Американски фудбал - NFL лига

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.712
Поени од реакции
56.209
Сумирано за текмава:

1. Судии наклонети кон Тампа Беј. Една очигледна грешка, во прво полувреме кога не досудија ОЧИГЛЕДЕН прекршок. Очигледен ко овој што го досудија на спротивната страна на крај. Плус тоа уште 2 одлуки кои беа реално 50-50, но ги свирнаа на корист на Тампа.

2. И покрај тоа, Грин Беј пропуштија огромни шанси за камбек. Брејди ти фрла два пати интерсепшн со ред и ти два пати имаш 3 and out. Тука е вината само на Роџерс и ЛеФлур, едноставно два пати да направиш 3 and out е тежок флоп/фејл.

3. Дефинитивно мораа да одат на 4th down место на FG.

Криво ми е за Роџерс, ова му беше последна гоелма прилика за СБ, од друга страна не може да не ти е мило и да имаш респект за Том Брејди, по седумнаести пат си го загарантира GOAT местото.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.391
АХАХААХХАХА ШТО Е ОВА БЕ

ЗАВРШУВА УТАКМИЦАТА ЈА СУМ ХАЈПД АС ФАК..........

И ПОЧНУВА НАЈАВА ЗА ЕУЗЕБИО

МАЈКА МУ БЕШЕ ЦРНКИЊА БЕШЕ СИРОМАШНА САКАШЕ ДА ГО АБОРТИРА НЕМАШЕ ЛЕБ ДА ЈАДЕ, ЛЕПЕШЕ ПЛАКАТИ ЗА ВМРО, МОЛЕШЕ ЗА НЕКОЈ ДЕНАР ВО СИЛБО

КАДЕ БЕ СО ДЕПРЕСИЈАВАА

АЈМООООООООООООООО
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.712
Поени од реакции
56.209
АХАХААХХАХА ШТО Е ОВА БЕ

ЗАВРШУВА УТАКМИЦАТА ЈА СУМ ХАЈПД АС ФАК..........

И ПОЧНУВА НАЈАВА ЗА ЕУЗЕБИО

МАЈКА МУ БЕШЕ ЦРНКИЊА БЕШЕ СИРОМАШНА САКАШЕ ДА ГО АБОРТИРА НЕМАШЕ ЛЕБ ДА ЈАДЕ, ЛЕПЕШЕ ПЛАКАТИ ЗА ВМРО, МОЛЕШЕ ЗА НЕКОЈ ДЕНАР ВО СИЛБО

КАДЕ БЕ СО ДЕПРЕСИЈАВАА

АЈМООООООООООООООО
Реално поглупо е што втората утакмица почиња за 5 минути, немаш време да средиш импресии од првата утакмица, ти ебам америте место да ја стават едната сабота другата у недела.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.306
Поени од реакции
11.033
Toa beshe mozhda PI, sea ke pocnat hejterite na Brejdi da zborat kajo e pomagan od sudii. :D

@ElNinho imase takov challenge ama go ukinaa posle edna sezona. Proshlata sezona bese na sila mislam.
Тоа е, цела кариера влечкан од судии, ама ќе си наплати Патрик за поразот пред две години.
:D :D :D

И да, чекај Патрик прво да стигне до СБ, иако е фаворит.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.174
Поени од реакции
16.502
Грихихихиихихин Бехехехеххеј Пехехехехеххекерс. Том Брејди слабиот според Марли Беличек.

ГОАТ!

Дај жити све немој уште оваја тема да ја усереш со тој стефан 1 на 1 хумор :icon_lol:

И ја никад не сум рекол дека Брејди е слаб!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.391
@ElNinho Глеаш бе, се сложуваме сега, преретардиран потег беше ова за ФГво :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.391
Реално поглупо е што втората утакмица почиња за 5 минути, немаш време да средиш импресии од првата утакмица, ти ебам америте место да ја стават едната сабота другата у недела.
Не бе? 00 и45 е мислам?

едит: дап, 00 и 40 било... грешка си
тамам да се смириме малце

АЈМООООООООООООО

ПРВА ЕКИПА ШТО ИГРА ДОМА СБ WOOOOO
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.017
Поени од реакции
1.932
Хаотична утакмица, колку само грешки имаше и на двете страни, дропови колку сакаш. Ама главно Тампа Беј тепаа заради одбраната, константно притисок врз Роџерс правеа. Од друга страна ептен ме разочара одбраната на Грин Беј. Имаа 3 интерсепшна да, ама два беа од катастрофални пасови на Брејди. Неколку секунди пред крај на прво дозволуваш ТД од 40 јарда, корнеро пропо сејфти нигде немаше. И на почетоко на второ на 4тио ТД исто човек слободан, немаше дефанзивац у радиус од 5 метра.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.391
Еј стварно, не ми се верува ова

Значи од се што видов горе доле можев да претпоставам некои мечеви и успеси на Тампа пошто јбг ипак ги следам долго време

Со Пакерс само ме изненадија кога победија, очекував буквално обратна текма

И баш мислев само против Сејнтс, НФЦ Исток и Аризона/СФ/Ремс можеби во плејоф.

Со Роџерс бев убеден дека ќе изгубат

Позитивно позитивно изненаден од партијава

Одбранава растури

Одиме јако во СБ па што сака нека биде
Автоматски споено мислење:

А глупо е и што мора да мењаш канали, наместо двата на ист СК да даваа, за малце очекував тука да почне :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.712
Поени од реакции
56.209
Не бе? 00 и45 е мислам?

едит: дап, 00 и 40 било... грешка си
тамам да се смириме малце

АЈМООООООООООООО

ПРВА ЕКИПА ШТО ИГРА ДОМА СБ WOOOOO
Симболично реков 5 мин да ти доловам дека и тоа е малку, треба да ги раздвојат у 2 дена овие текми...

Да бе СБ ќе се игра у Тампа, ова е јако!

За нареднава текма треба да видиме како ќе игра Махоумс, ако е на сто посто Чифс ми се огромни фаворити и за денеска и за СБ...

Што се тиче Пекерс, пишав кога заврши регуларната сезона, ама и они имаа прелесен распоред и затоа имаа таков скор. Односно не можевме да ја видиме правата слика за нив, нешто како Стилерси. На сите „дербија“ во регуларната сезона - кикснаа.

Ова им беше огромна прилика за СБ, не гледам како лани би биле они подобри самите, едино им оди во прилог што наредна сезона во доста екипи од NFC ќе имаат недефинирано стање и дивизијата им е слаба па ќе имаат плејоф у џеб.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.314
Поени од реакции
84.202
Со Пакерс само ме изненадија кога победија, очекував буквално обратна текма

И баш мислев само против Сејнтс, НФЦ Исток и Аризона/СФ/Ремс можеби во плејоф.

Со Роџерс бев убеден дека ќе изгуба
Сеа му зборев на @Chiksy^ на фб за ова. Брејди кога треба е најдобар, затоа е и ГОАТ. Ретки се ваквите играчи општо во спортот, Коби, Џордан, Брејди, Рафа, Ноле, Роналдо, О Саливан... Може да се тегават кроз цел турнир/сезона али на крај кога треба у beast mode влагаат и можеш да се сликаш. Иначе Брејди денес немаше баш ГОАТ партија али сепак ја износе екипата на грб. Лесно можеше и трагичар да биде со пасовите у лудница што ги фрли али на крај све тоа поништи со оној пасот низ раце на тој од ГБ што го даде, мислам на 3rd down беше.

Ти бе за Тампа ли си? Кој си ти објасни ми?
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.391
Што утнав до сега тука ? Глеам ем 3-0 ем напад за билс..
Автоматски споено мислење:

ХАХАХАХХА ШТО БЕШЕ ОВА БЕ САК ЗА -30 ХААХХААХХА
Автоматски споено мислење:

АХАХХАХА ШТО СЕ ДЕШАВА БЕ КАКОВ ТРИП Е ТЕКМАВА АХАХА

...сигурно нешто ајко ептен утнав на старт, а? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom