Аквариумски риби (општи дискусии)

igor00000000

I find your lack of faith disturbing
Член од
17 октомври 2022
Мислења
76
Поени од реакции
67
во 8 литарски аквариум има ли некој риба шо може да живее? гледам бета риби по интернет предложуваат ама незнам кај да најдам во мк
 
Член од
19 март 2014
Мислења
570
Поени од реакции
862
во 8 литарски аквариум има ли некој риба шо може да живее? гледам бета риби по интернет предложуваат ама незнам кај да најдам во мк
Сегде кај што се продаваат риби имаш бета борци. Здрави перки и силни конкретни бои треба да има здрава бета риба
 
Член од
29 ноември 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво
Во петокот си купивме златна рипка од пет шоп Делфин Аеродром
Ја ставивме во кугла , ставив отстоена вода и три капки од Tetra AquaSafe ,песок
Но рибата постојано е на дното
Додадов и потопла вода да не е студена , но повторно ништо
Дали некој би може да ми каже што е проблемот
 
Член од
19 ноември 2022
Мислења
7
Поени од реакции
1
Имам 3 караси во кугла околу 7 литри, си пливаат, вака весели се. Си јадат и редовно си одат во "WC" :icon_lol:
Не знам што им значи тоа се качуваат нагоре и си прават меурчиња. Гледам некој го поставил истото прашање ама нема одговор.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
570
Поени од реакции
862
Имам 3 караси во кугла околу 7 литри, си пливаат, вака весели се. Си јадат и редовно си одат во "WC" :icon_lol:
Не знам што им значи тоа се качуваат нагоре и си прават меурчиња. Гледам некој го поставил истото прашање ама нема одговор.
Бета борецот сигурно зима воздух, а за златната рипка не сум сигурен.
 
Член од
19 ноември 2022
Мислења
7
Поени од реакции
1
На едната рипка и е малку отечено окото, читав нешто на google, најдов дека е popeye, инфекција исклучувам затоа што ќе се појавеше и на другото око, а и другите риби ќе се заразеа, не знам до што би можело да биде, имате слично искуство?
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.005
Поени од реакции
3.761
Дечки 2 златни рипки ми умираат во кугла.
И тос во рок од месец дена како ги купив.
Правев се што ми кажа таа во Пет шопот, редовно храна за риби, менување вода и пак...
Што е проблемот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom