Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
И пишувам јас почесто ама имам впечаток дека не е истото девојче кое што беше како да е полна со одмазда и бес. Иначе ми раскина ненадејно (јас не бев свесен за тоа дека таа пати) и тоа преку MSN бидејќи како што ми кажа тогаш немала храброст да ми каже во очи. Пред да ми раскине немавме никакви караници и сите се чудеа зошто раскинавме.
Речи и' дека не си можел да знаеш како и' e пошто не ти кажала никогаш ништо (што е чудно од нејзина страна), не си бил свесен дека нешто не е во ред, дека заслужуваш поради тоа шанса да се покажеш.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Imam eden mal problem.Imam strav od toa deka ako i prijdam na nekoja mislam deka ke bidam odbien,ednostavno se plasam od odbivnosta.Ve molam za nekoj sovet.
 
P

Princ

Гостин
Imam eden mal problem.Imam strav od toa deka ako i prijdam na nekoja mislam deka ke bidam odbien,ednostavno se plasam od odbivnosta.Ve molam za nekoj sovet.
Ако не побараш, нема ни да добиеш. Знаеш, не ебе убав туку удав :)
Пријди и на една, на две, на десет... Првите 9 и да те одбијат, тие губат. А ти сепак твоето ќе си го добиеш.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Imam eden mal problem.Imam strav od toa deka ako i prijdam na nekoja mislam deka ke bidam odbien,ednostavno se plasam od odbivnosta.Ve molam za nekoj sovet.
човече па сите сме добиле барем една корпа во животот.. и? гледаш сите сме живи и здрави и побогати за едно искуство
никој не сака да му е повредено егото али така ќе се изградиш подобро..
и не само во љубовта.. целиот живот се состои во успони( не ми текнуваше понормален збор) и падови
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Vi blagodaram mnogu za ovie soveti pa vo idnina ke gi praktikuvam.Tnx
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
не е баш секогаш така ко шо викате...
посебно ако е некој(а) посебен/посебна за тебе...
немојш туку така да ојш на се или ништо...:helou:
 

(vasko)

SiMply the Best
Член од
3 јули 2008
Мислења
57
Поени од реакции
2
ve molam potrebna mi e pomos. pred okolu 1 godina edno devojce od moeto mesto na ziveenje pocna da mi se dopadja, no ne onaka ''zatreskano'', ama jas se poveke i poveke odolgovlekuvav cela rabota spremav nacini kako da i prijdam, bidejki voopsto so nea nemav muabet, no se kako pominuvase vremeto jas se poveke i poveke se zatreskuvav po nea, pa mozam da kazam deka stanav zavisen so nea po cel den i nok ne mi izleguvase od mislive. no sto se sluci na krajot. Koga se odluciv i sobrav sili da i priidam, taa samo ladno me odbi. taka ednas, potoaa po dolgo vreme za nova godina i priidov povtorno me odbi. sega imame samo zdravo koga ke se vidime, no mene koga ke ja vidam povtorno me progonuvaat starite misli i custva, a znam deka nisto ne mozam. ve molam dadete mi nekakov sovet kako da ja izbrisam od mozokot i konecno da ne mislam nisto za nea, bidejki stvarno deluva toa loso na mene.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Види бато...незнам колку години имаш но по се изгледа дека девојчево не си и симпатичен :toe: секој пиел по некоја корпа во животот и боли...но треба да си расчистиш со себе дека не можеш да ја имаш...иам многу девојчиња,најбитно е да не застанеш и да паѓаш во депресии туку најбрзо да почнеш повтоено да излегуваш и самото по себе ќе дојде девојчето...само имај трпение и не губи надеж...среќно :smir:
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Васко, те читам и ко да се читам себеси пред десетина години :) Биди силен, не заслужува да патиш за неа, таа која заслужува да патиш за неа никогаш нема да те натера да патиш. Силно, и се најдобро!

Мад Макс, успори малку брат! :)
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
ve molam potrebna mi e pomos. pred okolu 1 godina edno devojce od moeto mesto na ziveenje pocna da mi se dopadja, no ne onaka ''zatreskano'', ama jas se poveke i poveke odolgovlekuvav cela rabota spremav nacini kako da i prijdam, bidejki voopsto so nea nemav muabet, no se kako pominuvase vremeto jas se poveke i poveke se zatreskuvav po nea, pa mozam da kazam deka stanav zavisen so nea po cel den i nok ne mi izleguvase od mislive. no sto se sluci na krajot. Koga se odluciv i sobrav sili da i priidam, taa samo ladno me odbi. taka ednas, potoaa po dolgo vreme za nova godina i priidov povtorno me odbi. sega imame samo zdravo koga ke se vidime, no mene koga ke ja vidam povtorno me progonuvaat starite misli i custva, a znam deka nisto ne mozam. ve molam dadete mi nekakov sovet kako da ja izbrisam od mozokot i konecno da ne mislam nisto za nea, bidejki stvarno deluva toa loso na mene.
па можеш да и пријдеш на девојката како другар прво,за да и дадеш шанса да те запознае,и во еден подолг период да не и спомнуваш дека сакаш да бидеш со неа или да ја напнуваш со прашања па зашто не сакаш да сме заедно па како едноставно остави и време на девојката да те запознае па после ако пак не сака ке знаеш дека стварно сега не треба да продолжиш да се замараш со неа:smir:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
па можеш да и пријдеш на девојката како другар прво,за да и дадеш шанса да те запознае,и во еден подолг период да не и спомнуваш дека сакаш да бидеш со неа или да ја напнуваш со прашања па зашто не сакаш да сме заедно па како едноставно остави и време на девојката да те запознае па после ако пак не сака ке знаеш дека стварно сега не треба да продолжиш да се замараш со неа:smir:
се ок само има една мана од принцип што ако и пријде како другар многу веројатно дека може и тоа да остане... имам жив пример мене ми се има десено.. ми пријде како другар и остана тоа..
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
после долго време па малку да постирам
утре имам закажано состанок за да видиме дали ке ја продолжиме врската или не
после многу смс пораки и извинувања прифана да се видеме
па држете ми срека да биде се како порано
утре вечер ке ви кажам што се случило:smir::smir:
 
H

HCL

Гостин
после долго време па малку да постирам
утре имам закажано состанок за да видиме дали ке ја продолжиме врската или не
после многу смс пораки и извинувања прифана да се видеме
па држете ми срека да биде се како порано
утре вечер ке ви кажам што се случило:smir::smir:
Епа ај среќно. Ако утре вечер (или денес, гледам пред спиење си го пишал тоа) се гледаш со девојката, тогаш гледај тек задутре сабајле да пишеш.
 
V

Viktoranius

Гостин
се ок само има една мана од принцип што ако и пријде како другар многу веројатно дека може и тоа да остане... имам жив пример мене ми се има десено.. ми пријде како другар и остана тоа..
Не те разбрав.

Ти пријде како другар и само на тоа останавте ? Па можеби сакал само другар да ти е, а ти ако си чуствувала нешто спрема него не требало да му се поставиш како другарка. :smir:


после долго време па малку да постирам
утре имам закажано состанок за да видиме дали ке ја продолжиме врската или не
после многу смс пораки и извинувања прифана да се видеме
па држете ми срека да биде се како порано
утре вечер ке ви кажам што се случило:smir::smir:
Со среќа пеер, чекаме извештај. :pos:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
проблем незнам дали има ваков ама еве ќе кажам...јас и он се знаемо 1 година и супер ..сме се виделе неколку( два) пати ама проблемот секогаш јас одам накај него( од друг град е) ..секогаш кога ќе му кажам дека сакам да го видам...ќе се договориме ...се супер...се надевам дека ќе дојде и кога треба да дојде секогаш наоѓа причина односно да ми се оправда зашто не дошол:nesvest:....го сакам...невидено ми се допаѓа!!! али дали ова се значи дека не му се допаѓам..или дека не ме сака...или само игра со мене??? =(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom