2та зицери на Лазаревски, контрата на Кузмановски, контрата на Талевски и то је то..

28 јануари 2018
Мислења
1.705
5.675
За наши услови супер прво полувреме, покажуваме знаци дека може со сите да се носиме, излеговме машки на терен, какво полувреме одигра Џонов! :kruna:

Член од
13 април 2021
Мислења
3.137
10.494
Кој ќе му забрани на Талески ракомет да игра во репрезентација?
Џабе е. Антиталент е, ништо не помага. Дури ни тоа што е како жирафа висок. Секогаш кога треба во клучни моменти да се постигне погодок, он покажува колку не го бива во ракомет.

937
Па денеска Кузмановски е далеку полош од Талески реално. Падот почна баш кога Кузмановски влезе во игра и направи некој глупи грешки. Пола од шутевите на Талески беа при пасивна игра кога мораше да шутира.
Не сме лоши играме добро не очекувам победа над Франција и никој не очекува претпоставувам. Се што е под 6 гола разлика за мене е прифатливо.

Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
8.188
Второ нека игра со Кузмановски на лев бек и Митев на центар. Тале не може да игра со францускава одбрана, ептен е смешно за гледање и успорува многу.

Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
5.480
3/4 е Кузмановски со неколку асистенции до пикер, и 2 битни гола на пасивен напад, го видовме Тале во таква ситуација све промаши

Член од
Мислења
3.137
10.494
Е како полош, он има 3 од 4 погодоци. Барем не праи кардинални грешки упорно.

1.791
Тале најголемо дрво прво полувреме со еден куп шитнати топки и избрзани шутеви од неизградени позиции, после него телено Велковски чист статист и плус шитна две топки и капак на се Лазаревски само што влезе два зицера по ред промаши. Ете ја разликата за Франција

2.323
У сала да не се мртвиве коментатори наши? Да ги однесат у соблекувална кај Французиве, да им го испушат курот по еднаш на полувреме. Нека ги избркаат боље да нема коментатори све да им ебам ја нивно.

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
68.699
Не е крив Тале што останатите не може да пробијат. Само он има муда да се крене на шут, за разлика од порано кога дремеше пасивен на 10 метри пд голот и ќе вкрстеше од време на време.
Десните бекови се непостоечки, сите тројца се камења. Автоматски противникот има една позиција помалку за чување.
Не се глупи французите, ни ја извадија одбраната на 10 метри, заиграа поагресивно и не отсекоа, а потоа ни плескаат брзи голови на напоставена одбрана.
Митев ме разочара во првово полувреме, баш очекував дека он би разбил против истурена одбрана. Ама можеби и претерав со очекувањата од него, сепак е млад, неискусен, а и французиве се како гремлини према него. Не дека Скубе, Стеинс, Јасихура се нешто со пограмадни, ама има уште работа пред него за да ги стигне.

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
Мислења
1.193
937
Направи две или три грешки една по друга на 10:8 плус промаши зицер за 3 гола. Талевски не видов да направи техничка грешка. Можеби грешам не знам

Член од
Мислења
3.137
10.494
Џабе има муда кога непромислено постапува и избрзува, и тоа секогаш во клучни моменти. Едноставно он нема капацитет за да размисли. Тактика нула. Кај него спортот и успехот во ракометот е буквално сведен на среќа.

Џонов и Митрески доминираа кај нас ова полувреме. И Кузмановски не е лош, ама може и подобро.

Член од
Мислења
3.578
5.480
Имаше чист пенал врз него и 2 мин кога беше повлечен за врат, но не е етаблирано име во ракометов како Стеинс на кого во иста ситуација многу лесно би досудиле 6 метри.

Член од
Мислења
30.453
68.699

Какви клучни ситуации и избрзани шутеви, скоро сите шутеви му беа во пасивни напади, кога никој не се осмелува друг да се крене на шут :D
Не е лош Тале во моментов и последниве 2 години, со сигурност е најдобар бек шутер од цела репрезентација, а игра и во двата правци.
До пред некоја година беше преслаб и на репрезентативно и на клупско ниво, но се крена под водство на Камара и во Вардар беше најдобар поединец цела сезона. Од тогаш ја крена и играта на репрезентативно ниво. Не е лесно да играш напред-назад цело време.
По мене, направи грешка што си замина од Вардар, едноставно не му лежи ракомет во странство, губи и на психа откако го критикуваат дека грее клупа.

Не дека имал добро полувреме, но не беше толку лош и не е негова вина што мораше толку пати да шутне, едноставно немаше кој друг.