Алма-М, ваши искуства?

Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Не ми се верува фирмава да е шпонска, колку што знам за Тетово бараа лице што владее албански покрај македонскиот!
Алма е фирма за дистрибуција, помегу други производи ги дистрибуира и Вригли. Газдата е Албанец, вработените се мешани, повеке Албанци, има Македонци мислам и Турци.
Вригли е посебна фирма, директорот е Македонец.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.999
Алма е фирма за дистрибуција, помегу други производи ги дистрибуира и Вригли. Газдата е Албанец, вработените се мешани, повеке Албанци, има Македонци мислам и Турци.
Вригли е посебна фирма, директорот е Македонец.
Не.
Вригли и Орбит се под Алма-м (Албанци).
Орбит е бренд под Вригли. Аман.
На сите Орбит мастики пишува Вригли.
Нестле исто така носи Алма-М, али сметам дека тоа е еден дел од Нестле производите, другиот дел ги носи некој Адриатик, тие не сум сигурен дека се Албанци.
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Многу добра и успешна компанија, на пазарот опстојува повеќе од 20 години. Само за нас македонциве малку е минус што не го знаеме албанскиот јазик и секако ја губиме можноста да бидеме дел од оваа компанија. Во фирмата е се супер, да ти е ќејф да работиш. Само што е малку подалеку па така да за превоз ќе биде потешко и повеќе трошок, освен со кола немаш со што друго да одиш до таму.
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Абе мајкаму стара тој шо ја отвори темата прашува колкава плата и се друго како а не кажува зошто му е ....хахаха дечкото од Битола е денес имаше тестирање за двајца комерцијалисти и две марчендајзерки ..само се прашувам зошто не отвори тема кога имаше конкурс да кажи ....Или виде конкурс па си аплицира како тогаш не ти текна на кајгана да отвориш и да напиши а?имаше над 120 пријавени
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Не.
Вригли и Орбит се под Алма-м (Албанци).
Орбит е бренд под Вригли. Аман.
На сите Орбит мастики пишува Вригли.
Нестле исто така носи Алма-М, али сметам дека тоа е еден дел од Нестле производите, другиот дел ги носи некој Адриатик, тие не сум сигурен дека се Албанци.
Не знам што е “ не “ ?
Орбит не е спомнат во муабетот. Се подразбира дека се бренд на Вригли....
Значи, Вригли има свое преставништво во Македонија, Вригли д.о.о.
Алма - М е дистрибутер на на производи од Вригли ( Орбит и други...) за Македонија. Исто како што Нелт е дистрибутер на Проктер , пример....Или како што Нелт Србија е дистрибутер баш на Вригли на територија на Србија...
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Абе мајкаму стара тој шо ја отвори темата прашува колкава плата и се друго како а не кажува зошто му е ....хахаха дечкото од Битола е денес имаше тестирање за двајца комерцијалисти и две марчендајзерки ..само се прашувам зошто не отвори тема кога имаше конкурс да кажи ....Или виде конкурс па си аплицира како тогаш не ти текна на кајгана да отвориш и да напиши а?имаше над 120 пријавени
Да каже вака јавно, па да има поголема конкуренција?
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Не знам што е “ не “ ?
Орбит не е спомнат во муабетот. Се подразбира дека се бренд на Вригли....
Значи, Вригли има свое преставништво во Македонија, Вригли д.о.о.
Алма - М е дистрибутер на на производи од Вригли ( Орбит и други...) за Македонија. Исто како што Нелт е дистрибутер на Проктер , пример....Или како што Нелт Србија е дистрибутер баш на Вригли на територија на Србија...
Го потврдувам болдираново. Од прва рака!
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Покрај Нестле, Орбит и уште некои производи, истотака се и партнери со Т-Мобиле за дополнување е-ваучери.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Абе мајкаму стара тој шо ја отвори темата прашува колкава плата и се друго како а не кажува зошто му е ....хахаха дечкото од Битола е денес имаше тестирање за двајца комерцијалисти и две марчендајзерки ..само се прашувам зошто не отвори тема кога имаше конкурс да кажи ....Или виде конкурс па си аплицира како тогаш не ти текна на кајгана да отвориш и да напиши а?имаше над 120 пријавени
знаеш ти одприлика во што се состои тестирањето , или било кој од форумов , утре идам на тоа тестирање... па мала помош ќе биде добредојдена :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
знаеш ти одприлика во што се состои тестирањето , или било кој од форумов , утре идам на тоа тестирање... па мала помош ќе биде добредојдена :)
Тоа е моето прво работно место, али тогаш немаше тестирање само интервју околу 40 минути беше. Општи прашања и муабет да видат каков речник имаш за комерцијалист.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
знаеш ти одприлика во што се состои тестирањето , или било кој од форумов , утре идам на тоа тестирање... па мала помош ќе биде добредојдена :)[/quote

Izvini edno prasanje: Kako pomina na testiranjeto vo Alma M i kakvi logicni prasnaja davaat? Jas odam utre pa bi bilo ubavo ako spodelish so mene :)
[DOUBLEPOST=1443024086][/DOUBLEPOST]Dokolku nekoj od vas znae bil ili ima sluznato ke saka li da spodeli so mene kakvi prasnaja davaat za logicnoto testiranje vo ALMA M? i koi se platite otprilika tamu?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Алма-М ги има купено тинекс и кам ќе ги спои а новото име е балкан маркет
 

Kajgana Shop

На врв Bottom