Антрополошки реконструкции

Член од
4 август 2017
Мислења
40
Поени од реакции
22
Абе момчета, наистина ли вервате на тиа возстановки?
Как им ги докараа мустаките, цветот на очите.
Повекето са слика на некои холивудски артисти бе!
Откакто преди години видох в'зстановка на чргубил(ичиргу боил) Мостич - тјуркски чин, словенско име, вид на кинез, аз не вервам на тие "востановители".
Самуил са го докарале како карикатура на евреин от времето на Хитлер. 686878-l.jpg
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Че те гонат кривично за објавување на слики :LOL:Бев во септември,вадам фонот,почнувам да сликам за спомен и еден од будалите од обезбедчење ми го граба фонот,што правите,знаете дека е забрането.Ок ок:cautious:Ко да е Ареа 51 . :ROFLMAO:
Веќе може да се слика :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom