Алистер Кроули

Статус
Затворена за нови мислења.

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
10.822
Поени од реакции
10.862
Грешка сум или овие го нарекуваат вашиот ред -СЕКТА?

Оди сега кажи му на модераторот на религија што сте....
И ти се радуваш бидејќи страницата за забава напишале секта и сметаш дека арно напишале?
Ај оди прави нешто со себе си, ајде... 111 пати ти реков што е О.Т.О. :)
Доста ти е ... еве ти уште еден face palm бидејќи се радуваш на глупости :)
:facepalm:
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.260
И ти се радуваш бидејќи страницата за забава напишале секта и сметаш дека арно напишале?
Ај оди прави нешто со себе си, ајде... 111 пати ти реков што е О.Т.О. :)
Доста ти е ... еве ти уште еден face palm бидејќи се радуваш на глупости :)
:facepalm:
Не се радувам..кој го вели тоа.Јас тоа го знаев пред 10г.
На некои други на форумов(модератори) не им беше јасно што сте.
А и свака ти част на тебе, успеа да им ги замачкаш очите и ти, и да ги убедиш дека не сте секта.
Дури и негативни ми шибаа затоа што ти ме пријавуваше дека со зборот секта ве навредувам.:facepalm:
Кажи му на ,модераторот по религија да ми ги избрише сите негативни сега, а и на киселиот.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
10.822
Поени од реакции
10.862
Кажи му на ,модераторот по религија да ми ги избрише сите негативни сега, а и на киселиот.
О.Т.О. НЕ Е СЕКТА! И навредуваш и ќе добиваш негативни бидејќи се знае што е О.Т.О. - само ти не знаеш!

Ти пред 10 години не си знаел - а не ни знаеш ниту сега... Ти си христијански-дервишки секташ кој што нема врска од ништо, и трчка по мене и ме заморува со неговите „вистини“ :D Абе бегај таму бре :)

Темата е Кроули... човекот кој што дозволи и луѓе како тебе да иаат трошка увив во работи кои не се за нив - со една цел - да сфати секој човек кај му е местото и да не се заморува со фантазии... Кај тебе тоа слабо нели?
Не си го проучувал Кроули што сакал да каже нели... се палиш на тоа што пишуваат веб страници?
Од таму знаењето за Редот?

И аман со твоето отекување и заморување како ти си жртвата.. Кај си бе Исус :) Оди жали се дома не мене и кај модератори...
За тебе само бан и тамам ќе биде се ;)
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.260
О.Т.О. НЕ Е СЕКТА! И навредуваш и ќе добиваш негативни бидејќи се знае што е О.Т.О. - само ти не знаеш!

Ти пред 10 години не си знаел - а не ни знаеш ниту сега... Ти си христијански-дервишки секташ кој што нема врска од ништо, и трчка по мене и ме заморува со неговите „вистини“ :D Абе бегај таму бре :)

Темата е Кроули... човекот кој што дозволи и луѓе како тебе да иаат трошка увив во работи кои не се за нив - со една цел - да сфати секој човек кај му е местото и да не се заморува со фантазии... Кај тебе тоа слабо нели?
Не си го проучувал Кроули што сакал да каже нели... се палиш на тоа што пишуваат веб страници?
Од таму знаењето за Редот?

И аман со твоето отекување и заморување како ти си жртвата.. Кај си бе Исус :) Оди жали се дома не мене и кај модератори...
За тебе само бан и тамам ќе биде се ;)
Хахаха...е сега ме насмеа.
Пак покушаваш да дриблаш со модераторите.

Темата е Кроули и баш за неговото дело зборуваме, од неговото постоње па до денес.

Моето знаење за вашата секта добро знаеш од каде доаѓа, од прва рака. Знаеш дека ги имам прочитано скоро сите книги од вашиот непишан Месија, Кришнамурти, и дека можам да ве рендам кога сакам.

Еден ден ќе ти објаснам и како Кроули дошол на врв на сектата, а и кој го увел во тајните учења и во оставил на пола,а не ви ја кажал целата вистина. И како Кроули од неа направил само дрога и секс.Отом потом.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
10.822
Поени од реакции
10.862
Gurdjieff
Де објасни како Кроули стана O.H.O. на Редот и де објасни како умре братот на курвинскиот квази-спасител и потоа мавни ми се од пред очи :)
Ме гуши твојата неукост, твојата болест... знаеш тоа?
Од Кришнамурти, тој нигроиден момак со испран тошозофски ум ти научи за Редот О.Т.О. и Кроули? :cuc:
Ах, навистина е тешко да се обидува човек да е јогин помеѓу луѓе како тебе...

:facepalm:

П.С. The Magus дај напиши ти нешто интересно... што само лајкови тука :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.580
Поени од реакции
2.583
Кога веќе пријавување ви станало хоби... а ниедна страна не прекинува да провоцира.

cool down ...дури оценам дека сте се стабилизирале.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom