Автомобили со најмала потрошувачка

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
E што кој ќе оди. Ќе и смени се` и сешто после тоа и кусур ќе му остане :)
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
11
Поени од реакции
2
decki bidejki znam deka ovde na forum bi dobil informacija od prva raka a i trgajki od ona narodnoto PRASAJ PATALEC A NE GATALEC imam edno prasanje -
da ne se lazime pojma nemam od koli jas sum od onaj tip na soferi so vleguvaat vo kola ja palat i od destinacija A odat do destinacija B (i taka nataka ) ako slucajno mi izgasni kolata se razbira koga ne se razbiras ne cepkaj- zatvoram kolata i baram majstori!
e sega mi treba da si kupam svoja kola kaj koja prioritet mi e potrosnjata I TOA GLEDANO ONAA GRADSKA POTROSUVACKA , edno znam -deka sakam dizel so minimalna gradska potrosuvacka -
- se dvoumam pomegu citroen c3 1.4 HDI (potrosuvacka gradska- minimalna po specifikacija 5.1 realno ocekuvam od 5.6 na zima da ne kreva pojke MEGUTOA OVIE FRANCUZITE BILE SKAPI VO ODRZUVANJE NEDAJ BOZE DA JA PODCUKNIS ILI DA RIKNI NEKOJ DEL ILI TOJ SERVISOT SO SE PRAJ NA NEKOLKU ILJADI KM)
-golf 4 1.9 tdi (mislam deka trosi 7 gradska ama definitivno nemozam da najdam a najdobro nekoj od vas so ima realno dami kazi kolku trosi gradska bez da se forsirame i falime , inaku za ovie koli slusnav deka bile ekstremno eftini vo delovi odrzuvanje servisi itn.itn
-audi a2 1.4 tdi (gradska 6 l, mal bagaz i pretpostavuvam skapi delovi e sega servisot i se ostanato nemam informacii)

ZNACI NE GI SPOREDUVAME PO MOKNOST KOLITE ZNAM DEKA DVETE SE 1.4 A GOLFOT E 1.9 TUKU REKOVME PO EKONOMICNOST ONA SUMA SUMARUM (ako ja zemam nekoja so mala potrosnja - skap ke bidi servisot i delovite i ko ke vidis pak isite pari ) ZNACI ONA SO E SO MALA POTROSNJA I EKONOMICNOST

VE MOLAM POMZETEMI OKOLU IZBOROT NAVISTINA GO CENAM VASETO MISLENJE I MNOGU KE MI POMOZI VO VISTINSKIOT IZBOR
 

Kajgana Shop

На врв Bottom