Кајгана форум

Erich Zann
Erich Zann
И јас до пред година можи, случајно седам на кафе со од братучеда дечко(сега маж) кој е отепан љубител на класик рокот и падна муабет онака за музика каде ми го кажа нештово и после се расплини дебатата за Radiohead(мн депресивни биле не ги бивало), тој Цепелин, јас овие, тој Парпл, јас пак овие и то беше цел муабет. :D
wot
wot
2-3 пати ме сопка по фејсбук песничево, и увек ме расположувало на некој начин.. Нејсе, Цепелин би дозволил карта укус некому, ама Парпл.. не ги можам ич.

Лично, Флојд само дозволувам некому во контекст на Рејдиохед, ако сака да продужиме да збориме за музика. :D
Erich Zann
Erich Zann
Jaс и тие и тие сум ги слушал, но Цепелин(неспорен вокал, техника, осет за музика) имам дробено не тргнуваат со чита идеја, обично крадат од ваму од таму песнички и како да ги преработуваат во нивни стил. На јутуб има цели делови кое од каде е земано. Парпл со исклучок на 3-4 песни, другото joк, не ми прави мерак.
Erich Zann
Erich Zann
Пред некој ден сум си нашол бенд кој ми се погоди за кулирачките потреби, плус има нешто радиохедовско, Other Lives, албумот истоименуван како бендот, чепни го ако некогаш немаш шо да слушаш. x)
На врв Bottom