Атлантида

Дали постоела Атлантида?

  • Да

    Гласови: 157 82,6%
  • Не

    Гласови: 33 17,4%

  • Вкупно гласачи
    190

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Типично однесување за луѓе кои врска немаат од повеќе области, лепи етикети на другиот кога немаш нешто паметно да кажеш. Сканк, алекс џоунс, кој патем од уста не го извади :cautious: , па Иван исцелителот итн.

Јасно ми е дека често случајно се доаѓа до откритија при градби, но муабетот беше зашто "врвните" археолози не направат сами иницијатива. Односно, сигурно читале многу писанија, па да речат дај тука да провериме што има, дали е вистина.
Ете Берикчо постави линкови за местото во Западна Африка, па што не направат едно истражување, или како оној Босанецот за пирамиди на Балканот.
Незнам по кој пат; врнвните (според тебе у наводници) археолози имаат направено археолошка карта и катастер уште пред повеќе од половина век (барем во МК, другите делови од светот имаат порано) кој истиот нон стоп се надополнува и проширува и тоа благодарение на теренските активности а не писанија (историски извори)(инфото од писанија исто се проверуваат) кои ги читаат додека дремат во канцеларија. Да не зборувам за технологијата која е достапна и колку побрзо оди целата процедура.

Затоа ти велам, не биди арогантан и игнорантен геј хипик и престани со Кејси и Алекс Џонс мамбо-џамбо :D.

Јас пак ќе речам; прво прочитај што вели Платон па кажи ни дали мислиш дека станува збор за алегорија или не.

А тоа што вашата интерент субкултура гледа на стручните лица (буквално во секое поле) како; необразовани, глупи, дел од некој заговор итн би ви препорачал истото како еден наш, македонски филозоф, Самоил; Па блесни бе, не се кези де, не ме еби бе, качи се на сцена па замени ме!
 
Последно уредено:
B

Bafra

Гостин
Незнам по кој пат; врнвните (според тебе у наводници) археолози имаат направено археолошка карта и катастер уште пред повеќе од половина век (барем во МК, другите делови од светот имаат порано) кој истиот нон стоп се надополнува и проширува и тоа благодарение на теренските активности а не писанија (историски извори)(инфото од писанија исто се проверуваат) кои ги читаат додека дремат во канцеларија. Да не зборувам за технологијата која е достапна и колку побрзо оди целата процедура.

Затоа ти велам, не биди арогантан и игнорантен геј хипик и престани со Кејси и Алекс Џонс мамбо-џамбо :D.

Јас пак ќе речам; прво прочитај што вели Платон па кажи ни дали мислиш дека станува збор за алегорија или не.

А тоа што вашата интерент субкултура гледа на стручните лица (буквално во секое поле) како; необразовани, глупи, дел од некој заговор итн би ви препорачал истото како еден наш, македонски филозоф, Самоил; Па блесни бе, не се кези де, не ме еби бе, качи се на сцена па замени ме!
Може дека форум, шкрти на зборови па не се разбираме.
Никој не кажа нема мапирано, туку нови не откриваат, ако некој трет, што не е платен за тоа случајно ги открие.

А тоа со филозофот и дојди замени ме, во право си. Но самиот знаеш како и зашто тоа не е возможно. Го спомнавме претходно :P
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Може дека форум, шкрти на зборови па не се разбираме.
Никој не кажа нема мапирано, туку нови не откриваат, ако некој трет, што не е платен за тоа случајно ги открие.

А тоа со филозофот и дојди замени ме, во право си. Но самиот знаеш како и зашто тоа не е возможно. Го спомнавме претходно :P
Се откриваат и нови ама обично се мапираат поради тоа што нема ископувања - нема средства а и не се малку локалитети. Ти во тоа бараш причина дека Атлантида не е најдена. Возможно е само треба да посветиш цел живот на тоа поле.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.274
Поени од реакции
78.922
Н

А тоа што вашата интерент субкултура гледа на стручните лица (буквално во секое поле) како; необразовани, глупи, дел од некој заговор итн би ви препорачал истото како еден наш, македонски филозоф, Самоил; Па блесни бе, не се кези де, не ме еби бе, качи се на сцена па замени ме!
На Ицко се тие стихови, не на Самоил. (иако он ги пее)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom