Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Не знам што те чуди, добри 80% од Македонките се такви. Дали глупи дали слепи не знам. Не е арен овој со паметот тоа е очигледно ама девојкава што како што пишаа гледа само да му се врати не можам да разберам.

Девојче, шутни го, избриши негов број, заборави го и крај. Отвори ги очите малце.
лично НЕ знам такви девојки, али од пишувањава и читањата по весници доаѓам и јас до тој заклчок. не ми е јасно ако само може да бидат со такви НЕлуѓе. тоа не се мажи, тоа се само искомплексирани момиња со мали К...ња. ниедна девојка не смее да биде третирана како стока. дури и самото насилство во 90% случаи НЕ е прифатливо. не ги решава работите. машко сум, па гледам да ги решавам со збор. нормално, ако немам каде, ме напраднат или сл ќе возвратам, но да не бидам ОФ, во една врска, единствено што можам да прифатам е “дискусија со висок тон“, таканаречено расправање, која патем е многу подобрата опција него да се преќутуваат работите и наталожува гневот. и таа расправија е вид на комуникација, желба да се подобри/корегира нешто.
а во овој случај, заради нејзино добро, се надевам дека ќе му заврти грб, и никогаш повеќе нема да го види, а и ако случајно го сретне на пат, да ја подигне главата високо и одмине без да и трепне око. да го помножи со нула.
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Многумина од девојките не му раскинуваат на својот партнер и кога и да ја ударат...Многу пати сум зборувала на таа тема и сум добивала одговор: Ме тепа затоа што ме сака :facepalm: . Имам другарка која остана со нејзиниот дечко и после многу котеци кои ги јадеше од него.
Мене родител не ми кренал рака не пак да дозволам некој неизживеан мочко да се иживува врз мене...
Дозволувајте бре и понатаму, така ја искажуваат љубовта.:icon_mrgr:

Ако не му раскинеш и после тоа, не е тој виновен, туку ти затоа што го дозволуваш сето тоа. Каде ти е тебе самопочитта? Lost in space ти e.
Ако со котек, шамари боксови се решаваат проблеми тогаш навалете народе, утепајте се.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
лично НЕ знам такви девојки, али од пишувањава и читањата по весници доаѓам и јас до тој заклчок. не ми е јасно ако само може да бидат со такви НЕлуѓе. тоа не се мажи, тоа се само искомплексирани момиња со мали К...ња. ниедна девојка не смее да биде третирана како стока. дури и самото насилство во 90% случаи НЕ е прифатливо. не ги решава работите. машко сум, па гледам да ги решавам со збор. нормално, ако немам каде, ме напраднат или сл ќе возвратам, но да не бидам ОФ, во една врска, единствено што можам да прифатам е “дискусија со висок тон“, таканаречено расправање, која патем е многу подобрата опција него да се преќутуваат работите и наталожува гневот. и таа расправија е вид на комуникација, желба да се подобри/корегира нешто.
а во овој случај, заради нејзино добро, се надевам дека ќе му заврти грб, и никогаш повеќе нема да го види, а и ако случајно го сретне на пат, да ја подигне главата високо и одмине без да и трепне око. да го помножи со нула.
Јас иам видено, седиме со другар пред Колосеум лани ова време баш и еден и ја влепи на девојка му па ја тегнеше после, другар ми одма отиде да ја одбрани и го избутка овој, девојкава му вика - „Немој, во право е.“ И што сакаш ти повеќе? Мозочниот склоп е таков.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Hmm blagodaram na site koi stoi izdvoivte vreme i napisavte vase mislenje..Samo mislam deka nema potreba od ironicni postovi nitu pak navredi,mozevte da pisete nesto dokolku sakavte, a mozevte i samo da me skrolate. Sekoj sovet najdobronameren go cenam isto i vaseto vreme koe go odvoivte za istiot. Ne iskociv (cisto za informacija na bobi-skk )..
Vo pravo ste pogolemiot del od vas deka treba da go ostavam, deka treba da se oddalecam itn.. Nekoj/a pogore pisa deka sme SE tepale?!?! Molam?? Ne izvini, ama raka nemam krenato! A nitu pak sum KENKALA nad glava za da "zasluzam" takva rabota!.
Jas bev vinovna sto trpev takvi raboti, znam... no veruvajte deka ne e bas taka kako sto vie si mislite. pred nego a i za vreme dodeka bev so nego i jas si vikav, ne smee nekoj da mi povisi glas a ne pa da me udi.. no se sluci.. premolceev..pak se sluci..pak premolcev....ne bese tolku ednostavno zasekogas da go ostavam (barem ne togas)... jas si ja sfakjam greskata, tuka samo na nekoj nacin sakav da se olesnam, a ne kako sto nekoj vika deka nema da gi poslusam vasite soveti... sekoj vas zbor me zabole iskreno, pocnav da se tresam deka se toa i e vistina, za prv pat se vidov sebesi vo sto se pretvoriv.. Mislam deka nema potreba od razni obvinuvanja nasoceni kon mene, posakuvam nikogas da ne se najdete vo moja situacija.
Моме, ти шамарењето и модриците и кубењето ти ги претстави како да треснал врата. Дечкото има сериозен проблем, нека си ги реши прво сопствените фрустрации, па после нека бара девојка.
Не да се оддалечиш, треба да исчезенеш од неговиот живот.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.673
Поени од реакции
13.263
Hmm blagodaram na site koi stoi izdvoivte vreme i napisavte vase mislenje..Samo mislam deka nema potreba od ironicni postovi nitu pak navredi,mozevte da pisete nesto dokolku sakavte, a mozevte i samo da me skrolate. Sekoj sovet najdobronameren go cenam isto i vaseto vreme koe go odvoivte za istiot. Ne iskociv (cisto za informacija na bobi-skk )..
Vo pravo ste pogolemiot del od vas deka treba da go ostavam, deka treba da se oddalecam itn.. Nekoj/a pogore pisa deka sme SE tepale?!?! Molam?? Ne izvini, ama raka nemam krenato! A nitu pak sum KENKALA nad glava za da "zasluzam" takva rabota!.
Jas bev vinovna sto trpev takvi raboti, znam... no veruvajte deka ne e bas taka kako sto vie si mislite. pred nego a i za vreme dodeka bev so nego i jas si vikav, ne smee nekoj da mi povisi glas a ne pa da me udi.. no se sluci.. premolceev..pak se sluci..pak premolcev....ne bese tolku ednostavno zasekogas da go ostavam (barem ne togas)... jas si ja sfakjam greskata, tuka samo na nekoj nacin sakav da se olesnam, a ne kako sto nekoj vika deka nema da gi poslusam vasite soveti... sekoj vas zbor me zabole iskreno, pocnav da se tresam deka se toa i e vistina, za prv pat se vidov sebesi vo sto se pretvoriv.. Mislam deka nema potreba od razni obvinuvanja nasoceni kon mene, posakuvam nikogas da ne se najdete vo moja situacija.
А какво требаше да биде?
Не знам како не ги согледуваш некои работи...
Разбирам луѓе им е тешко кога се сами. Но секој изговор да се биде со некого само за да не се биде сам е стварно ван секаква логика и разум. Башка моментот е ај на почетокот било убаво. Но било. Минато свршено време. Башка секој здраворазумен би посмислил со секое одолговлекување и неставање крај на некоја врска која нема смисла, се доведува до уште поголем понор и растројство. Така да твоето тукашно олеснување нема никогаш да биде целосно. Сеа ти е олеснато, утре пак ќе пишеш. Ама утре се прашувам дали некој ќе се замара со твојот проблем. Пошто со ваквово олеснување ти имаш само нанесено тривијално решение.
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Zdravo decki i devojki. Najprvo izvinete za kirilicava no nemam mak poddrska na kompjuterot.
Imam golem problem vo posledno vreme. Vsusnost i sama odgovorot go znam i ne znam dali ova sto go pisuvam go pisuvam za sovet ili pak malku da mi olesni.
Imam vrska veke 3ipol godini so decko koj premnogu go sakam. Se bese vo red, no nekako od nova godina navaka se promenija mnogu raboti. Veruvav vo nego i negovata ljubov kon mene, a i jas premnogu go ljubam, davam se od sebe za da uspee ova nasevo, vlozuvam mnogu, se trudam da ne go razocaram. Od nova godina navaka nekolku pati go fativ vo laga, no mnogu pati i premolciv samo za da ne izbijat karanici. No pogresiv mnogu. Kolku poveke kjutev tolku poveke se kinea moive nervi.Mnogu pati pocna da me odbiva za izlaganje, da e umoren ili veke imal dogovoreno so drugi, ili pak sostanoci docna navecer ili pak vo 5 za 12 znaese da mi otkaze deka mu iskocila druga rabota. Se nervirav, placev kinev zivci. Pa taka vo posledno vreme vrskata ni se sveduva na mene i nego kaj nego doma i izvinete na izraz na seks!! Ne na vodenje ljubov tuku na seks! Ponekogas razmisluvam na sto misli za vreme na seksot? Gi nema onie predigri, tuku samo toj da se zadovoli, a jas glumam deka sum gotova a vsusnost ne mozam da se koncentriram na seksot nitu pak da svrsam ako sama ne se stimuliram za pobrzo da zavrsam. Go cuvstvuvam premnogu oladen i nezainteresiran. Kako se drugo da mu e pred mene. Kako se da mu e povazno od mene. Mnogu pati probav da razgovaram a toj edno te isto - "JAS SUM ISTIOT NISTO NE E PROMENETO, NE GLEDAM JAS DEKA SUM SE SMENIL".. Epa ne gledas no jas gledam. Mnogu pati mi doagjase preku glava znaev na sred sedenje kaj nego da gi soberam rabotite i da si odam a ziveeme prilicno daleku za peski so kola e negde 25minuti, i od kaj nego trgam peski, a toj nitu me bara dali sum dobro da ne se slucilo nesto tuku si sedi i si lezi kaj nego doma sto dopolnitelno mi sozdava bolka. Veke vo poslednive meseci dopolnitelno se opusti pa znaese za nesto sto ke kazam da mi vlepi domar samar, ili da me butne na zemja, ili da me vlece za kosa i potoa pola kosa vo dlankata da si ja najdam, mnogu pati i mi pustil krv od nos, ili pak mi ostaval modrinki i kolku pati i da si recev kraj e veke povtorno se vrakjav kaj nego. Me boli premnogu celava situacija pokraj toa sto imavme seriozna vrska i cela moja i negova familija ne zapozna, sonuvavme i za nasa familija, da stvorime idnina nabrzo, no nekako se odi po gjavolite. Pred nekolku dena potocno pred 7 go fativ povtorno vo laga. Rece deka odi da spie vo 11 casot, a potoa slucajno me bara nakaj 12 brat mu dali e so mene XX decko mi... !!! Ostanav zaprepastena! Mu zvonev 1000000000000000000 pati i posle nakaj 1se javi kao iskocil do nadvor malce pred kukja so drugar, a ne znae da mi kaze nego me laze odi da spie? Me naluti mnogu sto veke i se posomnevav dali bil stv so drugar ili ne ? Zaso ako bil pred kukja sto go baral brat mu? Ke videl deka e vo dvor! I tuka sledea pcuenja kon mene sto duri e strasno da se pomislat a ne da se izustat navredi kon mene i red drugi raboti kako toa deka e definitivno kraj megju nas i da ne go baram poveke i go prekina povikot. Jas go izbrisav od fb se sozemav malku iako premnogu mi bese tesko i si stoev na toa deka jas nema da go pobaram. Eve denes me pobara da mi go cuel glasot, premnogu mu bilo tesko, me sakal, ne znael kako sum mozela da ne go pobaram voopsto, i kako mnogu sum go navredila so toa sto sum go izbrisala od fb... MOOOOOLAM? Toa te navredi, a mene nisto ne mi e neli? jas sum od kamen i mozam na se da zamizuvam oci. E sega prasanjeto e: me vika demek na kino dali da odam a znam deka saka da se smirime a jas sum slaba na nego vo zivo preku telefon mozam da kazam i ne a vo zivo ne.. go sakam no sakam da si ja sfati greskata ne sakam ova da bide kako site prethodni slucki kade zamizuvav oci i dozvoluvav da me ponizuva.. NE SAKAM..Sakam da bide se po staro, no nez sto e najpametno da napravam. dali da stavam kraj za sekogas ili da mu dadam sansa? Izvinete za dolgoto mislenje
Ти препорачувам да ја прочиташ "Скриена во најмрачниот агол" од Елизабет Хејн...таму може и ќе се пронајдеш "суперлативно", а не дај боже и реално после неколку години.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
41
Поени од реакции
32
Hmm blagodaram na site koi stoi izdvoivte vreme i napisavte vase mislenje..Samo mislam deka nema potreba od ironicni postovi nitu pak navredi,mozevte da pisete nesto dokolku sakavte, a mozevte i samo da me skrolate. Sekoj sovet najdobronameren go cenam isto i vaseto vreme koe go odvoivte za istiot. Ne iskociv (cisto za informacija na bobi-skk )..
Vo pravo ste pogolemiot del od vas deka treba da go ostavam, deka treba da se oddalecam itn.. Nekoj/a pogore pisa deka sme SE tepale?!?! Molam?? Ne izvini, ama raka nemam krenato! A nitu pak sum KENKALA nad glava za da "zasluzam" takva rabota!.
Jas bev vinovna sto trpev takvi raboti, znam... no veruvajte deka ne e bas taka kako sto vie si mislite. pred nego a i za vreme dodeka bev so nego i jas si vikav, ne smee nekoj da mi povisi glas a ne pa da me udi.. no se sluci.. premolceev..pak se sluci..pak premolcev....ne bese tolku ednostavno zasekogas da go ostavam (barem ne togas)... jas si ja sfakjam greskata, tuka samo na nekoj nacin sakav da se olesnam, a ne kako sto nekoj vika deka nema da gi poslusam vasite soveti... sekoj vas zbor me zabole iskreno, pocnav da se tresam deka se toa i e vistina, za prv pat se vidov sebesi vo sto se pretvoriv.. Mislam deka nema potreba od razni obvinuvanja nasoceni kon mene, posakuvam nikogas da ne se najdete vo moja situacija.
Ја очигледно сум ненормална, вчера ми дигна притисок, а гледам ти самата не се замараш... Па заради тоа твое ќутење, повеќе те тепа. Мене да ми пушти крв од носот или да ме влече за коса и пола коса да му остане во дланката, ја искрено ќе најдам начин некако да се одбранам, тоа значи дека ќе го удрам ама со нешто појако за да се онесвести. Мило ми е што татко ми е војно лице тоест не мора да значи тоа, али он ме учел да не ќутам на такви работи, да се почитувам самата себе многу повеќе али знае самиот дека јас не би дозволила да бидам во таква ситуација... Јас сум комуницирала со многу машки кои стварно прават лоши работи, ама никогаш не ме удриле или ме навредиле.. Секогаш имале почитување кон мене и ми кажувале што правеле...
А ако не дај боже се најдам во таква ситуација и не сум способна да се извлечам, ја би побарала помош од друг( односно од брат ми), а не да седам на форум и да кажувам дека ме тепал, дека ме користи за секс, дека ме лаже и дека сакам да му дадам друга шанса...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
После Сусаро ширел невистини, и потенцирал стереотипи, yea right.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Има еден куп фини деца, ќе си најдеш некој што ќе те чува и пази и после ти ќе го преебеш него пошо е досаден а ти сакаш драми и недостижност
fixed.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Има еден куп фини деца, ќе си најдеш некој што ќе те чува и пази и ќе се каеш што си изгубила толку време со тој скот сле ти ќе го преебеш него пошо е досаден а ти сакаш драми и недостижност, исто како што идиотов те преебал тебе пошо си досадна (го тинтраш и му идеш по гзот), а он сака драми и недостижност (некоја што ќе go третира ко гомно и ќе се ебе наоколу)
fixed.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Идиотот не ја преебал пошо е досадна, ја преебал(да не речам претепал) пошо му ќути - а никој не е крив за тоа освен самата таа и не може некој да ме убеди дека има нешто што ја влече да остане со него.

Девојко па немаш ли некој другар/брат/нешто да го рашлапа мачоменчево да му дое акал?

За ре-фикснатиот пост не коментирам - Девојка си, гарант имаш другарка/познаничка што го направила/прави истото што Анон го пишал погоре :3
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Мачорке да не се лажеме сеа, мажите не трчаат по тие што се ебат наоколу. Тоа женските може да трчаат по главните ебачи и фраери во маало и по оние што не третираат жени како што треба.
Сликава ти е добро позната.


I'm not going for a shitty lock.
You on the other hand, are on a quest for the master key!

P.S. Добро сеа, признавам, не има и нас со муабети од типот на "еј брат оваа не знаеш колку јако се ебе мораш да ја пробаш" али ако земеме некоја статистика каде-каде не` јадете.
 
Последно уредено:

Дениција

on my eighth life
Член од
17 март 2014
Мислења
241
Поени од реакции
899
Мачорке да не се лажеме сеа, мажите не трчаат по тие што се ебат наоколу. Тоа женските може да трчаат по главните ебачи и фраери во маало и по оние што не третираат жени како што треба.
Сликава ти е добро позната.


I'm not going for a shitty lock.
You on the other hand, are on a quest for the master key!

P.S. Добро сеа, признавам, не има и нас со муабети од типот на "еј брат оваа не знаеш колку јако се ебе мораш да ја пробаш" али ако земеме некоја статистика каде-каде не` јадете.
Настрана од проблемов на девојкава која сама си го знае решението, изрекава под сликата си нема врска и не знам како се повлекла таа паралела помеѓу секс и клучеви и брави. А еве да речеме, машинка што ги остри сите моливи е мастер машинка, а молив шо се остри во било која машинка е шити молив. И сега?
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
Настрана од проблемов на девојкава која сама си го знае решението, изрекава под сликата си нема врска и не знам како се повлекла таа паралела помеѓу секс и клучеви и брави. А еве да речеме, машинка што ги остри сите моливи е мастер машинка, а молив шо се остри во било која машинка е шити молив. И сега?
:pos::pos: (y) Интересно гледање на работите
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
У врска со ова бравиве, кључевиве, катанци и нз што, другар имаше една интересна теза. Зашто кога се спомнува тоа, исклучиво на мажот се гледа како на клучот, а на жената како на бравата (освен тоа со ставање внатре, тоа е смешно да :D али глејте метафорички). Зашто не се гледа на жената на ист начин како клуч и како таа ги "поминува" сите брави, како што се гледа за мажот. Зашто не може да се гледа на жената како "клуч" од тоа метафоричко гледиште, и како што се оправдува мажот со таа реченица, така да се оправдува и жената.


For the record: Не сум ни за, ни против ова, таквите што "откључуваат" кој стигнат не ми се по кејф на мене, без разлика машки или женски, само коа више спомнавте да ви кажам едно друго размислување :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom