Џентелментство ...

I

Ivanovska

Гостин
Обожавам џентелмени, каваљери, море што обожавам ме палат бе! :P хахахахах :D сериозно, супер изгледа кога машките така се однесуваат спрема понежниот пол. :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ми е претерано малку отворање на врата во автомобил, сметнување на капут во ресторан и тие неколку бон тон џентелменски правила кој се фиксирани од 19 век, но практикувам доста манири ако се најдам во друштво кое знае да ги цени истите, ако не ќе ја влечиме гајбата пиво до трети спрат и двајцата по скали и таа ќе оди прва на скалите. :D
 
I

Ivanovska

Гостин
^ Зошто ти е глупаво отварање врата и капут во ресторан?
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
^ Зошто ти е глупаво отварање врата и капут во ресторан?
Ми делува изнасилено едноставно, отворањето на врата се применувало во кочии, за да се помогне на дотичната да слезе од неа и да не го извалка фустанот зошто кочијата е малку повисока, сега каде што за излез од кола доволно е само да направи еден чекор од 20 см не гледам никаква потреба од тоа.
Исто се однесува и за капутот, ако во рестораните гардеробата биле оддалечени 20 метри од влезот во ресторанот сега висат на 20 см од масата истите, да не спомнувам како изгледа сега гардеробата за разлика од 19 век кога еден капут бил тежок колку три бунди моментално.
 
Член од
24 јули 2011
Мислења
11
Поени од реакции
0
читам некои пишуват ако запалиш цигара си џентламент ја у тоа не гледам никакво џентламенство само гледам глупост..
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Џентлмен сум ама имам направено компромис тоа тргање столица капут одма ќе речат глумам лудило. Ама си имам јас ритуал ретко која го има забележано на масата чекам првин понежниот пол да седне па потоа јас, и чекам таа прва да стане па потоа јас СЕКОГАШ :icon_lol:.
 
Член од
24 јули 2011
Мислења
11
Поени од реакции
0
Џентлмен сум ама имам направено компромис тоа тргање столица капут одма ќе речат глумам лудило. Ама си имам јас ритуал ретко која го има забележано на масата чекам првин понежниот пол да седне па потоа јас, и чекам таа прва да стане па потоа јас СЕКОГАШ :icon_lol:.
хахаха.. добар си :) замисли да не ти стане цела ден ? хахахахаха ке си чекаш кој чекал дочекал :) хахах
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
хахаха.. добар си :) замисли да не ти стане цела ден ? хахахахаха ке си чекаш кој чекал дочекал :) хахах
Ако седи цела ден и ја седам тука нема мрдање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom