максовизија
Поени од реакции
126

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Ко ќе се уклучиш, пиши ми на профил како да ја средам " Darksiders " да ја играм со рачка. :)
    Следен пат ќе играме АП и готово :) Ќе играм мирана, и онака ја неам играно 6-7 месеци, мерак ми е да ја плешам :)
    Патем, на паб гејм, да, и ја сакам да играм херој со кој крипаш 15 минути и идеш тепаш цел тим :) Реалноста у правата дота не е ни од блиску таква :)
    Иди аплицирај за SS chanel на b.net, па иди играј таму кери, ако ти дозволи капитенот..
    И ја сум стрелец, несакам толкава одговорност...
    Да вииш како е да играш невермор како кери, херој со 600хп, а нивниот тим има сенд кинг и мирана шо играат како семи-ганкери и несмееш да се појавиш на мапа пошо телепорт праат и 2цата до тебе, а мора да си нај набилдан од сите..
    Или иди играј сенд кинг на SS гејм, кај шо цела мапа е вардана и немоеш ко чоек да идеш да ганкаш...

    Ова вие шо си го викате CW, нема ни C од CW, треба уше леб да јадете да видите шо е права дота :)

    Играте класнични паб гејмови, шо не го ни доловуваат шмекот на дотата..
    Се собрале 5 души, влегле у CW room на гарена, и мислат играат CW game...смешки :)
    Тенк не е улога туку особина :)
    Улогата на венге е да ганка и варда у исто време, константно, да е со тп и со даст, ако е потребен, константно... Ти, не ганкаше, значи, безразлика на скорот, не си го напраил тоа шо треба..
    ДК е кери, значи треба да ги надфарма сите и да ја носи играта...Ја ги надфармав сите, али немав игра која треба да ја носам :)

    Скорот нема врска :) Ти моеш да играш варлок со 0-11 скор и да си најдобар играч партијата :)
    Успешна партија за играч е да си ја одигра улогата како што треба, безразлика дали тимот му праи грешки...
    Знаеш која е улогата на Венге, а која е улогата на ДК? :)
    Ја на пример, све со професионалци игав :)
    А на крај краева, 1вс1, што никад не се деси, ќе те лупнев од земја, онака, лагано :)
    Поздрави го кога ке го видиш :pos:
    Ке се убие од смеење кога ке речеш дека го знаеш Марио од кајгана :pos:
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom