Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Да но не е ли доволно зрела да сфати дека тоа беше само летна авантура? Поготово во земја каде можеби не би стапнал никогаш повеќе? Башка самата таа ми има признато дека ме цени како пријател => не сакала да има врска со мене?
Aко бев на местото на девојката, очигледно би размислувала вака:
1. Тој ме свиѓат, јас него не, ама ќе го остам да ми бидит пријател и да ми го креват егото од време на време, нејќам скроз да го изгубам пошо криво ќе ми е.
2. Бил во Германија, имал авантура со друга, заборајл на мене? Ќе го игнорирам, за да мислит на мене, пошо чудно ми е како наеднаш престанал да ме свиѓат, сакам пак. Или пак друга опција: Бил во Германија, имал авантура со друга. Наеднаш сфаќам дека не ми е сеедно и повредена сум, па ќе се повлечам, пошо очигледно се откажал од мене. (помалку веројатна, ама можна)

Ако не сакат да се видите, налетај на неа, не морат да е све договорено, нека мислит дека случајно било така. Прашај ја зш наеднаш се изладила и дали го сменила мислењето во врска со вашето пријателство или евентуална врска.

Се најубо ти посаквам. :smir:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ја имам љубовен проблем.
Ми се свиѓа една девојка која што си има дечко. Е сега мене стварно е ретко да видам девојка и да ми се свиѓа на начин ‘‘ја сакам до мене секаде кај што ке сум‘‘. Зашто многу брзо изгостирам девојка, дека сум таков терсене дечко, што викаше бившами ‘‘ти си добар човек ама лош дечко‘‘... и стварно е така, седам со некоја месец дена и после се осеќам како да чувам мало дете покрај себе, ми плачат, ми се жалат, очекуваат дека секој час ке го поминам само со нив, дека ке им бидам верен, дека они ке ми се на прво место... и такви срања од кои ти се иде да си ја убиеш девојкати и наредните 3-4 што ке ти се пуштаат у наредниот период. Едноставно изгубиш воља да легнеш до женско, увек нешто она ке те изнервира. Ме нервираат! зашто пред да појдеш по озбињно со нив се прават како дека све е супер, онака слободна врска, без терет, без љубомори, сигурни во себе, ти ветуваат дури и добар секс. Подоцна кога ке ги видиш поубаво одвнатре, кога ке ги запознаеш подобро, уствари се одвратни, љубоморни, себични, досадни, немаат идеја, немаат храброст, немаат НИШТО! и тука веќе они знаат дека јас знам дека немаат ништо и почнуваат да плачат. Плачат сабајле, плачат после ручок, плачат после вечера. Плачат кога испијат повише алкохол. Плачат за нешто што никад нема да го разберам зашто ништо не ми кажуваат. Едноставно плачат и п‘њкат, и ти идат на нерви те стават у ситуација кога мора да им менуваш пелени зашто ке плачат и ке врескаат и нема да живееш раат од нив.
Е од друга страна пак изгледот на девојката беше поинаков. Како да сака да каже ‘‘и мене ми плачат и неможам да трпам, дај да избегаме подалеку од тука‘‘. Се лажам можда, си правам филм, али ако, убаво ми е да ми се свиѓа некоја. Али она има дечко, плус не верувам на никој, зашто сите се плачковци.
Зашо мислам дека сеа ТИ УСТВАРИ ЦМИЗДРИШ И ПЛАЧЕШ, а до вчера си бил "ФРАЕР"?:uvo:
Абе убо рекле старите, од кол на кол.....колот у дупе.Така да, мене ми мириса дека ќе ги рониш крокодилски, ако ја ќариш таа со дечко....
Ех, да и да не ја ќариш...памет за друг пат.Не му се смеј на тој што плаче, пошо некогаш и ти ќе плачеш.
Они плачеле пред тебе-еден, а ти пред 38.000 форумџии :helou:
А за болдот, ти ова сериозно?Збориш за храброст и немање идеја, а ти бараш храброст и идеја на форум пошо ти е страв да се соочиш со цурата и да и кажеш се шо ти лежи на срце?
Колку е мизерно кога некој ќе исплука и извреѓа цел женски пол, сакајќи да се напраи маж, а уствари сам себе го убијал и глеа дека има многу сличности токму со полот кој го вреѓал.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.331
Хммм советиве се ок, водат кон еден одговор а тоа е да земам серизен муабет да напраам со неа, што ќе го земам во предвид. Фала многу на сите:)
 
S

StereoLove

Гостин
Немај гајле затоа сме овде да си помагаме,гледај разговарај со неа што е можно побргу зошто така би се измачувал барем ке знаеш на што си и чекаме одговор што се случило.

Се најдобро:smir:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Запознав девојка на одмор тогаш 17 сега 18 :kesa: и се зближивме доста добро т.е. претерано ама да бидеме заедно нЕ, причината не ја знам, може би дека сето тоа што и го понудувам е во форма на шала на смеење па не го сфака тоа сериозно :toe: првиот пат ме одби :smir: а за втор обид некако се плашам не толку од нејзината реакција туку од реакцијата на нејзините и на моите другари/другарки пошо тоа има да биде лајф муабет 1 месец хаха и да бидам центар на муабет што не го посакувам баш најнмногу... Понудувам прв пат и ми се врти мисла дека несака ништо да има со мене, а може би ако прифати од прва ке мисли дека имам мислење за неа дека е лесна девоја дека е ваква онаква и сл. ЧАРЕ во врска со Фтора-та понуда?
 
M

M del Mar

Гостин
Запознав девојка на одмор тогаш 17 сега 18 :kesa: и се зближивме доста добро т.е. претерано ама да бидеме заедно нЕ, причината не ја знам, може би дека сето тоа што и го понудувам е во форма на шала на смеење па не го сфака тоа сериозно :toe: првиот пат ме одби :smir: а за втор обид некако се плашам не толку од нејзината реакција туку од реакцијата на нејзините и на моите другари/другарки пошо тоа има да биде лајф муабет 1 месец хаха и да бидам центар на муабет што не го посакувам баш најнмногу... Понудувам прв пат и ми се врти мисла дека несака ништо да има со мене, а може би ако прифати од прва ке мисли дека имам мислење за неа дека е лесна девоја дека е ваква онаква и сл. ЧАРЕ во врска со Фтора-та понуда?
Оф леле...колку пати да се каже: Ич уво да не ви чуе за реакцијата на вашите другари/ки
Во врска со втората понуда не се двоуми, и онака нема што да изгубиш, вреди да се обидеш уште еднаш :wink: и не се секирај што ќе помислат твоите и нејзините другари/другарки
Крај краева сето тоа е од твој интерес...
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Запознав девојка на одмор тогаш 17 сега 18 :kesa: и се зближивме доста добро т.е. претерано ама да бидеме заедно нЕ, причината не ја знам, може би дека сето тоа што и го понудувам е во форма на шала на смеење па не го сфака тоа сериозно :toe: првиот пат ме одби :smir: а за втор обид некако се плашам не толку од нејзината реакција туку од реакцијата на нејзините и на моите другари/другарки пошо тоа има да биде лајф муабет 1 месец хаха и да бидам центар на муабет што не го посакувам баш најнмногу... Понудувам прв пат и ми се врти мисла дека несака ништо да има со мене, а може би ако прифати од прва ке мисли дека имам мислење за неа дека е лесна девоја дека е ваква онаква и сл. ЧАРЕ во врска со Фтора-та понуда?
Ич да не ти е гајле за муабетот на другарите/другарките, ако ти се допаѓа напрај сериозен муабет со неа без смеење и шалење.Ти мислиш дека некоја ќе те сфати сериозно, ако на шала и кажеш дека ти се сфиѓа?:nenene:У такви ситуации може и шамар да добиеш.....на шала :wink:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ја имам љубовен проблем.
Ми се свиѓа една девојка која што си има дечко. Е сега мене стварно е ретко да видам девојка и да ми се свиѓа на начин ‘‘ја сакам до мене секаде кај што ке сум‘‘. Зашто многу брзо изгостирам девојка, дека сум таков терсене дечко, што викаше бившами ‘‘ти си добар човек ама лош дечко‘‘... и стварно е така, седам со некоја месец дена и после се осеќам како да чувам мало дете покрај себе, ми плачат, ми се жалат, очекуваат дека секој час ке го поминам само со нив, дека ке им бидам верен, дека они ке ми се на прво место... и такви срања од кои ти се иде да си ја убиеш девојкати и наредните 3-4 што ке ти се пуштаат у наредниот период. Едноставно изгубиш воља да легнеш до женско, увек нешто она ке те изнервира. Ме нервираат! зашто пред да појдеш по озбињно со нив се прават како дека све е супер, онака слободна врска, без терет, без љубомори, сигурни во себе, ти ветуваат дури и добар секс. Подоцна кога ке ги видиш поубаво одвнатре, кога ке ги запознаеш подобро, уствари се одвратни, љубоморни, себични, досадни, немаат идеја, немаат храброст, немаат НИШТО! и тука веќе они знаат дека јас знам дека немаат ништо и почнуваат да плачат. Плачат сабајле, плачат после ручок, плачат после вечера. Плачат кога испијат повише алкохол. Плачат за нешто што никад нема да го разберам зашто ништо не ми кажуваат. Едноставно плачат и п‘њкат, и ти идат на нерви те стават у ситуација кога мора да им менуваш пелени зашто ке плачат и ке врескаат и нема да живееш раат од нив.
Е од друга страна пак изгледот на девојката беше поинаков. Како да сака да каже ‘‘и мене ми плачат и неможам да трпам, дај да избегаме подалеку од тука‘‘. Се лажам можда, си правам филм, али ако, убаво ми е да ми се свиѓа некоја. Али она има дечко, плус не верувам на никој, зашто сите се плачковци.
Е имаш љубовен проблем, гледаме сите! Ти или си притаен хомислав (веројатно) или плачипичка што исто му доаѓа!

Брзо "изгостирам???" девојка велиш! Веројатно, плачипичките и хомиславите се такви. Плачипичка сака да биде единствен таков, да кенка и плаче наоколу само тој/таа, а не заедно, во друштво. А хомиславите не сакаат дундурлајки по дифолт.

Ти реков, те нервираат зашто сите се плачковци, а тука МаЌедонка убо ти кажа. Тие кенкаат пред едне/двајца, а ти си се раскенкал пред скоро 40.000 форумџии, каде можеби членови се и тие з акои кенкаш.

Најарен лек, преиспитај си ја сексуалната ориентација и ако одлучиш дека не си хомислав, тогаш пронајди си ги мудата и прекини да плачеш и да цмиздриш. Go! take life by the horns and live it, don't fuckin' cry it, cry baby!

И тн.

Запознав девојка на одмор тогаш 17 сега 18 :kesa: и се зближивме доста добро т.е. претерано ама да бидеме заедно нЕ, причината не ја знам, може би дека сето тоа што и го понудувам е во форма на шала на смеење па не го сфака тоа сериозно :toe: првиот пат ме одби :smir: а за втор обид некако се плашам не толку од нејзината реакција туку од реакцијата на нејзините и на моите другари/другарки пошо тоа има да биде лајф муабет 1 месец хаха и да бидам центар на муабет што не го посакувам баш најнмногу... Понудувам прв пат и ми се врти мисла дека несака ништо да има со мене, а може би ако прифати од прва ке мисли дека имам мислење за неа дека е лесна девоја дека е ваква онаква и сл. ЧАРЕ во врска со Фтора-та понуда?
\

Samo seriozno, bez glupirancii. OK. I se ke bide.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Ете тоа ме многу нервира,мислите сите дека ако најде некоја друга и веднаш ке ја заборави.
Не оди тоа туку така.
Зошто овој по авантурата не ја заборавил таа што стварно ја сака?имал шанса ама не ја заборавил.
Треба најпрвин да ја разреши ситуацијата да дознае зошто е таква,можеби навистина се пројавиле кај нејзе некакви чуства па затоа реагира така.
Па ако се реши супер ако не како што кажа нека најде друга.
Не се нервирај, олабај се. Не мора да ја најде одма и не мора првата што ќе ја најде да е таа со која ќе ја заборави претходната. Арно ама, факт е дека нова љубов е лек за сите проблеми. Сета сегашна енергија насочена кон оваа цурава, да ја пренасочи кон некоја друга би било полн погодок. Саладин, пак ќе ти речам братче, пробувај, една ќе ти се погоди по мерак од сто бе брат!:pipi: Ајт немате вие колоквиуми ви ибам, затоа со љубов нешо се занимавате:pos2:
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Епа сега неможам да ви ја раскажувам целата моја животно-љубовна приказна. Имате право на претпоставки за мене не се знаеме. Ајде да! плачам на World Wide Web.
У мои очи ја гледам девојка поинаква од другите жуњандури. Не навредувам женски род, сите жени на светот ги сакам.
Добро ај, можда и претерав али за тоа е оправдано зашто е така, зашто беше така зашто сите ми плачат буквално. И да и јас сакам да се исплачам на некоја за све, али неможам да дојдам на ред.
Мислим... немој да ме мрзите поради мои лични проблеми што ви ги пишувам тука меѓу овие илјадници постови. Само се опуштам овдека, мислам дека сите нели си имаме момент. :)
....Garfield, иди еби се у гз! не сум ти раскинал па да ми се дереш на веб-пејџ ;)
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Што печурка? бан?
Ја мислам дека гарфилд е добар админ и дека ке одржи ред на темата, со тоа што ке ме банира. Зашто сум лош пример. Зашто никој нетреба да пцуе на форум, зашто ако пцуе еден, утре ке пцујат сите.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Garfield nee admin! Zapamtete. Obicen clen e!
Vespertine, places ko malo dundurlajce posle los sex i raskinuenje.
Aman, sozemi se coeku. Aloooo!!!

Pecurkite pomagaat samo vo vesel trip. Za nego treba kvaliteten peyote/cactii ili eventualno cava.

Ma, classic remedy, ganja!

Pa ako place, neka rika pred ogledalo i neka vika:
ogledalce, ogledalce moe, najgolema placipicka od site maski koj e!?
I ogledalceto ke vika: Ti Vespertine, samo ti!

Idi, ti podrebri se kude slnce ne sija & get a life!
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Garfield nee admin! Zapamtete. Obicen clen e!
Vespertine, places ko malo dundurlajce posle los sex i raskinuenje.
Aman, sozemi se coeku. Aloooo!!!

Pecurkite pomagaat samo vo vesel trip. Za nego treba kvaliteten peyote/cactii ili eventualno cava.

Ma, classic remedy, ganja!

Pa ako place, neka rika pred ogledalo i neka vika:
ogledalce, ogledalce moe, najgolema placipicka od site maski koj e!?
I ogledalceto ke vika: Ti Vespertine, samo ti!

Idi, ti podrebri se kude slnce ne sija & get a life!
Па да имав лош секс и досега сите девојки ми раскинуваа. Ќе се соземам.
Стварно немам поим за какви пеќурки ми зборите нити па ги разбирам зборовите "peyote/cactii" , "classic remedy" " ganja".
И дај ми шанса да се докажам дека не сум плачко во овие 10.000 плачковски постови пишувани пред мене.
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Запознав девојка на одмор тогаш 17 сега 18 :kesa: и се зближивме доста добро т.е. претерано ама да бидеме заедно нЕ, причината не ја знам, може би дека сето тоа што и го понудувам е во форма на шала на смеење па не го сфака тоа сериозно :toe: првиот пат ме одби :smir: а за втор обид некако се плашам не толку од нејзината реакција туку од реакцијата на нејзините и на моите другари/другарки пошо тоа има да биде лајф муабет 1 месец хаха и да бидам центар на муабет што не го посакувам баш најнмногу... Понудувам прв пат и ми се врти мисла дека несака ништо да има со мене, а може би ако прифати од прва ке мисли дека имам мислење за неа дека е лесна девоја дека е ваква онаква и сл. ЧАРЕ во врска со Фтора-та понуда?
ич не си ми јасен - мислам ни сам не си јасен со девојкава ... ако си толку јак фраер (ако така се чуствуваш) нема откажување од неа - имаш смисла за хумор па што ... тоа е супер ... секој сака весел дечко ... е не тумрук ли да бидеш
значи оствари си ја целта .... ја барем така правам во животот ... одам до крај и тоа крајот кој јас го одредувам ... а не другите ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom