Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Па што не дадеп ти. Еве као студент уште ти е свежо сеќавањето ама слаби оценки тоа е. И со заокружување пак слабо.
Зошто да се впуштам у дебата со човек кој мисли дека ако прочитал некој закон го измислил правото ?

А свесен си дека праиш кривично дело така коа даваш совети, а појма немаш од правото ?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Растенија не можат да сносат кривична одговорност.
А аболиција да носат?[DOUBLEPOST=1455297936][/DOUBLEPOST]
Зошто да се впуштам у дебата со човек кој мисли дека ако прочитал некој закон смета го измислил правото ?

А свесен си дека праиш кривично дело така коа даваш совети, а појма немаш од правото ?
Да, во право си. Затоа ја давам совети а ти си ќутиш:)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Ја мењам јанкулоска:)
Нема поента да зборуваш за право, на тема што произлезе од прес-конференција која започна со патетично-срцепарателен говор. Обвинението си има политичка цел, и очигледно ја постигнува.
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Лелеј како им кисне на Портокаловиве Дпмновчиња како морков втуршја леле што ке им се задесува во нареднава деценија брутално крвнички ке го примаат дур не изумрат сите до еден
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.961
Поени од реакции
11.608
Во секој случај полоши сте од старата школа. Кажи сега прогноза што следува, правно и политички нели тоа е темата.
Брутусе, од досега полагани 22 испити, 10 имам полагано усно (другите со испити кои се далеку од заокружување). Тоа да не остане некоја нејасностија кај тебе.

Јас се надевам на правна завршница во која ќе победи принципот на владеење на правото. Иако самото поставување на СЈО и другите сегменти од Пржино се плод на политичките дејствија на актерите. Според мене, тоа беше неизбежно затоа што знаеме (т.е. слушнавме) како работат институциите на системот, како се одвивал дел од изборниот процес итн итн. Правната завршница не би ја коментирал. СЈО НЕ ТВРДИ дека тие лица се виновни. Тоа ќе следува со обвинителниот акт и тие ќе се обидат да го докажат тоа пред суд.

Затоа, засега може да се бавиме со шпекулации ако сакаш. Еве една од Геро.

http://www.plusinfo.mk/vest/57735/janakievski-se-naogja-vo-skopskata-rezidencijata-na-edna-istocnoevropska-zemja

Ако претпоставиме дека ова е точно (секако, не се нафрлувајте, затоа потенцирав „ако претпоставиме, затоа и пишувам два пати), дали тоа значи дека дотичните министри од патриотската влада на Никола Груевски имаат бугарски пасоши?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Ван темата, јас бев од системот на заокружување, а и имав слаби оценки. А види мајката, точно знам од кој ЗКП е „истражен судија“, а од кој е „судија на претходна постапка“.
Драги Брутус, неуспешно пробуваш да ги дискредитираш моите помлади колеги.
Иако ете успешен си, курирски, муабетот го сврте кон правна терминологија, а не кон она што е суштината.
Ти си господине тој што извртува. Поентата беше дека судот одредува притвор а не обвинителството. Не може да уапсиш некого и да го држиш приведен подолго од 24 часа. А дали бил истражен како порано или сега судија во претходна постапка тоа е веќе правничко тупење.
 

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
530
Поени од реакции
1.096
Искрено мене повеќе ми се дига на онаа плавата Ленче Ристовски. Се гледа дека таа ја бива во многу работи. :D
Зошто бе линкови не ставате?!
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Брутусе, од досега полагани 22 испити, 10 имам полагано усно (другите со испити кои се далеку од заокружување). Тоа да не остане некоја нејасностија кај тебе.

Јас се надевам на правна завршница во која ќе победи принципот на владеење на правото. Иако самото поставување на СЈО и другите сегменти од Пржино се плод на политичките дејствија на актерите. Според мене, тоа беше неизбежно затоа што знаеме (т.е. слушнавме) како работат институциите на системот, како се одвивал дел од изборниот процес итн итн. Правната завршница не би ја коментирал. СЈО НЕ ТВРДИ дека тие лица се виновни. Тоа ќе следува со обвинителниот акт и тие ќе се обидат да го докажат тоа пред суд.

Затоа, засега може да се бавиме со шпекулации ако сакаш. Еве една од Геро.

http://www.plusinfo.mk/vest/57735/janakievski-se-naogja-vo-skopskata-rezidencijata-na-edna-istocnoevropska-zemja

Ако претпоставиме дека ова е точно (секако, не се нафрлувајте, затоа потенцирав „ако претпоставиме, затоа и пишувам два пати), дали тоа значи дека дотичните министри од патриотската влада на Никола Груевски имаат бугарски пасоши?
Браво за тебе. Продолжи така.
И јас се надевам на истото.
Не, фала шпекулации од Геро не сакам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom