Автобуски превоз од Скопје до Париз

Член од
2 април 2012
Мислења
144
Поени од реакции
133
Порано имаше од Куманово до Париз ,130 евра повратна.Не знам дали уште постои таа линија.
Инаку јави се во некоја агенција ќе ти ги дадат сите понуди за 3ти октомври на сите авиокомпании.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Порано имаше од Куманово до Париз ,130 евра повратна.Не знам дали уште постои таа линија.
Инаку јави се во некоја агенција ќе ти ги дадат сите понуди за 3ти октомври на сите авиокомпании.
Тешко да е 130 евра повратна. 250 евра повратна е до Цирих, а Париз би требало да е поскапо. И одат само среда и сабота а на него може датумот нема да му е во овие денови од неделата.
 
Член од
2 април 2012
Мислења
144
Поени од реакции
133
Тешко да е 130 евра повратна. 250 евра повратна е до Цирих, а Париз би требало да е поскапо. И одат само среда и сабота а на него може датумот нема да му е во овие денови од неделата.
Со автобус е нормална цената.Да се дрнкаш 24часа толку кошта.
Со авион има повеќе опции Загреб,Љубљана,Цирих,Белград...
Ефтини се Wizzair до градот Bouvais кој е на саат време од Париз.Ама и од таму до Париз треба да се плати превоз нели.
Најодбар пример дадов мислам,да се јави во агенција да му дадат сите достапни понуди за тој ден од сите авиокомпании.
 
C

cige

Гостин
Ако одиш за авантура комбинирај си релации, ама ако одиш за потреба резервирај си авион и немој да се замараш
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Требаше да бидам поконкретен.. Датумите за одење и враќање ми се фиксни, а нема летови баш на тие денови, па затоа барав друга варијанта..
Ама ми се свиѓа на што се ви текна дека може да биде причината xD
Фала на сите за одговорите.. можеби воз и не е така лоша идеја :)
Јас па ќе те советував ако веќе праќаш ајвар, да ставиш и пола литро мастика и два грста леблебија у поздравот :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom