Анастасија, култниот Македонски етно бенд!

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Умре. Во такси.

Anastasia - In A London Cab

Excuse me, is this cab free? :anco:

Прекратка е бе, прекратка!
На песнава на рипит колку само имам учено Уствно право :D[DOUBLEPOST=1420746141][/DOUBLEPOST]Oна кога Србин свршува на бендов. Еве зошто постоењето на тие неколку бендови кои се броеле на прсти, имало и ќе има огромно влијание и тежина.
Инаку станува збор за гитаристот и фронтменот на сегашни Brigand, а поранешни Jewy Sabatay
Untitled.jpg
 
Последно уредено:

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
543
Поени од реакции
34
Малце старичка темава :) Ги имам сите оргинални албуми од нив и се феноменални. Иам проблем со ноктурнал, цдто ми е партал направено па ако го има некој у flac нека пише во пп
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Koлку прекрасен состав беа. Жими Горан што вади од музиката за театар салам парчиња. Ориѓански лека полека замина у курац со тоа истите тралалајки народни.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Немат посебна тема за Горан, па ајде овде, концертот кој се одржа на 15ти декември во Кино Фросина МЦК, „Тешкиот глас на новите химни“

Не ги опфати сите песни од новиот, но затоа не врати години назат со Падот На Византија - Знам дека еден ден, Мизар - Ова не е мојот дом и Армакедон, Aнастасиа - О море, голтни ме, Скопје гори и Премин.


На youtube исто ги има песните оделно, освен 11та трака која е бонус и не ја испеа на концеротот, за мене најинтересната и неофицијално крстена Парапслам.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Шо се дешава со Горан бе луѓе? Синоќа изгледаше ко да сака да скине конци на сцена..
Али настап :cuc::cuc:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.457
Поени од реакции
40.331
дефинитивно најквалитетен бенд кој постоел у Македонија. Саундтракот за Пред Дождот го обожавам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom