Ареа 51, Невада

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.810
Поени од реакции
29.388
area 51 e samo mamka a tochnata lokacija na vistinskiot istrazhuvachki centar e na sosema drugo mesto., ....dovolno se ludi i bogati da go sozdadat mitot za taa oblast ., a vsahnost e samo maska

a da istrazhuvaat i krijat ., .toa veke samo po sebe se podrazbira sporet tolkute tehnoloshki inovacii shto gi plasiraat ., a toa shto ne go kazhuvaat e mnogu pogolemo i pozastrashuvachki., istoto go pravat i rusite., samo amerive ., na area 51 i dadoa holivudski shmek.........
 

DarthKaran

Gray Jedi
Член од
4 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
123
area 51 e samo mamka a tochnata lokacija na vistinskiot istrazhuvachki centar e na sosema drugo mesto., ....dovolno se ludi i bogati da go sozdadat mitot za taa oblast ., a vsahnost e samo maska

a da istrazhuvaat i krijat ., .toa veke samo po sebe se podrazbira sporet tolkute tehnoloshki inovacii shto gi plasiraat ., a toa shto ne go kazhuvaat e mnogu pogolemo i pozastrashuvachki., istoto go pravat i rusite., samo amerive ., na area 51 i dadoa holivudski shmek.........
се согласувам. може на почеток била некој фактор базава ама денес е само параван, колку да се залажат ентузијастите да дремат околу ареа51 дури америте си бркаат работа во други, стварно тајни бази. затоа што ареа51 не е веќе ни тајна, сите знаат кај се наоѓа. само владата на САД се прави на тошо и демек уште демантира дека постои. а секој може да ја види и на google earth. а тоа што има обезбедување спремно за пукање, пак ќе речам параван, шоу...
 
B

Black Guard

Гостин
Толку грешите што како прво и не знаете дека ОФИЦИЈАЛНО АРЕА51 НЕ ПОСТОИ но објектот и тест зоната аеродромот Постојат.

Комплексот е врвна тајна за напредни воени техники и електронска борба,овде исто така се летаа Б-2,СР-71 а еве и други комплекси слични на 51
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Imam gledano nekolku dokumentarci za area 51.Dvata bea epten dobri edniot od jessie ventura taka neso bese coekot e zver za tie raboti i proba da se doblizi za pomalku od 10 sekundi 2 hamvi :D mu dojdoda i go centriraa a ne ni bese blisku do bazata moze 1-2 km,a negov drugat pa cepkal podlaboko i nasol senzori na neznam tocno 2-3 km od bazata sledenje se zivo i divo sto se dvizi i otkopal i gi zemal senzorite i posle nekoe vreme homeland secuty mu vleglvo doma a toj nabluduval tie prebarale se glejdate go epten e jak a od National Georaphic isto glavniot pilot na area 51 so bil vo 1970 ili 1980 znaci on se vozel tamu testiral bil zatvaran po 4-5 ubai saati so site drugi na den se praele testovi sea zamisleete glaven pilot bil otsecen od toa so se desavalo i neznael niso im bilo javno da se progoori dozvoleno od 2005 i intervju ima se :D i x drugi stvari : D
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
210
Поени од реакции
142
Да пишам што иам чуено-Иделе двајца другари и виделе знак опасност предупредување продолжиле и така 2,3 пати и после на табла дека ќе бидат убиени ако продолжат само што влегле во ЗОНА 51 едниот што ја преминал линијата куршум во чело другиот избегал.ЗНАЧИ ОВА Е ПРИКАЗНА НЕ ВЕРУВАМ ДЕКА Е ВИСТИНА али можно е.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Рано по сабајле на ејчбио имаше документарец или филм беше за област 51.
Темата беша како 3-4 или 5 луѓе опремени со секакви камери од кои на еден од нив негов починат татко под мистериозни оклоности имаше шема правена цел работен век а по која некако успеале да влезат во областа.
Ги имаше опоишано сите до сега сите случени мистерии со нло,мистериозни исчезнувања............
На крај само еден успеа да побегне а заедно со тој што го чекаше во кола мистериозно исчезнаа ама остана само камерата а во последниот кадар се покажа како друг истражувач ја наоѓа камерата.

Најверојатно а верувам дека беша вистина.
Ако некој друг го гледал филмот или документарецот нека потврди или демантира.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.812
Поени од реакции
39.110
Рано по сабајле на ејчбио имаше документарец или филм беше за област 51.
Темата беша како 3-4 или 5 луѓе опремени со секакви камери од кои на еден од нив негов починат татко под мистериозни оклоности имаше шема правена цел работен век а по која некако успеале да влезат во областа.
Ги имаше опоишано сите до сега сите случени мистерии со нло,мистериозни исчезнувања............
На крај само еден успеа да побегне а заедно со тој што го чекаше во кола мистериозно исчезнаа ама остана само камерата а во последниот кадар се покажа како друг истражувач ја наоѓа камерата.

Најверојатно а верувам дека беша вистина.
Ако некој друг го гледал филмот или документарецот нека потврди или демантира.
и јас мислам дека е вистина, мислам дека тој што чекаше го грабнаа вонземјаните.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.812
Поени од реакции
39.110
ти не знаеше дека вонземјаните киднапираат луѓе за да вршат експерименти врз нив? би ти го препорачал alien abduction да го глеаш ќе видиш таму што им прават, да не испадне дека само тропам зелени. А и не е тој има многу други исто така како и серијава на хбо, додуша таму не ги покажаа но некој го киднапира човекот, а во ареа 51 сигурно нема само луѓе, јавна тајна е дека има вонземјани таму и дека секоја вечер се спушта летечка чинија.
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
592
Поени од реакции
392
ти не знаеше дека вонземјаните киднапираат луѓе за да вршат експерименти врз нив? би ти го препорачал alien abduction да го глеаш ќе видиш таму што им прават, да не испадне дека само тропам зелени. А и не е тој има многу други исто така како и серијава на хбо, додуша таму не ги покажаа но некој го киднапира човекот, а во ареа 51 сигурно нема само луѓе, јавна тајна е дека има вонземјани таму и дека секоја вечер се спушта летечка чинија.
Помалку дроги. И ти ако уште то го верваш не знам. Дека со летачка чинија па уште ????? То јес дека можно е да има вонземјани околу нас на Земјата и надвор. Ама дека со летаЌи Ќинии дека слегват секоја вечер како бабарога иди и ги зема децата. ;)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.812
Поени од реакции
39.110
Помалку дроги. И ти ако уште то го верваш не знам. Дека со летачка чинија па уште ????? То јес дека можно е да има вонземјани околу нас на Земјата и надвор. Ама дека со летаЌи Ќинии дека слегват секоја вечер како бабарога иди и ги зема децата. ;)
епа и сам рече дека има зошто не би слетувале? ареа 51 им е нивна база и таму ги паркираат чиниите додека ги поправаат а во меѓувреме одат преправени како луѓе да не ги забележиме!
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
592
Поени од реакции
392
епа и сам рече дека има зошто не би слетувале? ареа 51 им е нивна база и таму ги паркираат чиниите додека ги поправаат а во меѓувреме одат преправени како луѓе да не ги забележиме!
Добро дете си ти или голем си ? Летачки чинии ???? Вакви ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom