Автопат (Миладиновце - Штип)

Член од
22 август 2012
Мислења
239
Поени од реакции
170
Некој случајно да не знае до кога треба да се изгради автопатот од Миладинвце до Штип?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Догодина есен/зима треба да е готов.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Не ми замерувај ама да те поправам.Не е Миладиновце туку Миладиновци и јас сеуште не знам зошто погрешно е пишувано по повеќето телевизиски канали.Чисто информативно да си знаете ;)
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
можеби локалните жители така го викаат. Има во тој регион т.е. малку подалеку села што се на Е - Режановце, скачковце, бењаковце, думановце, ваксинце и тн.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
можеби локалните жители така го викаат. Има во тој регион т.е. малку подалеку села што се на Е - Режановце, скачковце, бењаковце, думановце, ваксинце и тн.
Не знам дали добро те разбрав ама ако мислиш дека селава се во близина на Миладиновци,баш и не знам колку си во право.Инаку во сите документи е пишувано како Миладиновци а не Миладиновце.
 
Член од
22 август 2012
Мислења
239
Поени од реакции
170
Не ми замерувај ама да те поправам.Не е Миладиновце туку Миладиновци и јас сеуште не знам зошто погрешно е пишувано по повеќето телевизиски канали.Чисто информативно да си знаете ;)
не ме замараш туку комплетно ја одвлече темата во друга насока и веќе никој не коментира за тоа што пишав :)
 
Член од
22 август 2012
Мислења
239
Поени од реакции
170
Некои дали има информација кога ќе биде пуштен во употреба автопатот Миладиновце - Штип?

Или пак дали може и сега да се возе по него?
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
Некои дали има информација кога ќе биде пуштен во употреба автопатот Миладиновце - Штип?

Или пак дали може и сега да се возе по него?
Кога ќе направат тунел:icon_mrgr:

Колку што знам требаше да се пушти есенва, до толку беше продолжен рокот,
се лета на едната лента од Штип до Кадрифаково и патот од Велес до Кадрифаково е со таа ширина и се вози повеќе од 100, на другата лента работеа, немам скоро одено одтаму незнм точно дали ја завршиле или ќе им треба уште неколку години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom