Ако би можеле да бирате, каде и со кого би сакале да сте сега?

Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Моментално би сакала да не сум нигде.Не знам ни јас како се остварвит то ама пошо се ме нервират би сакала да сум на островот НИГДЕ.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Воопшто не е важна локација. Само да е некаде каде ќе се изгубам, некаде во светот каде не познавам никого, каде можам да седнам на одмориште и да им се смешкам на странците, да им направам детски лик со големите црни очиња и да ги плашам малите дечиња кои ќе се стискаат до своите мајки. Да им поклонам рачно направен аматерски цртеж на пар заљубени млади во кафуле со поглед на големата катедрала, и потоа да исчезнам во толпата на железничката станица барајќи поефтини карти до следниот непознат град.
Би сакал да талкам низ урбаната џунгла на светот кој наликува на нешто толку комплицирано, а всушност е само обична пустина од искршени срца, празни души и пропуштени идеали. Сакам да дадам свој придонес во таа пустина, сакам да ја одам и јас... урбана пустина. Таму сакам да бидам. :wub:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Сакам да сум во Париз на врвот на Ајфеловата кула барем за 5 мин:pipi:
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Na RUSKA VOENA OBUKA vo RUSIJA-SIBIR negde a posle toa ke gi utepam site grci i ke si uzivam vo EGEJSKA MAKEDONIJA :P
neznam negde eve na pr Rusija mn sakam :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom