Љубов кон другар/ка од класот..

Член од
24 април 2010
Мислења
34
Поени од реакции
2
Епа мајка и на мојата најдобра другарка..е најголем Фрик..многу Ѕвер жена.ми кажуваше како се запознала со нејзиниот сегашен сопруг..Знам дека биле најдобари другари...она била одлична ученичка а он премногу слаб и она му помагала и секогаш го вадела од "гомна" ..Сеа да не навлагам у детали.Некој ден и признал дека ја сака повеќе од другарка..ау ау..и сеа се маж и жена..=)
баш убаво бе.! :love2:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
Имам симпатии кон таа што седи пред мене ...поготово кога ке се наведне:icon_lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Мојата прва подолга врска и голема љубов беше со другар од класот. Од прва до трета година... беа тоа едни од моите најдобри години. Но бидејќи бевме мали и зелени, пукна врската за ситница и цела четврта година учевме заедно, а немавме ни муабет. Во класот имаше 31 девојка, а 6 дечки. Каква година беше таа, направете математика сами:pos2:
Иако сум го доживела тоа, не би знаела каков заклучок да донесам сега. Дали вреди или не да се врзеш повеќе со другар/ка од клас...:toe: Веројатно е индивидуална работа. Секој различно би доживеал и преболел. Во секој случај вреди да се проба, доколку навистина е нешто т.е. некој, што сметате дека не смеете да го пропуштите.:wink:
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.796
Поени од реакции
4.459
jas imav zenska vo klasot i za toa vreme i toj mozok mi bese mnogu jako, zaedno begavme od casevi i odevme u vece na obrabotka, mislev deka sum na vrvot na visovinite so eden srednoskolec moze da gi dostigne
arno ama ljubovta bas oladi zs stana ona mnogu opsesivna, nemozev ulica da preminam bez nea pa mi skurci i se skaravme, ostatokot od godinata bese pekol so nea a narednata godina se prefrli ona vo dr klas
samo ke vi dadam sovet
nemojte ako imate pamet
 
P

PewDiePie

Гостин
Реално,голем процент од браковите се случуваат со луѓе со кои си учел заедно. :)
 
Член од
11 август 2009
Мислења
32
Поени од реакции
1
samo ke vi dadam sovet
nemojte ako imate pamet
Neznam prijatele,ne se slozuvam so tebe.Jas imam devojka od klasot,sega zavrsivme prva godina bas super ni ide.Zaedno sme od kako trgnavme na skolo,znaci posle 2 nedeli.I od togas ni ide super.Ja mislam deka e bas super.Radi mnogu pricini,ne bi sega da nabrojuvam ali bash e cool... a i polesno mi e taka...Sepak si zavisi od covek,od vrska,od toa kako ke si go sredis vremeto dali ke imas malku mozok kako da napravis da ne dojde do MONOTONIJA.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.796
Поени од реакции
4.459
Neznam prijatele,ne se slozuvam so tebe.Jas imam devojka od klasot,sega zavrsivme prva godina bas super ni ide.Zaedno sme od kako trgnavme na skolo,znaci posle 2 nedeli.I od togas ni ide super.Ja mislam deka e bas super.Radi mnogu pricini,ne bi sega da nabrojuvam ali bash e cool... a i polesno mi e taka...Sepak si zavisi od covek,od vrska,od toa kako ke si go sredis vremeto dali ke imas malku mozok kako da napravis da ne dojde do MONOTONIJA.
neka ti e so sreka
milo mi e ako stvarno ti e super
nop kazi mi ti mene so ke se sluci sega ti ako si zacapal vo nea i po 2-3 meseci se skarate
ke ja gledas narednite 3 godini i ke se zivciras samo
dodeka si mal prosetaj si i pomini si poveke devojki imas vreme za ozbilni i dolgi vrski, te sovetuvam oti sredno asocira na taa edna faca so sega dlaboko ja mrazam
posledicite se katastrofalni
 
Член од
11 август 2009
Мислења
32
Поени од реакции
1
Ne be prijatele,razlogot treba da e epten silen za da rasturi takvo nesto,ja znam so ima izgradeno i koe e nivoto,taka da treba stvarno EPTEN GOLEM RAZLOG...i onoj so ke zgresi ke bide napraven " puzder" od klasot,nikoj nema da go postue...znaci ke zgresam sum ja ebal mamata slednite godini sam ke si sedam u klupa sam ke si se druzam...taka funkcionira kaj nas ...Mozda ne e segde taka nz ( eve ti pr. ke prevari eden od nas ... celiot klas ke go ignorira ke go spusti tolku nisko so ke mora da smeni ne samo klas nego skola) taka da nema potreba od zivciranje...

All happend with reason ...
 
Z

ziko bt

Гостин
Ne be prijatele,razlogot treba da e epten silen za da rasturi takvo nesto,ja znam so ima izgradeno i koe e nivoto,taka da treba stvarno EPTEN GOLEM RAZLOG...i onoj so ke zgresi ke bide napraven " puzder" od klasot,nikoj nema da go postue...znaci ke zgresam sum ja ebal mamata slednite godini sam ke si sedam u klupa sam ke si se druzam...taka funkcionira kaj nas ...Mozda ne e segde taka nz ( eve ti pr. ke prevari eden od nas ... celiot klas ke go ignorira ke go spusti tolku nisko so ke mora da smeni ne samo klas nego skola) taka da nema potreba od zivciranje...

All happend with reason ...
хахах овај колку ке пати не е свесен на 15 години толку зацапан и си мисли ништо не можи да ве скара погоре то шо ти го кажва дечкото ми личи дека во право ке испадни
 
Член од
11 август 2009
Мислења
32
Поени од реакции
1
prijatele ja zacapan ili ne ne e vazno....ke vidime sto ke bide...mnogu ste sigurni dali imate probano ????uopste ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom