Археолошкиот локалитет Бонче

Член од
1 ноември 2010
Мислења
595
Поени од реакции
241
бидејќи си хермафродит, ќе пазам да не ти го навредам полот...
на светот има разни дебили, не си осамен...
те видовме со паричките, дибек си невиден...
ако сум поставил погрешна слика, па сум постирал друга, што има врска тоа?
на прашањето си одговорил по 25 мин откога е сменета сликата, и дури другиот ден...
сигурен си дека разпознаваш нешто без наочари?
сигурен си дека се ти е во ред во главата?

што има јас тебе да ти преведувам и кој си ти да ми кажеш колку јас знам/незнам ангиски или историја- географија?
зошто да му верувам на дилетант како тебе?

ти имаш сериозен здравствен проблем...
се замислуваш дека си некој и нешто....
што да правам, да не постирам, да ти правам ќеф?

ти не си ни за ќењев...

дури и гугл ти смета...па, тогаш не го користи...

што велиш, на форумов сум за да добиваш нервози?
не си точен...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
бидејќи си хермафродит, ќе пазам да не ти го навредам полот...
на светот има разни дебили, не си осамен...
те видовме со паричките, дибек си невиден...
ако сум поставил погрешна слика, па сум постирал друга, што има врска тоа?
на прашањето си одговорил по 25 мин откога е сменета сликата, и дури другиот ден...
сигурен си дека разпознаваш нешто без наочари?
сигурен си дека се ти е во ред во главата?

што има јас тебе да ти преведувам и кој си ти да ми кажеш колку јас знам/незнам ангиски или историја- географија?
зошто да му верувам на дилетант како тебе?

ти имаш сериозен здравствен проблем...
се замислуваш дека си некој и нешто....
што да правам, да не постирам, да ти правам ќеф?

ти не си ни за ќењев...

дури и гугл ти смета...па, тогаш не го користи...

што велиш, на форумов сум за да добиваш нервози?
не си точен...

Колку дена и каде си била на археолошки истражувања? колку текстови ти се објавени во научни трудови? имаш ли реферат на некој симпоозијум од било која област за која тврдиш дека си дипломирала (антропологгија, археологија, генетика, историја, лингвистика, етимологија)
Јас гледам дека знаењето ти е онолкаво колкаво е и пребарувањето на гугле. Ако гугле исфрли одговор - ти знаеш - ако не сфрли - не знаеш.
А таа преварата твоја му е на сите јасна ти не ми кажа после “Сликата е сменета друга монета ставив “ туку со умисла со намера за лага и измама ја смена за да после можеш во следните постови да плукаш и навредуваш. Тоа ти беше целата али како и твоите постови и монголоидни идеи и тези за историја - беше детски наивна и прозирна. Јас сум на форум многу одамна и вакви како тебе имам видено и испратено не си ништо што немам видено порано, ако сакаш да ме импресионираш - седи научи нешто.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
да си женско, да те имресионирам...вака...
Хаха,јаки сте нема што ве читам и двајцата(двете),само сеуште не можам да заклучам кој по дома носи сукња:pos: а се фали дека исправено моча.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
да си женско, да те имресионирам...вака...
е де импресионирај ме како машко не ми пречи, Јас како што знам нема никаква организирана или планирана ДНК анализа на популацијата на Македонија, ако некој негде случајно пратил ДНК, и тоа не сите во исти лабаратории и не сите во исти земји, или ако дошол некој и собрал 50-100 примероци по случаен избор. Статистички тоа е небитно и неважечки, ист пример кој го користиш ти го користеле и геј организацијата во македонија, нејзинио претседник решил да утврди колку хомосексуалци имаме тука и почнал од себе, и запишал дека е геј, па прашал уште 9 души кои рекле дека не се и заклучил дека секој десети македонец е геј и на национална ТВ излегол со податок за 200.000 хомосексуалци.
Затоа и те прашувам пошто гледам дека се служиш со исти методи како и геј организацијата тука. Колкав процент на македонско население е предмет на ДНК анализа и во која институција и колкав процент на ДНК материјал од античка македонија е земен за анализа?
 
Член од
1 ноември 2010
Мислења
595
Поени од реакции
241
е де импресионирај ме како машко не ми пречи, Колкав процент на македонско население е предмет на ДНК анализа и во која институција и колкав процент на ДНК материјал од античка македонија е земен за анализа?

не сум геј, тоа што те дупчам е така..од заебанција..
е сега..на глуп човек, и со инка да му сипуваш, џабе е...
процент? почни вака...ако знаеш математика..
ај пресметај си колку машки потомци сте по линија назад од најмалку 3 генерации?
за днк има податоци во секоја студија од каде, како..да ти ги пратам?

за античка мкд днк...
има примероци од егејска мкд, но само мтдна...
машка днк сеуште не е најдена, и е тешко, ова подрачје е заебано, машката днк брзо се уништува...
за женската днк, од егејска мкд, сите тие луѓе биле исти со нас, т.е. ние со нив....
грците, сеуше не издале студија, но познати се хг и може да се споредат со нашите...X, K, J, H, T
Christina Papageorgopoulou, Democritus University of Thrace, Greece

е таа што ги објавила резултатите на грчки медиуми...
http://www.livemedia.gr/video/33052
дали сме нивни потомци?
ако изумреле античките македонци, па не некој не клонирал од споменатата днк, тогаш би била дупка, па пак континуитет....
капиш?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
не сум геј, тоа што те дупчам е така..од заебанција..
е сега..на глуп човек, и со инка да му сипуваш, џабе е...
процент? почни вака...ако знаеш математика..
ај пресметај си колку машки потомци сте по линија назад од најмалку 3 генерации?
за днк има податоци во секоја студија од каде, како..да ти ги пратам?

за античка мкд днк...
има примероци од егејска мкд, но само мтдна...
машка днк сеуште не е најдена, и е тешко, ова подрачје е заебано, машката днк брзо се уништува...
за женската днк, од егејска мкд, сите тие луѓе биле исти со нас, т.е. ние со нив....
грците, сеуше не издале студија, но познати се хг и може да се споредат со нашите...X, K, J, H, T
Christina Papageorgopoulou, Democritus University of Thrace, Greece

е таа што ги објавила резултатите на грчки медиуми...
http://www.livemedia.gr/video/33052
дали сме нивни потомци?
ако изумреле античките македонци, па не некој не клонирал од споменатата днк, тогаш би била дупка, па пак континуитет....
капиш?
Ова можеше кратко да го напишеш “Немам податоци од колкава група македонци се земени ДНК примероци, не знам дали негде организирано се обработувани и не знам дали и колку ДНК материјал се обработил од античка македонија“
Значи во сфера на погодување и фантазиуја се движиш, со зборовите “ако, кога би, можеби“
То не е наука.
--- надополнето: 11 ноември 2013 во 10:57 ---
ако изумреле античките македонци, па не некој не клонирал од споменатата днк, тогаш би била дупка, па пак континуитет....
капиш?
Колку имаше антички Македонци во време на Филип и Александар? Колкава популација ?
 
Член од
1 ноември 2010
Мислења
595
Поени од реакции
241
одлично го браниш африканското потекло на грците...
кој напишал ако, што...?
толку разбираш...се разбираш во сфери? а да, топката ти стаклена..
--- надополнето: 11 ноември 2013 во 11:05 ---
Колку имаше антички Македонци во време на Филип и Александар? Колкава популација ?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
бидејќи си хермафродит, ќе пазам да не ти го навредам полот...
на светот има разни дебили, не си осамен...
те видовме со паричките, дибек си невиден...
сигурен си дека разпознаваш нешто без наочари?
сигурен си дека се ти е во ред во главата?
зошто да му верувам на дилетант како тебе?
Предмет на дискусијата се наодите и тврдењата соодветно, доколку не си во состојба човечки да комуницираш нема што да бараш по форуми каде се делиме со (не)знаењето.
Макар и си напишал нешто паметно, тешко дека ќе остане приметено и прифатено после вакви испади.


што има јас тебе да ти преведувам и кој си ти да ми кажеш колку јас знам/незнам ангиски или историја- географија?
Треба да преведуваш најбитни делови, затоа што сите пишуваме македонски овде и полесно допира до сите кога е потенцирано на нашки, а уште повеќе треба да се објаснуваат стручните странски зборови кои прават разлика само кога сите ги разбираат.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
одлично го браниш африканското потекло на грците...
кој напишал ако, што...?
толку разбираш...се разбираш во сфери? а да, топката ти стаклена..
--- надополнето: 11 ноември 2013 во 11:05 ---
[quote="Let 3, post: 6233089, member: 18436"
Колку имаше антички Македонци во време на Филип и Александар? Колкава популација ?
[/quote]

Немаш одговор на прашањата?
 
Член од
1 ноември 2010
Мислења
595
Поени од реакции
241
Макар и си напишал нешто паметно...
ова, на мене се однесува? во машки род е, другар ти лет3 нека ти објасни, тој се разбира во полови...

сигурно сум напишал попаметни работи од тебе...
можете да си преведете, јас според другар ти лет3, тешко би го направил тоа...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
ова, на мене се однесува? во машки род е, другар ти лет3 нека ти објасни, тој се разбира во полови...

сигурно сум напишал попаметни работи од тебе...
можете да си преведете, јас според другар ти лет3, тешко би го направил тоа...
едно прашање, ако тешко дека би превела, зошто постираш линкови за кои самата не знаеш шо пишува?? по тоа правило комотно можам јас да ставам ваков линк
http://madanews.co.il/רפואה/האם-למידה-כמו-אלצהיימר-גורמת-לשברים-ב-dna/
или било кој на арапски, кинески филипински ... па преведувајте ако сакате. Линк, да али пропратено со превод на македонски јазик.
 
Член од
1 ноември 2010
Мислења
595
Поени од реакции
241
по тоа правило, јас комотно ќе ти го ставам:), сите нека знаат , овој:drk:линк
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/6293333.stm

хронологијата не е заебана ич
--- надополнето: 11 ноември 2013 во 11:34 ---
Линк, да али пропратено со превод на македонски јазик.
а да ти нацртам, може поубаво ќе сватиш?
што ако ти ставам сликички, па ги сменам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom