Антена 5 радио

  • Креатор на темата Delux
  • Време на започнување
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.089
Поени од реакции
807
Дали некој има познат што работи во Антена 5?
Барам нивни стари топ-листи, не можам никако да ги најдам. Преку Wayback Machine најдов нешто, па успеав да си најдам некои песни што ми биле хитови на времето, ама многу оскудно :(
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
samo kaj mene li e problem so stream?
probav se so moze i na pc i na telefon,
ne mozam stabilen stream da najdam,
celo vreme e so prekini.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.089
Поени од реакции
807
Само Бубамара и ваљда Сити Радио оти едно време работев таму и пуштавме музика .
Сити пушта подеднакво исто реклами ко Антена.
Добро се сеќавам дека еднаш начекав некој блок од цели 30+ минути САМО реклами.
Реално станициве опстојуваат од тие реклами, други извори на приход не гледам. За 15-тина години и ќе заминат во заборав за жал.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.089
Поени од реакции
807
Белки во новата година ќе научат дека не е Пеги ГОУ туку Пеги ГУ.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Сум пишал и пак ќе пишам денес радио се слуша само во кола. Антена 5 беше актуелно пред едно не знам точно колку години кога немаше развиено интернет како сега со Јутјуб, Спотифај и други дигитални платформи музички.

Сега мое мислење е Антена 5 треба да го следи дигиталното време. Да испробуваат начини како да се подостапни за новите генерации луѓе слушатели на музика. Истово треба да го следат и други радио станици и телевизии. Радиото и телевизијата полека по полека изумира како примарен начин за да се слушне и погледне нешто.

Скопското радио Urban Fm кое сега е купено од друг газда (газдата на Miniso во Македонија) и ги испробуваат алатките на дигиталното доба. Имаат свој поткаст емисии во живо на Јутјуб. Канал 77 исто колку што гледам го користи Јутјуб и социјални мрежи за некој емисии во живо да ги емитува.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.089
Поени од реакции
807
Сум пишал и пак ќе пишам денес радио се слуша само во кола. Антена 5 беше актуелно пред едно не знам точно колку години кога немаше развиено интернет како сега со Јутјуб, Спотифај и други дигитални платформи музички.

Сега мое мислење е Антена 5 треба да го следи дигиталното време. Да испробуваат начини како да се подостапни за новите генерации луѓе слушатели на музика. Истово треба да го следат и други радио станици и телевизии. Радиото и телевизијата полека по полека изумира како примарен начин за да се слушне и погледне нешто.

Скопското радио Urban Fm кое сега е купено од друг газда (газдата на Miniso во Македонија) и ги испробуваат алатките на дигиталното доба. Имаат свој поткаст емисии во живо на Јутјуб. Канал 77 исто колку што гледам го користи Јутјуб и социјални мрежи за некој емисии во живо да ги емитува.
Јас слушам радио додека работам, кола немам и не возам :)
А го слушам затоа што знам дека први ги добиваат новите песни и генерално има Ок музика.
Мислам дека живеат на стара слава и затоа не пробуваат подкасти и сл. Дури и сајтот не го ажурираат, ниту па социјалните мрежи. Да не збориме ако сакаш да ги прашаш за некоја песна, никогаш не враќаат.
 
Ф

Флеш

Гостин
Сега мое мислење е Антена 5 треба да го следи дигиталното време. Да испробуваат начини како да се подостапни за новите генерации луѓе слушатели на музика.
Знаеш кога почнаа да крахнуваат/пропаѓаат македонските радија ?! Кога почнаа да игнорираат македонска продукција и македонска музика и со тоа станаа монотони . Сум бил дел и сум почувствувал атмосфера. Домашна македонска продукција нема . Точка . Кога имаш музичка емисија,правиш интервјуа, презентација на нова македонска музика во која ти како радио си вложил пари,правите заинтересираност од публиката . Порано имаше дури проекти вакви .

Радио викаш кола само .

Јас на работа или коа гејмам само . На слави и собиранки најн :P
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Знаеш кога почнаа да крахнуваат/пропаѓаат македонските радија ?! Кога почнаа да игнорираат македонска продукција и македонска музика и со тоа станаа монотони . Сум бил дел и сум почувствувал атмосфера. Домашна македонска продукција нема . Точка . Кога имаш музичка емисија,правиш интервјуа, презентација на нова македонска музика во која ти како радио си вложил пари,правите заинтересираност од публиката . Порано имаше дури проекти вакви .

Радио викаш кола само .

Јас на работа или коа гејмам само . На слави и собиранки најн :P
Радиото изумира во државава Ретки сме тие што слушаме радио било каде не само во кола.

Порано имаше проекти повеќе затоа што народот си бараше некаква забава а главна забава по дома беше телевизијата, главна забава во маркет, во кола, во канцеларија на работа беше радиото. Немаше развиен интернет како сега со еден до два три клика и готово се имаш што ќе посакаш од музика, филм, тв и слично. Затоа треба да размислуваат и на некој дигитален начин да допрат барем до некоја публика некако.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom