Александар Вучиќ - најголемиот диктатор на Балканот по падот на комунизмот?

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Ај он што е затруен и глуп разбирам му гу ситуацију па и жал ме фаќа за њега, ама ти што се мешаш кд појма немаш како фунцкионирав работе а се информираш само од медиуми кои једини циљ ги е да билдав кликови.
Гледа се кој е глуп и затруен кд гу пратив ситуацију људи на овуј тему. А и ако ти е вреѓање едини аргумент и гледање како коњ сс узду, онда џабе трошу време сс тебе. Ама па ке кажу, сви знаев дека сам ја у право, а ти дек си глуп како курац. Спортски поздрав.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Гледа се кој е глуп и затруен кд гу пратив ситуацију људи на овуј тему. А и ако ти е вреѓање едини аргумент и гледање како коњ сс узду, онда џабе трошу време сс тебе. Ама па ке кажу, сви знаев дека сам ја у право, а ти дек си глуп како курац. Спортски поздрав.
Сви знаев дека си управо… добро ај сга цепај на спање и сањај га господина вучиќа како врши апртхејд на партизан… није болест све што боли.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.766
Поени од реакции
17.482
Да се поштедиме од претпоставки, прогнози и сценарија. Фактите на теренот се тие, Вучиќ не вакцинираше, не не вакцинираа Мицотакис, Курти и Бојко, а сигурно не не вакцинираа тие за кои излезе мудриот македонски народ на референдум.
Oftopik malce, ali zasto vakva zabluda. Vakcini kje ni dadea i drugite, dokolku imaa visok.
Ne oti mn ne sakaat, tuku zatoa so e dobar politicki poteg. Em doma da se pokazes kako superioren, em siris vlijanie vo druga zemja. Nudese Vucic duri i na kosovarite.
Recisi nieden makedonec ne bese vakciniran dur ne projde i posledniot srbin na red. Istoto go napraviia i bugarite sea, ni dadoa vakcini pred da gi frlat. Razlikata e so srbite imaa vakcini koga nikoj nemase, imaa poise duri i od eu, i mozea da dozvolat da dadat bez da gi ostetat svoite gragjani.
Mene tehnicki Bojko me vakcinirase, pa sig nema toa da mi smeni mislenje za nego.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.292
Поени од реакции
45.803
Oftopik malce, ali zasto vakva zabluda. Vakcini kje ni dadea i drugite, dokolku imaa visok.
Ne oti mn ne sakaat, tuku zatoa so e dobar politicki poteg. Em doma da se pokazes kako superioren, em siris vlijanie vo druga zemja. Nudese Vucic duri i na kosovarite.
Ја убаво сум пишал во претходниот пост дека убаво би било се поштедиме од претпоставки, прогнози и сценарија и да ја гледаме фактичката состојба. Нашата прогресивна, про-европска влада одеше да коленичи кај автократот што недели пред тоа го пљукаа. Мотивите зошто не вакцинирале се нивна работа, кога си заглибен во говна, како што несомено бевме ние, тоа не се гледа.

Recisi nieden makedonec ne bese vakciniran dur ne projde i posledniot srbin na red. Istoto go napraviia i bugarite sea, ni dadoa vakcini pred da gi frlat. Razlikata e so srbite imaa vakcini koga nikoj nemase, imaa poise duri i od eu, i mozea da dozvolat da dadat bez da gi ostetat svoite gragjani.
Не е вистина, паралелно не вакцинираа и нас- сиротињата и нивните граѓани. Со нивните вакцини имаше ревакцинација, Бугарските одма отидоа во канта, како што памтам. Да сакаа нашите пријатели од прогресивниот, западен свет, ќе одвојеа сите по нешто ситно, чисто од солидарност, колку да покажат дека не сме сами оставени на ветрометина, ама ни тој себап не го направија за својата идна членка
Mene tehnicki Bojko me vakcinirase, pa sig nema toa da mi smeni mislenje za nego.
Мене Си Џи Пинг, добар дечко.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.416
Ме интересира дали се доволно ненормални и Ѓоковиќ да почнат да го плукаат по Информер и останата канализациони медиуми... Тек сега ке биде интересно, кога поддршка почнаа да даваат и познати спортисти, инфлуенсери, актери...

 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.766
Поени од реакции
17.482
Не е вистина, паралелно не вакцинираа и нас- сиротињата и нивните граѓани. Со нивните вакцини имаше ревакцинација, Бугарските одма отидоа во канта, како што памтам. Да сакаа нашите пријатели од прогресивниот, западен свет, ќе одвојеа сите по нешто ситно, чисто од солидарност, колку да покажат дека не сме сами оставени на ветрометина, ама ни тој себап не го направија за својата идна членка

Мене Си Џи Пинг, добар дечко.
Koj del ne vistina? Skroz netocno deka paralelno ne vakcinirale.
Koga ja organiziraa taa akcijata vo belgrad - vakcinite im bea pred frlanje, 2 3 dena pred istek na rok. Vakciniraa samo so konkretnata vakcina.
Od toj vikend do Juni - ne pustaa stranci. Vo nikoj slucaj ne ne vakcinirale paralelno. Vakciniraa koga im bea vakcinite pred frlanje ili koga vekje site nivni gragjani bea usluzeni.

Nemase zemja u svet so kje daese vakcina za tugj gragjanin pred svojot. Srbite ednostavno imaa visok.
Автоматски споено мислење:

Inaku koga kje sporedis so okolnite lideri i nivnite rezultati, vucic si raboti dosta podobro.
Ali so ovaa podelba, kje napravi tolkava steta vo drzavata sto ne znam dali mozhe da ja nadomesti so drugite raboti.
 
Последно уредено:

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.292
Поени од реакции
45.803
Koj del ne vistina? Skroz netocno deka paralelno ne vakcinirale.
Koga ja organiziraa taa akcijata vo belgrad - vakcinite im bea pred frlanje, 2 3 dena pred istek na rok. Vakciniraa samo so konkretnata vakcina.
Od toj vikend do Juni - ne pustaa stranci. Vo nikoj slucaj ne ne vakcinirale paralelno. Vakciniraa koga im bea vakcinite pred frlanje ili koga vekje site nivni gragjani bea usluzeni.

Nemase zemja u svet so kje daese vakcina za tugj gragjanin pred svojot. Srbite ednostavno imaa visok.
Како не не вакцинирале паралелно кога пун кур Срби имало на пунктовите за вакцинација што си примале вакцина. Како беше за нив , така и за нас. Сите на закажан датум си дојдоа на ревакцина.
Да, имаа вишок и можеа да го истоварат на некоја Афричка земја и да бараат за возврат повлекување на некое признавање на Косово или што и да е, наместо тоа, они ги вакцинираа граѓаните на бастионот на западните вредности на Балканот.
Мене ме загрижува дека во иднина, кога и они би добиле ваква прогресивна прозападна Влада, впрегната под уцени и диктати, можно е да немаат веќе вакцини вишок за нас.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
На ова додај.
Мајка не можела да го однесе детето на дијализа, заглавила со минибусот на протест, па тргнала пешки (фото)
Поливале кола со бензин, подоцна ја запалиле.
20 луѓе блокираат автопат.
Ова не го измислив јас. Ова на Пинк го кажуваа.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.755
На ова додај.
Мајка не можела да го однесе детето на дијализа, заглавила со минибусот на протест, па тргнала пешки (фото)
Поливале кола со бензин, подоцна ја запалиле.
20 луѓе блокираат автопат.
Ова не го измислив јас. Ова на Пинк го кажуваа.
Ова со 20 луѓе е хит на хитовите.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.784
Поени од реакции
21.189
Liftojte dali mu gi isklucija? Ocigledno toa e mnogu bitno za edna revolucija. Liftojte mora da rabotat.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.766
Поени од реакции
17.482
И да не бидам скроз офтопик, економската политика на Левица е луда до ниво на протестиве во Србија. Србија има најмногу литиум по глава на жител во Европа. Нешто слично како Норвешка нафта. И заради политичка одлука, литиумот почнува да го добива значењето на нафтата, и секако дека ќе расте на цена. Во Србија се организираат протести да не се копа литиум зошто загадувал. Што би се случило ако некој организира протести во Норвешка да не копаат нафта, зошто загадува?
Кое е загадувањето од копањето на литиум уствари?
Има ли реален кост бенефит во однос на загадувањето. Бидејки за норвешка и нафтата е прилично јасно.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.155
Поени од реакции
25.638
Јбг, ме дупи интернетот за дискусија, 10 минути не можев да го пратам последното мислење. Нека остане на тоа и нека остаме поентата кај тебе како постар и поискусен и да не одиме офтопик. Разликата меѓу Норвешка и Србија е што Норвешка го добива кајмакот а на Србија ќе и остане загадувањето баш како што тоа го добил некој остров на пацификот(ако не сум грешка)
Што ќе добијат обичните селани ако им се загадаат водите и реките, што ќе биде ако се уништи голем дел од околната природа и се случи еколошко раселување. Народот никогаш не греши кога станува збор за ова, тука ни се делат границите и јас секогаш сум дел од народот кога нешто што го сака и го брани, по цена на секоја економија. Тука никогаш нема да ги согласиме ставовите а и не треба затоа што секој треба да размислува сам и со своја глава.
Јас колку што разбрав, не добива Рио Тинто ексклузивно право да копа литиум низ цела Србија, туку еден рудник близу Лозница.

Идеално би било доколку Србите сами можат да го експлоатираат своето природно богатство, и зошто да не, да прават и продаваат батерии, не само литиум. Ама моментално не верувам дека имаат и приближно know how за тоа, така да, партнер им е неопходен.
Кое е загадувањето од копањето на литиум уствари?
Има ли реален кост бенефит во однос на загадувањето. Бидејки за норвешка и нафтата е прилично јасно.
За регионот каде што ќе се копа е лошо. За овој рудник ќе треба да исселат едно 5000 луѓе. Моменталниот бенефит не верувам дека би бил преголем, ама за 20 години од сега сите големи градови во Европа ќе имаат забрана за неелектрично возило, и тоа треба да се земе во предвид.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.543
Ех, генералката кога ја мачкаше куќата на Узунов со боја... времиња :backa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom