е црна, ко сениште некое.
Женскиот Ерик Бејли, црна ко ноќ, и белките од очите и се црни.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.260
Поени од реакции
17.941
А како е правилото за тие што трчале во полуфинале?
Земаат злато или не?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
А како е правилото за тие што трчале во полуфинале?
Земаат злато или не?
Не знам за другите ама таа што стоеше место Алисон си зема :P

Најверојатно зимаат сите 6 што се пријавени а ако не тогаш тие 5 што трчале и полуфинале и финале сигурно. Ми нема логика некако да не земат.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
3.508
Поени од реакции
6.234
Можеше да ги остави цел круг позади, ама нејќеше.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
3.089
Поени од реакции
2.823
Chelimo pametno istrca... Samo tolku mu se moznostite.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
3.508
Поени од реакции
6.234
Бетиа милфица. Конечно злато собра.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.260
Поени од реакции
17.941
Фрлање копје дадоа 3-4 фрлања и толку, доста беше.
1. Јего 88.24
2. Ролер 87.40
3. Волкот 85.38

Очекувано беше за Јего, уште не знам зошто за да биде 1-3 имаше 1.65 у кладилница, частење од невидени размери.
Уште штафетите останаа.
 
На врв Bottom