Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
8 јули 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
i jas sum za sovet.:toe:pred 5-6 meseci raskinav so decko mi so koj odev dve godini.pricina za raskinuvanjeto bese toa sto pocnavme mnogu cesto da se raspravame.mislevme deka posle nekoe vreme na primer mesec ke si dojdat rabotite na svoe.rabotata e sto celo vreme od koga ne sme zaedno imase nekoi prezentacii na koi koga i da se videvme sekogas imase nesto so sto se zalazuvav deka ima uste sansi za nasata vrska.vcera doznav deka si fatil zenska.kazete mi kako da go zaboravam i kako ke go gledam vo gradot so druga.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
ќе си излезиш... ќе си најш некој шо ти се свиѓат... ојш кај него, муабет два... го залапвиш таму и така... :vozbud:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
i jas sum za sovet.:toe:pred 5-6 meseci raskinav so decko mi so koj odev dve godini.pricina za raskinuvanjeto bese toa sto pocnavme mnogu cesto da se raspravame.mislevme deka posle nekoe vreme na primer mesec ke si dojdat rabotite na svoe.rabotata e sto celo vreme od koga ne sme zaedno imase nekoi prezentacii na koi koga i da se videvme sekogas imase nesto so sto se zalazuvav deka ima uste sansi za nasata vrska.vcera doznav deka si fatil zenska.kazete mi kako da go zaboravam i kako ke go gledam vo gradot so druga.
Тука се е до тебе. Не мисли на него. Имај си мисли во главата од стилот на "Сега сум сама и слободна како птица и можам да шмекам колку сакам, малце и јас да се забавувам", "Изгледа не ни било пишано да сме заедно, ќе си најдам подобар"... Ќе видиш со тек на време се ќе заборавиш.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
i jas sum za sovet.:toe:pred 5-6 meseci raskinav so decko mi so koj odev dve godini.pricina za raskinuvanjeto bese toa sto pocnavme mnogu cesto da se raspravame.mislevme deka posle nekoe vreme na primer mesec ke si dojdat rabotite na svoe.rabotata e sto celo vreme od koga ne sme zaedno imase nekoi prezentacii na koi koga i da se videvme sekogas imase nesto so sto se zalazuvav deka ima uste sansi za nasata vrska.vcera doznav deka si fatil zenska.kazete mi kako da go zaboravam i kako ke go gledam vo gradot so druga.

Никако!!!
Штом бараш совет за тоа како да го заборавиш да ти кажам залудно ќе се мачиш. Уживај... тоа е... Прво ќе ти биде тешко кога ќе ги гледаш заедно, потоа ќе се навикнеш, на крај ќе ти стане сеедно и најнакрај ќе си фатиш нов дечко :)))

Колку повеќе се притискаш да го заборавиш толку потешко ќе ти е... Како и да е еден ден секако ќе го заборавиш...затоа не се замарај со тоа.

Но, еве колку за полесно за почеток игнорирај го... избегнувај ги местата каде би можела да го видиш и редовно кога ќе помислиш на него отфрли го од памет и почни за друго да размислуваш... глуми дека тој не те интересира и на крај и самата ќе поверуваш во тоа дека не те интересира и нема ни да те интересира :)))
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
глуми дека тој не те интересира и на крај и самата ќе поверуваш во тоа дека не те интересира и нема ни да те интересира :)))
а ако не, глуми дека глумиш дека те интересира, и ќе нема да те интересира да те интересира, па ке почне да те неинтересира интересираното...:nesvest:
шала...добар совет имаш од Божицата (годдес)....послушај ја:smir:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
fala decki samo sto sega za sega milsam deka nema da najdam podobar.ne iskreno stvarno deteto e epten na mesto
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
fala decki samo sto sega za sega milsam deka nema da najdam podobar.ne iskreno stvarno deteto e epten na mesto
Е сега стварно си на тесно, како можеме да ти помогнеме кога ти сеуште го сакаш, или си опседната со тоа. Да те советувам да пробаш пак со него, викаш дека си има девојка, а за заборавање сите совети горе беа добри сега се зависи од тебе, нешто што се скршило тешко се составува, тоа може само со невидена воља да се постигне, само да знаеш, нема нешто шо не може да биде, се ама баш се е возможно, зато сега прва прилика ако се скарат со таа новата, не губи ни секунда.
А извини ако може да прашам, ако не е тајна кој на кого му се скара? или по договор беше. Знам дека прашањево не е многу на место ама тоа е.
п.с. одговори ако сакаш.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Не сум сигурна дали може да се залепи оддамна скршена вазна.
1. Требало порано да ти текне дека не можеш без него.
2. Штом имало толку расправии, стварно мислиш дека вреди типот т.е. врската со него? Од свое искуство: колку повеќе време поминува од нешто, толку тоа `нешто` ни се чини како да било поубаво. А уствари, тоа е само слика што си ја создаваме во главата. По ѓаволите со нашето не-злопамтило памтење и идеализирање.
 

(vasko)

SiMply the Best
Член од
3 јули 2008
Мислења
57
Поени од реакции
2
Другар од Охрид си така? Пиши можда те знам а може и комшија да си ми ако си тој што мислам:helou:. Иначе штом си веќе сигурен, пуцај право викни си ја на кафенце една вечер тамам сега еве петок сме или утре сабота и само опуштено и в очи вака и вака е работата сакаш? неќеш? Време за фуцкајне немат така да само мети.
ne brat ne sum od ohrid i tvoj komsija. od struga sum i taka. ke go isprobam tvojot sovet.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
ne brat ne sum od ohrid i tvoj komsija. od struga sum i taka. ke go isprobam tvojot sovet.
Аха ОК почестен сум од твојот избор, верувај во себе и сигурно ке успееш, а и претпоставувам дека и девојчево е стружанка (корегирај ме ако грешам) така да мислам дека убаво ке се вклопите. поздрав од мене и со среќа.:smir::vozbud::helou:.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
691
Поени од реакции
3
Eve po dolgo razmisluvanje resiv da vi pisam i jas za eden problem so od ne odamna go imama i za koj dosega na nikoj nemam kazano,bidejki veke na nikogo ne veruvam poveketo luge na koi sto im veruvav me izneverija i premnogu sum razocaran od zivotot.Aj da ne gusam i da ve zamaram i vas za moite problemi da pominam na ona za sto sakam vase mislenje i sovet.
Pred nekolku dena se vrativ od odmor,na koj bev so drugari i drugarki megu koi bea sestra mi so edna nejzina drugarka.Prethodno devojceto(drugarkata na sestra mi )ne ja poznavav ubavo odnosno si imavme samo edno zdravo,i nikogas ni na kraj pamet ne mi imase padnato deka bi mozel da se vljubam vo nea.Uste prviot den zaedno postojano nie dvajca se nesto se karavme nikako ne mozevme da si pogodime eden na drug toa traese za vreme na celiot odmor,poradi toa ednostavno gi broev denovite koga ke dojde vreme da se vratime nazad,megutoa kako se nablizuvase krajot na odmorot so mene se slucuvase nesto cudno dodeka bev so nea postojano nesto se karavme,a vecer koga ke si legnam ne mozev da gi otrgnam mislite od nea postojano mislev na nea,na pocetokot mislev deka e samo nekoja opsesija no sega koga veke se vrativme doma svativ deka ne e samo toa,bidejki uzasno mi nedostiga sekoj den se poveke sakam da ja vidam postojano izlagam so nadez deka ke ja vidam,doma postojano neso me nervira pocnaa i moite da primetuvaat deka neso ne e vo red.Stvarno mnogu mi e tesko i ne znam so da pravam bidejki nesto vnatre mi veli deka ona ne go cuatvuva istoto,vo nejzinite oci gledam prezir kon mene,isto taka kako sto rekov drugarka e na sestra mi pa ne bi sakal da vlijaam na nivnoto drugarstvo,ne znam sto da pravam ne mozam da i kazam se plasam deka ke napravi budala od mene a vaka ne odi ne znam uste kolku vreme mozam da izdrzam veke se mi e preku glava.
Go pocituvam secie mislenje,Blagodaram na site ke se obidat da mi pomognat.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
A sto mislis da si sednes so sestra ti da porazgovaras?
Kako i da e ako i e najdobra drugarka bi trebalo da ja poznava dovolno dobro za da ti kazae sto cuvstvuva i dali voopsto cuvstvuva nesto za tebe ili te gleda samo cisto onaka.....
moe mislenje e ova pa sega .....resi ti
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Не е лошо прво да го послушаш советот од babydol за да бидеш спремен за понатамошни чекори. А мој совет, наредниот пат кога ќе се карате со неа, да ја залапаш онака спонтано да нема време да реагира (ама исклучиво да сте сами во радиус од 5 метри):wink:, па јебига што ќе биде нека биде и онака колку што гледам од напишаното немаш многу што да изгубиш, а и не се умира од тоа :). Само две работи можи да се случат: или да ја ќариш:je:, или да се изналути и уште еднаш да не сака да те види (дури можиш и шлаканица да кркаш):angry3:. Тоа е тоа, трето нема... Па ти си знаеш најубаво и ќе си одлучиш.
Ај со среќа.:helou:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Уууууу секси совет. Дури и да не сака да те погледни ќе размисли два пати овој пат. Шлаканицата е исто така секси....ако се насмевни или нешто слично после шлаканицата, зграби ја пак. Ама ако не бриши ја :)
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.744
Поени од реакции
5.454
нека ти текне како беше она детското порано :pos: :pos: кој се тепа(кара) тој се сака :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom