Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
luge pomagajte,sakam mislenje od vas.na devojkta i kasni menstrualniot ciklus.dali toa kasnje mora da znaci deka e taa bremena ili toa kasnenje moze da bide od drugi pricini.dokolku znaete nekoja od tie pricini ke ve molam da gi napisete.pozz
Стрес, напор, примање на лекарства, промена на клима... многу ги има причините, нека се преиспита што може да е.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.195
Поени од реакции
34.430
luge pomagajte,sakam mislenje od vas.na devojkta i kasni menstrualniot ciklus.dali toa kasnje mora da znaci deka e taa bremena ili toa kasnenje moze da bide od drugi pricini.dokolku znaete nekoja od tie pricini ke ve molam da gi napisete.pozz
Правниче, ако и касни повеќе од 3 недели тогаш имаш причина да бидеш загрижен. Поразговарајте и купете тест.
Ако и касни недела дена, тогаш навистина нема време за паника. Се случува. Не е швицарски саат :)
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
luge pomagajte,sakam mislenje od vas.na devojkta i kasni menstrualniot ciklus.dali toa kasnje mora da znaci deka e taa bremena ili toa kasnenje moze da bide od drugi pricini.dokolku znaete nekoja od tie pricini ke ve molam da gi napisete.pozz
Може да има и хормонално пореметување или пак промена на клима и слично.А за да бидеш сигурен дали е трудна купи и тест за бременост од аптека.
п.с.Од воздух трудна не може да остане,потсети се ти дали си се "забораил" за време на секс

i jas ve molam za help : da pocnam od pocetok, imam 27 god ama na poleto ljubov sum celosno neiskusna, zalam sto sum vakva glupaca i sega gledam deka trebalo poinaku da go izveam zivotot, ama toa e toa..poslednive 2 godini zaljubena sum vo kolega od rabota. Megu nas imalo samo nezni muabeti i 2 pati do sega se slucuvalo bash koga ke pocneme da stanuvame pobliski toj da se odaleci i pak da se vrati,a jas go prifakav nazad bez da prasam sto se slucuva i zosto pravi taka. Da potenciram deka, ne samo sto nemalo seks, tuku se uste sme nemale ni vistinski baknez. Duri sega, pred izvesno vreme pocnavme so miluvanja, i guskanja i baknezi ( pak ne "takvi" baknezi, ama poveke od nisto :)))) i seto toa vo tajnost i toa traese nekolku nedeli. Jas razbrav deka toj se gleda i so druga (ne sum sosema sigurna) ama koga mu rekov deka sakam da razgovarame, negoviot odgovor bese vo smisla i da ima nesto so nekoja dr, deka toa nema vrska so nas dvajca?????????????? MOLAM??? mojata reakcija bese takva i jas pocnav da se odalecuvam od nego,ama se uste mi lezi na srce, zatoa sto epten mi bese po merka. Ne znam kako da postapam i sto da napravam. Ve molam, ve molam za vasite razmisluvanja vo vrska so mojov problem zatoa sto mi e mnogu tesko i navistina mi se dopaga, ama ne sakam da me pravi budala.
Не знам колку години има типот,ама по муабетов ми личи дека е помал од тебе.Твоја грешка е што не си знаела да ги средиш работите од почеток и си дозволила после неговото оладување да ти се врати:tapp:
Мислам дека типот е со тебе само тогаш кога ја нема другата.Онака глумење љубов и нежност со тебе,колку да помине време,т.е си праи на к**от ќеиф,пошто видел дека му попушташ.

Како може некој на кој му е убаво со тебе да ти каже дека доколку има нешто со друга тоа нема врска со вас?:nesvest:
Ако сакаш да бидеш будала и глупача,остани со него.Попушти му уште еднаш и тогаш ќе те "сака" најмногу.
За тоа дека ти лежи на срце и дека ќе ти биде тешко.......времето лечи се.:helou:
п.с.Кај што го вадиш лебот,не ја барај љубовта :smir:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
i jas ve molam za help : da pocnam od pocetok, imam 27 god ama na poleto ljubov sum celosno neiskusna, zalam sto sum vakva glupaca i sega gledam deka trebalo poinaku da go izveam zivotot, ama toa e toa..poslednive 2 godini zaljubena sum vo kolega od rabota. Megu nas imalo samo nezni muabeti i 2 pati do sega se slucuvalo bash koga ke pocneme da stanuvame pobliski toj da se odaleci i pak da se vrati,a jas go prifakav nazad bez da prasam sto se slucuva i zosto pravi taka. Da potenciram deka, ne samo sto nemalo seks, tuku se uste sme nemale ni vistinski baknez. Duri sega, pred izvesno vreme pocnavme so miluvanja, i guskanja i baknezi ( pak ne "takvi" baknezi, ama poveke od nisto :)))) i seto toa vo tajnost i toa traese nekolku nedeli. Jas razbrav deka toj se gleda i so druga (ne sum sosema sigurna) ama koga mu rekov deka sakam da razgovarame, negoviot odgovor bese vo smisla i da ima nesto so nekoja dr, deka toa nema vrska so nas dvajca?????????????? MOLAM??? mojata reakcija bese takva i jas pocnav da se odalecuvam od nego,ama se uste mi lezi na srce, zatoa sto epten mi bese po merka. Ne znam kako da postapam i sto da napravam. Ve molam, ve molam za vasite razmisluvanja vo vrska so mojov problem zatoa sto mi e mnogu tesko i navistina mi se dopaga, ama ne sakam da me pravi budala.
Очигледно дечково малку шара а...види најдобар совет е муабетот и јасно ставање до знаење да избере меѓу тебе и таа некоја си,мој совет притоа е да си искрена во врска со твоето неискуство затоа што подоцна може да е уште поболно раскинувањето кога ќе се дознае тоа...со среќа :smir:
 

kia

Член од
3 јануари 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
makedonka 1985 fala za razmisluvanjeto :smir:ne e pomal od mene, postar e od mene 5 godini, znam deka jas sum kriva sto mu dozvoluvav sekogas da se vraka bez objasnuvanje,ama kasno mi tekna-sega :( i prethodniot pat koga se odalecivme bese zatoa sto toj ne sakase da razgovaarme za nekoi raboti, bega od razgovor kako od gavol :)
zemzela fala :smir: jas insisitirav na muabet ama on bega od toa, veli ke razgovarame, ama do razgovor nikako da dojde, ne znam kolku vreme da cekam na toj razgovor. navistina mi se dopaga tipov i bi napravila se ako ima i najmala sansa da go imam :) ne znam kako sega da se odnesuvam so nego dali celosno da se odalecam i da go ignoriram ili ..zatoa sto ostanavme na toa deka ke zboruvame,samo ne znam sto mislese so toa,dali navistina ke zboruvame ili mu bese onaka kolku pobrzo da me otkaci :( znaes i prethodniot pat se odalecivme tokmu zaradi toa ne sakase da razgovarame okolu nekoi raboti, mislam deka znaese okolu koi,ama nekako mislam deka ne bese spremen za takov razgovor,se somnevav deka se pletka i so dr. e koga vidov deka ne saka da razgovara, jas se trgnav od nego i on koga ke vidi deka se trgam povtorno mi se vraka...ne razbiram..do koga da igram toplo-ladno?????? :(
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
makedonka 1985 fala za razmisluvanjeto :smir:ne e pomal od mene, postar e od mene 5 godini, znam deka jas sum kriva sto mu dozvoluvav sekogas da se vraka bez objasnuvanje,ama kasno mi tekna-sega :( i prethodniot pat koga se odalecivme bese zatoa sto toj ne sakase da razgovaarme za nekoi raboti, bega od razgovor kako od gavol :)
zemzela fala :smir: jas insisitirav na muabet ama on bega od toa, veli ke razgovarame, ama do razgovor nikako da dojde, ne znam kolku vreme da cekam na toj razgovor. navistina mi se dopaga tipov i bi napravila se ako ima i najmala sansa da go imam :) ne znam kako sega da se odnesuvam so nego dali celosno da se odalecam i da go ignoriram ili ..zatoa sto ostanavme na toa deka ke zboruvame,samo ne znam sto mislese so toa,dali navistina ke zboruvame ili mu bese onaka kolku pobrzo da me otkaci :( znaes i prethodniot pat se odalecivme tokmu zaradi toa ne sakase da razgovarame okolu nekoi raboti, mislam deka znaese okolu koi,ama nekako mislam deka ne bese spremen za takov razgovor,se somnevav deka se pletka i so dr. e koga vidov deka ne saka da razgovara, jas se trgnav od nego i on koga ke vidi deka se trgam povtorno mi se vraka...ne razbiram..do koga da igram toplo-ladno?????? :(
Па изгледа топло-ладно ке играте додека едниот од вас не се свести што прави... по се изгледа тоа ке бидеш ти, бидејки тој абер нема од таква работа и не му е јасно што му бега од раце заради Х особи. Според твоите постови што ги читнав погоре, дечкото едноставно не те заслужува.
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Cакам да знам дали може да оcтане трудна на 14-15 години ако на неа и е прв cекcуален одноc а иcто и на мене (без заштита зборам )
Ова не ми е јаcно нека ми oбјаcни некој ☻
Фала
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Cакам да знам дали може да оcтане трудна на 14-15 години ако на неа и е прв cекcуален одноc а иcто и на мене (без заштита зборам )
Ова не ми е јаcно нека ми oбјаcни некој ☻
Фала
Ok, не сум искусна во ова, ама има шанси може да остани. Најдобро да оди да си направи тест, шо си е сигурно, сигурно си е :)
Иако сметам дека не сте зрели баш за тоа, ама ваше право..
и не ти требало без заштита секс...
 

kia

Член од
3 јануари 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Dzish :helou: mnogu mi go digna egoto tvojata poraka :) blagodaram, i dr sto ne znaat mi rekle deka posle se sto mi pravi ne me zasluzuva,ama jas pak ke recam, navistina mi se dopaga i ako ima i najmala sansa da go imam sakam da ja iskoristam, zatoa mi se potrebni vasite razmisluvanja, sto, kako da se odensuvam,dali e mozno da mu go svrtam umot :)
martin komita...zalam sto ova ke ti go kazam ama e mozno da e trudna, na nivo na Makedonija godisno ima premnogu (mislam okolu 2000 abortusi, ne me drzi za zbor, ne sum sigurna) na maloletni, taka da pravete sto ke pravite,ama poverete se so vreme. pozzz
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
Cакам да знам дали може да оcтане трудна на 14-15 години ако на неа и е прв cекcуален одноc а иcто и на мене (без заштита зборам )
Ова не ми е јаcно нека ми oбјаcни некој ☻
Фала
:uvo::uvo: :uvo::uvo: деца?? аман веќе, па одете надвор, играјте кантер, играјте фудбал, играјте ластик, имате време за се, шо се брзате кој ве брка, божеееее, прашува дали на 14 години може да остане трудна.
 
Член од
21 јуни 2009
Мислења
65
Поени од реакции
1
luge mozi li od promena na klima(odenje na odmor)da dojde do kasnenje na menstrualniot ciklus
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
i jas ve molam za help : da pocnam od pocetok, imam 27 god ama na poleto ljubov sum celosno neiskusna, zalam sto sum vakva glupaca i sega gledam deka trebalo poinaku da go izveam zivotot, ama toa e toa..poslednive 2 godini zaljubena sum vo kolega od rabota. Megu nas imalo samo nezni muabeti i 2 pati do sega se slucuvalo bash koga ke pocneme da stanuvame pobliski toj da se odaleci i pak da se vrati,a jas go prifakav nazad bez da prasam sto se slucuva i zosto pravi taka. Da potenciram deka, ne samo sto nemalo seks, tuku se uste sme nemale ni vistinski baknez. Duri sega, pred izvesno vreme pocnavme so miluvanja, i guskanja i baknezi ( pak ne "takvi" baknezi, ama poveke od nisto :)))) i seto toa vo tajnost i toa traese nekolku nedeli. Jas razbrav deka toj se gleda i so druga (ne sum sosema sigurna) ama koga mu rekov deka sakam da razgovarame, negoviot odgovor bese vo smisla i da ima nesto so nekoja dr, deka toa nema vrska so nas dvajca?????????????? MOLAM??? mojata reakcija bese takva i jas pocnav da se odalecuvam od nego,ama se uste mi lezi na srce, zatoa sto epten mi bese po merka. Ne znam kako da postapam i sto da napravam. Ve molam, ve molam za vasite razmisluvanja vo vrska so mojov problem zatoa sto mi e mnogu tesko i navistina mi se dopaga, ama ne sakam da me pravi budala.
Еве јас што мислам....извини малку вулгарно што ќе звучам, сакам да го доловам моментот..
На типов му излегло кец на десетка...видел шанса,зошто да не ја искористи. Биди среќна што в лице ти го кажал тоа дека, и да има други, тоа нема врска со тебе....од овај муабет, знаеш со сигурност дека машкото се што сака во моментов е секс, и билдање на его...
Е сега, ако се прашувам јас, имаш 2 можни солуции...
Првата, не полесна, али поедноставна е да пробаш да си ги тргниш сите слатки мисли и чуства спрема него, и во тебе да останат само професионалните...просто речено, да се откажиш од него...
Втората, или посложената е...
Ако се прајме ние маживе многу паметни, интелегентни и шотиезнам јас тему....сме тешки морони кога станува збор за жена.Познато ти е она, дека размислуваме со ’долната’ глава....
Ако тргниме од овај факт, тоа значи дека си ти во предност.
Што треба да направиш? Да бидиш префригана, и да му свртиш умот за 360 степени. Како? Облечи нешто посекси(колку што ти дозволува професијата), флертувај со поглед,body language, едноставно направи да те посака(во случајов тоа ќе биди сексуално)...кога ке си посака, акни го од земја :) , кажи му дека тоа било само фаза кај тебе, и дека повеќе не сакаш ништо освен професионален однос....другиот ден, пак истата песна, пак предизвикувај го , и пак откачувај го....да дојди во ситуација да не знај што се случува(а ќе дојди).... во оваа ситуација неговото его пред тебе ќе биди далеку подолу од колку што му е сега...Прај го ова подолг период,НЕ ПОПУШТАЈ, биди свесна дека ќе дојди период кај што ќе ти ветува и брда и долини,само да ти се пикни под гаќи......гледај на ова како на воња, во која што мораш да излезиш победник..... :)
И на крај, ако оди се како што треба, жал ми е шо ти го кажувам ова, ама веројатно ти повеќе нема да го гледаш со исти очи, и нема да ти биди толку интересен....ова е знак, дека воњата завршила, и ти си ПОБЕДНИК :):smir:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
:uvo::uvo: :uvo::uvo: деца?? аман веќе, па одете надвор, играјте кантер, играјте фудбал, играјте ластик, имате време за се, шо се брзате кој ве брка, божеееее, прашува дали на 14 години може да остане трудна.
Димчееее.....абе ние првпат лапавме на тие години бе :)
Денешнава изветоперена младина е напредна :) Шо те чуди. Се ебат на 14 години.
:) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom