Јужни Ветар

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Единствена што не ја спомнав, а е сосема поразлична е „Јесен стиже дуњо моја“ на Љубиша Самарџиќ. Таму е сосема од ново сниман материјалот за серијата, не е препакуван материјалот од филмот. Барем не од првиот дел, зашто дури и главниот актер е различен: во филмот Бранислав Трифуновиќ, во серијата Милан Васиќ.
Koлку јас што знам за Јесен стиже дуњо моја она со Милан Васиќ е и филм само што филмот се вика Јесен стиже дуњо моја 2 Коњи Врани. Постои и Јесен стиже дуњо моја 3 Бледи месец.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Koлку јас што знам за Јесен стиже дуњо моја она со Милан Васиќ е и филм само што филмот се вика Јесен стиже дуњо моја 2 Коњи Врани. Постои и Јесен стиже дуњо моја 3 Бледи месец.
Има 3 филма: во првиот филм актер е Бранислав Трифуновиќ, во другите 2 - Милан Васиќ. Во серијата, материјалот од третата епизода натаму е снимен дополнително, за потребите на серијата.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Има 3 филма: во првиот филм актер е Бранислав Трифуновиќ, во другите 2 - Милан Васиќ. Во серијата, материјалот од третата епизода натаму е снимен дополнително, за потребите на серијата.
Така прават со некој филмови не со сите. Ги сецкаат на делови за серија во неколку епизоди и плус снимаат нови сцени за епизоди додатно само што се за потребите на серијата. Таков е случајот и со Јужни ветар.

Јужни ветар Убрзање филмот беше исецкан за да се направи мини серија од 3 епизоди кој засега се емитуваше на тв каналот Superstar. Јас не сум го гледал тоа како серија сеуште но читав некој коментари каде што коментираат дека имало плус нешто нови сцени вметнато.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.492
Исто имаше сцени и во првиот дел вметнати кога го правеа на епизоди,сцени кои ги немаше во филмот а ги има во епизодите.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Јужни ветар Убрзање филмот на РТС 1 во недела првиот ден од 2023 година во 21 часот.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Од 25 фебруари на РТС почнува емитувањето на втората сезона. Секој викенд во 20 часот.
Утре го добиваме трејлерот.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.007
Добра нова клапа на актери. па и Ерик Робертс. Браво!
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.344
Многу ветувачки изгледа трејлерот. Се надевам нема да разочара.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Сепак нема да се емитува и на РТС Свет кој го имаат сите тв оператори во Македонија. Предходната сезона се емитуваа епизодите и на РТС Свет.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.344
Ко за прва епизода ништо посебно. Колку многу безвезни сцени...
После првата сезона ќе испадне дека се другово е промашај...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Супер е новава сезона. Втората епизода е поинтересна од првата.

Малку зеза звукот на некој сцени. Повеќе се слуша музиката отколку зборењето па цело време попуштав и смалував звук.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Јужни ветар На Граници и на Superstar наскоро. Така да ние што сме на MaxTV Телеком МК најверојатно ќе имаме можност да ја гледаме серијава без да ја бараме на интернет.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
Јужни ветар На Граници и на Superstar наскоро. Така да ние што сме на MaxTV Телеком МК најверојатно ќе имаме можност да ја гледаме серијава без да ја бараме на интернет.
јас имам и Макс тв ама ке ја симнам на торент, канцер е тоа ТВтеката
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
јас имам и Макс тв ама ке ја симнам на торент, канцер е тоа ТВтеката
На РТС ја даваат со кирилица титлови а на Superstar ќе си биде со латиница.

Барам на торенти ја нема серијава освен на тие приватните балкански. Баш сакам да ги стави некој епизодите на ThePirateBay за да jа гледам преку Stremio.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom