Ќебaпи вo Скoпје

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.929
Поени од реакции
24.004
Нано бар ск е позади бибљотеку.Ама тамо нема кебапи хаха.Иначе има и едно местенце у чаршију неам појма како се вика,тачно на сред село куде чешме хахаха до онуј голему фонтану, исто много добри кебапи.Иако су шиптаpи келнери а ваљда и газда,у кујну сфе наши ги работиф.
А до туј кафану има едно мало биртииче,келнер Лука Дончиќ,пљукнат он.Што се вика повише личи на Дончиќа,него Дончиќ хахаха
Епа на туј фонтану или поточно шадрван су Турист, Вавилон и малко подоле куде е бија Њу Орлеанс е Пчела. Сви три су едној до другога сас една слаткарница измеѓу њума.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.277
Поени од реакции
11.086
Turist se vika toa. Gazdata e koj drug ako ne torbule. Oni se masteri za kebapi i bureci vo Skopje. I boza. Siptаr ne znae kebap da prai, samo doner.
Ако е истиот и на онаа кебапчилницата турист во Аеродром можам да кажам дека на се личеа само на кебапи не
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.724
Поени од реакции
21.048
како ви се иде дури у чаршија за тоа, на секое ќоше има кафана што прави ќебапи. И каде да јадеш, секаде се исти скоро.
Брееее оток.
Како ви се иде овам,како ви се иде онам.Ти изгллеами од дома не искачаш.Сс мајку ти идеш мајцу рамбофку да си купуш.Дај искочи малце,разведри се.Не е живот детска соба и кајгана форум.Шетаф људи за разлику од тебе,што не ти е јасно сунгеру?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.971
Поени од реакции
41.222
Брееее оток.
Како ви се иде овам,како ви се иде онам.Ти изгллеами од дома не искачаш.Сс мајку ти идеш мајцу рамбофку да си купуш.Дај искочи малце,разведри се.Не е живот детска соба и кајгана форум.Шетаф људи за разлику од тебе,што не ти е јасно сунгеру?
па шетај, плаќај за 30 денари ќебап зошто јадеш у премиум место во чаршија.
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
769
Поени од реакции
2.348
Брееее оток.
Како ви се иде овам,како ви се иде онам.Ти изгллеами од дома не искачаш.Сс мајку ти идеш мајцу рамбофку да си купуш.Дај искочи малце,разведри се.Не е живот детска соба и кајгана форум.Шетаф људи за разлику од тебе,што не ти е јасно сунгеру?
Више е озбиљно прашање зашто га толерирав на форум, буквално му е исто копи пејст мислење У СВАКУ ЕБАНУ ТЕМУ, улегна случајно да прочитам куде има доби ќебапи и читам овакво ретардирано мислење.
И пази свако мислење му е од позицију као ми смо други глупи, он е најпаметан пошто га знае свак лајф хак у живот, отров досадан. Ја кур ќе исечу ако овј е пипнаја пичку у живот а неверују ни другари да има, греота овакој што збору ама одамна не сам видеја толко ограничен човек.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.971
Поени од реакции
41.222
Више е озбиљно прашање зашто га толерирав на форум, буквално му е исто копи пејст мислење У СВАКУ ЕБАНУ ТЕМУ, улегна случајно да прочитам куде има доби ќебапи и читам овакво ретардирано мислење.
И пази свако мислење му е од позицију као ми смо други глупи, он е најпаметан пошто га знае свак лајф хак у живот, отров досадан. Ја кур ќе исечу ако овј е пипнаја пичку у живот а неверују ни другари да има, греота овакој што збору ама одамна не сам видеја толко ограничен човек.
ти бате со стоте профили овде поарен си? Костич vol.2 Овој ти е не знам кој број по ред, и сите ти се исти скоро 10 години, мислиш не те знаеме овде што те читаме. Моронски лик кој нема две чисти и ги криви само другите за неговите неправди. Учел таму занат за тестер и сега разнаса бургери во Германија. Штом за тестер не те зеле, ништо не бива од тебе. А пак љубовниот живот што го споделуваш со секој профил некоја те одјебала. Иако не верувам ни тоа да е, туку некои твои фантазии. Значи ни да те одјебе не си дошол на ред.

И за парватче да додадам нешто. Поморонски член можеби и од тебе. 20 години вергла со тој одвратен дијалект и мисли дека е интересен. Дисоцијација која верува у астрална проекција но не верува у господ. Тоа богами може да се стави у тешка дијагноза.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.748
Поени од реакции
82.706
Најбољи Фонтана и Турист.

Космос не сум бил.

Дестан не е тоа што бил.

Пчела не идам само на латиница пишуе све. Не разбирам латиница.
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
442
Поени од реакции
603
Мене лично, во пчела месото ми е највкусно.

Пчела ftw!
 
Член од
20 април 2023
Мислења
986
Поени од реакции
2.426
Више е озбиљно прашање зашто га толерирав на форум, буквално му е исто копи пејст мислење У СВАКУ ЕБАНУ ТЕМУ, улегна случајно да прочитам куде има доби ќебапи и читам овакво ретардирано мислење.
И пази свако мислење му е од позицију као ми смо други глупи, он е најпаметан пошто га знае свак лајф хак у живот, отров досадан. Ја кур ќе исечу ако овј е пипнаја пичку у живот а неверују ни другари да има, греота овакој што збору ама одамна не сам видеја толко ограничен човек.
ne mu e za dzabe toj nik ron burgundy :icon_lol:
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
769
Поени од реакции
2.348
ти бате со стоте профили овде поарен си? Костич vol.2 Овој ти е не знам кој број по ред, и сите ти се исти скоро 10 години, мислиш не те знаеме овде што те читаме. Моронски лик кој нема две чисти и ги криви само другите за неговите неправди. Учел таму занат за тестер и сега разнаса бургери во Германија. Штом за тестер не те зеле, ништо не бива од тебе. А пак љубовниот живот што го споделуваш со секој профил некоја те одјебала. Иако не верувам ни тоа да е, туку некои твои фантазии. Значи ни да те одјебе не си дошол на ред.

И за парватче да додадам нешто. Поморонски член можеби и од тебе. 20 години вергла со тој одвратен дијалект и мисли дека е интересен. Дисоцијација која верува у астрална проекција но не верува у господ. Тоа богами може да се стави у тешка дијагноза.
Ахам, кој ми е стариот ник? Ајде, чим си сигурен, пиши кој сум.
Абе Ронче, ретардиран е блага навреда за тебе.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
После ова ве бришам и банирам. Не трујте насекаде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom