Јован Јованов

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Јован никогаш не знаел да напрајт убаа песна ни ке напрајт. Имат желби, се гледат ама :baeh:
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
2
Замислете си го спонзорира Министерство за Култура,каква катастрофа и брука
 
Член од
4 август 2008
Мислења
243
Поени од реакции
8
abe J.J bese u isto vreme kako ja vo Garden hotel letoska vo Ohrid...lele kolku se snobiziraa so tie negovite potrckovci po malku slava...on bukvalno legase na edna od foteljite vo foajeto...a ovoj drugiot mu vika...ej Jay, pusti na exclusive, ke ne' ima...a ovoj so daljinskoto vrti odma na A1 i vika edno idiotsko: stvaaarnooo????

omg mi idese po edna maconka da im udram i da gi namavam nadvor...LOL
 

arhangel-f-

rock the world :)
Член од
2 декември 2008
Мислења
32
Поени од реакции
2
Луѓето кои имаат пошироки хоризонти во музиката,т.е кои слушаат и се разбираат во музика малце пошироко од Балканот ќе препознаат одма плагијат.

Но,тинејџерките кои од незнам која причина паѓаат во трансови и кубат коси по Џеј Џеј,Елвир и сличните,сметаат дека таа музика е величина и за нив е не знам они се музички херои.И тие ама не се ни трудат да ја чујат убаво мелодијата и ритамот за да сфатат дека е плагијат.

Па така што и музиката што ја прави/краде Џеј Џеј е наменета баш за таква публика.
tolku mozok imaat da sfatat poubava muzika ili tekstovi ... ama najjako nesto dosega so go imam slusnato e "mi trebas mi trebas moram da te vidam itno e bitno e kade si ke stignam :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: of leleeeeeeee do koga samo ne mi e jasno ke se rezilat so tie liti glupi prosti i neznam uste kako da gi narecam "PESNI":tapp:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.490
2 теми за Геј-Геј :nesvest:

Сега видов, и ги споив во една.
 

arhangel-f-

rock the world :)
Член од
2 декември 2008
Мислења
32
Поени од реакции
2
Што мислите за новата песна/клипчето на Јован ? Ви се допага ли ?
Според мене најубава песна досеа а и најубав клип. На почеток коа ке збори женската ми се свига повеке хехе.

Ете и видео.

omg hahahaha kolku se iznasmejav na krajot na spoti4ot koga densa.. toa edna stvar.. druga toa so pesnata so spoti4ot nema nikakva veza.. on pee deka ne e kojznae sto i deka tipkava ustvari go ostava za drug a na spoti4ot nego go davaat so druga ona gi gleda i tazi .. E AJ SEA..:toe:

arhangel-f- напиша:
omg hahahaha kolku se iznasmejav na krajot na spoti4ot koga densa.. toa edna stvar.. druga toa so pesnata so spoti4ot nema nikakva veza.. on pee deka ne e kojznae sto i deka tipkava ustvari go ostava za drug a na spoti4ot nego go davaat so druga ona gi gleda i tazi .. E AJ SEA..:toe:
se citiram sama:moja zgreshka ..vo momentot na odvratnost ne sum primetila deka ne e Gej Gej tipot so e so druga zenska ali however grozno e se od a do sh..
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
нема кој да те гаѓа .... супер си е јован ...колку толку прави песни... и нека зборат џеј џеј..сите врескаа на таа песна по дискотеки и сите ја имаа во автомобил на цд .... и сега јадат го*на...немаат попаметна работа седат тука на форум по цел ден пишуваат глупости....и самите незнаат со себе што да прават...сонце не ги видело надвор .. па ај шлапајте тука..секоја чест на исклучоци...и ај тој што има коментирано за спотот..кажи ти каков спот би направил...кај тебе на нива или кај ??? и што го зборите џеј џеј ...btw Најдобрио спот на балкан..кажи некој подобар спот..ајде ....ако грешам исправете ме ...и само тој колку толку знае да напише текст во Македон
ија...тоа треба да се цени..а не дали бил со пудра и дали бил дигнат премногу..
да де, супер си е јован песни праи, па сеа какви такви. тееј што сме глупи ние, баш добро ни се најде некој како тебе... сонце не не видело.. тебе те фатило сУнчаница ...

у брао.. ептен го бива за текстови.. пичка прва класа, ми каса е су каса.. не бе. тоа беше тони зен. ма исти гоВна се.

и нека биде најдобар и не знам каде, човекот е ФЕЈК. толку.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Абе вакви такви.. Ама.. Јованов , Ламбе и Елвир као би ги лижела:pos2:
(..и цицала.. Мислам финансиски:pipi:)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Јован да не е гејот за кого збореа на бекстејџ, јас на него помислив, слаб црн со кратка црна коса што бил на Макфест оваа година
ви текнува во Бекстејџ кога еден педер се појави и рече дека доста популарен мак пејач го тормозел да спие со него, и дека дечкото мн го сакаат девојчиња, дека е слаб, висок, со кратка црна коса
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Мистерија? Можно е и да е он. А и Тони Зен ми е сомнителен.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
го поштувам ВМРОВЕЦ е :)
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
цедето од геј џеј и компанија не би го ставил ни на ретровизор! :vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom