Љубовен сленг

Член од
7 март 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечи кој сленг изрази се користат денес во љубовниот живот кај младите?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.400
-Samo malku,samo glavickata...veli maskoto
- O.K.
,ama pazi taka da ostanam nevina...veli zenskoto
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Маче варуваш на љубов на прв поглед или да отидам до тоалет и пак да ти пријдам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom