Апчиња (Витамини)

Член од
3 јуни 2018
Мислења
308
Поени од реакции
134
Ке ве замолам предлог препарат за подигање на имунитет (хардкор)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.503
Поени од реакции
9.408
Ке ве замолам предлог препарат за подигање на имунитет (хардкор)
Имаш на интернет многу природни рецепти за подигање имунитет, зошто ти е хемија, вештачки препарати.
 
Член од
3 јуни 2018
Мислења
308
Поени од реакции
134
Имаш на интернет многу природни рецепти за подигање имунитет, зошто ти е хемија, вештачки препарати.
Небитно...ако знаеш нешто може и природно а може и не природно
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.503
Поени од реакции
9.408
Небитно...ако знаеш нешто може и природно а може и не природно
Напротив, битно е.
Синтетички препарати има еден куп, така да ако си мрзелив и нејќеш секојдневно да цедиш, матиш, разни овошја, зеленчуци, мед, апетисани, тогаш оди у било која аптека и таму ќе ти понудат богат избор од разни фирми за подигање на имунитет.
 
Член од
3 јуни 2018
Мислења
308
Поени од реакции
134
Проблемот е што цел ден спијам нишо не можам да јадам...цел ден 2-3 смутиња ако се напијам и неможам ништо повеќе од храна да внесам...вака ми е скоро една недела а претходно не бев болен инаку немам температура само немам сила/енергија имунитет....
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Проблемот е што цел ден спијам нишо не можам да јадам...цел ден 2-3 смутиња ако се напијам и неможам ништо повеќе од храна да внесам...вака ми е скоро една недела а претходно не бев болен инаку немам температура само немам сила/енергија имунитет....
А да си тркнеш до матичен, и да те прати да провериш крвна слика за почеток?
Многу работи може да ти влијаат за вакво нешто, јас би го барал проблемот, џабе ќе ти препорачаме имуно бустери.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.503
Поени од реакции
9.408
Проблемот е што цел ден спијам нишо не можам да јадам...цел ден 2-3 смутиња ако се напијам и неможам ништо повеќе од храна да внесам...вака ми е скоро една недела а претходно не бев болен инаку немам температура само немам сила/енергија имунитет....
Убаво ти пиша @bijons ..незнам колку години имаш, дали учиш, што правиш штом цел ден само спиеш??? Можно е да ти треба психијатар, психолог, друштво, хоби.....па ке закржлавиш бе човече, што е тоа цел ден во кревет да лежиш:facepalm:
 
Член од
3 јуни 2018
Мислења
308
Поени од реакции
134
20 години имам инаку на факс сум..работам само преку лето...
Инаку и ми зует главата и ме болит малце горе кај темето/кај што се носит капа а понекогаш и како да не ја осеќам и како ладна ми е нон стоп инаку проблеми со глава сум немал ни други здравствени проблеми затоа прашав..
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455

Дали овие ги бива?

И предлог за суплемент што стварно зголемува апетит (освен в комплекс).
Лош квалитет се тие. Ова е подобро, одбери си кој сакаш од 3-те.

За апетит, гуглај како да направиш домашен, здрав gainer shake (така ги викаат) се пие како милкшејк, содржи многу калории и кај луѓе кои имаат проблем со јадење знае многу да помогне ако другите опции како јадење повеќе не се возможни.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Пред недела дена ми вадеа умник и во вадењето ми оштетија некој нерв за да сега немам осет на јазикот и усните, исто така храната нема ист вкус како предходно, најприметливо ми е со кола колата, покрај ова имам и оштри болки под јазикот кога јадам и го мрдам. Некој со слично искуство како моето, дали има терапија за ова, или пак суплементи и витамини?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom