Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.265
Мајко мила, платите!!!!

Марсијал зема 250 ијади фунти неделно. Не знам што уште се коментира во фан клубов, ова треба се да се продаде, да се смени управа и од ново да се почне. Јас навистина не разбирам кој ги потпишува овие договори од страна на управата и од каде доаѓаат овие паришта. Добро, навистина не сум упатен, дава некој друг клуб на светот вакви пари на толку многу играчи?
Едчето потпиша и одобри.
ПС заворавите колку не дереше Санчез и тоа е од Ед Вудвард.
 
Член од
30 декември 2021
Мислења
93
Поени од реакции
180
Мајко мила, платите!!!!

Марсијал зема 250 ијади фунти неделно. Не знам што уште се коментира во фан клубов, ова треба се да се продаде, да се смени управа и од ново да се почне. Јас навистина не разбирам кој ги потпишува овие договори од страна на управата и од каде доаѓаат овие паришта. Добро, навистина не сум упатен, дава некој друг клуб на светот вакви пари на толку многу играчи?

Јунајтед има уедливо најголем payroll во ПЛ. Втори се Челзи, а Јунајтед дава скоро дупло повеќе на плати.
А и на глобално ниво, мислам дека само ПСЖ и Реал даваат повеќе на плати од Јунајтед.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.265
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Нека му објасни некој на овој дека Роналдо и Кавани, екипи како Баерн, Ливерпул, воопшто не би ги ни разгледале ко опција за трансфер. Прво, не се вклопуваат у пресинг игра, стари се, не можат секој викенд во исто темпо да играат. Само мртви екипи ко Јунајтед и ПСЖ би се ослониле и би граделе игра на двајца напаѓачи од кој едниот има 34 години и повеќе е повреден него што е здрав,
а другиот не се замара да помогне во дефанзива, мора да се штеди, сака се да се врти околу него.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.012

Јунајтед има уедливо најголем payroll во ПЛ. Втори се Челзи, а Јунајтед дава скоро дупло повеќе на плати.
А и на глобално ниво, мислам дека само ПСЖ и Реал даваат повеќе на плати од Јунајтед.
Ова едноставно не е нормално. Невозможно е да ги имаш овие плати проследени со вакви резултати.

Лудило.
 
Член од
30 декември 2021
Мислења
93
Поени од реакции
180


Мајк семоќниот ту д рескју. :pos:
А кој би можел друг? Некој кој најдобро е поврзан со клубот, знае како стојат работите и има поврзаност со играчите е Фелан. Гледаш дека и Рагник и останатите неколку што дојдоа со него се како паднати од небо. Пред година дена, мислам дека вака треба да игра Јунајтед, онака да игра, кога седна на клупа оп подруга е реалноста. Е подруга е, кога во тимот го имаш Рони, најголемиот его манијак во историјата на спортот (колку и да го мислев спротивното до пред неколку дена, сега и јас мислам дека една од поголемите грешки со кои Оле сам си го зачука е што го донесоа него, моментално ни на Јунајтед му беше потребен Роналдо, ни на Роналдо му беше потребен Јунајтед) и уште други бунтовни карактери.

Сега фали уште Погба кога ќе се врати да почни да ги прави глупостите и ќе си пцујат мајката Рагник и овие што дојдоа со него.
Автоматски споено мислење:

 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.265
А кој би можел друг? Некој кој најдобро е поврзан со клубот, знае како стојат работите и има поврзаност со играчите е Фелан. Гледаш дека и Рагник и останатите неколку што дојдоа со него се како паднати од небо. Пред година дена, мислам дека вака треба да игра Јунајтед, онака да игра, кога седна на клупа оп подруга е реалноста. Е подруга е, кога во тимот го имаш Рони, најголемиот его манијак во историјата на спортот (колку и да го мислев спротивното до пред неколку дена, сега и јас мислам дека една од поголемите грешки со кои Оле сам си го зачука е што го донесоа него, моментално ни на Јунајтед му беше потребен Роналдо, ни на Роналдо му беше потребен Јунајтед) и уште други бунтовни карактери.

Сега фали уште Погба кога ќе се врати да почни да ги прави глупостите и ќе си пцујат мајката Рагник и овие што дојдоа со него.
Проблемот е што е ваква состојбата не кој е адекватен да ја смирува состојбата.
Автоматски споено мислење:

И доста ми е од сомнувањето на Ферги и Јунајтед ДНК кога не им одговара нешто одма спомнување на ДНК и деновите со Ферги, биднавме Ливерпул history fc.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.691
Поени од реакции
2.276
Квалитетов на играчиве у клубов колку е дропнат не е можно. Чисто за споредба играчите од средина од завчера.

Матич(33) и МекТоминеј (25) vs Мутињо(35) и Невеш(24). Небо-земја беше разликата, ги издоминираа како мали деца. Матич веќе неговото е поминато, иако Мутињо ем постар докажува сосем спротивно, ама Скот е светлосни години позади Невеш во квалитет.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.012
Ајде некој паметен нека објасни, зошто пред две години е купен Де Бек, а не Невеш, кога сумите беа тука негде, а очигледно беше дека работата штека на таа позиција, а на позицијата на Бруно? Тотален хаос, никаква организација, никаков план.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Не дека моментално Рашфорд ја заслужува платата што ја зима, ама Марсијал како зима повеќе од него не ми е јасно. На кој основ? дека е странец или дека е поцрн? Подобар - не е, поталентиран - не е, попаметен - исто се глупи и двајцата. Рашфорд треба да бара 30-40% повеќе од тоа што би барал Марсијал.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Не дека моментално Рашфорд ја заслужува платата што ја зима, ама Марсијал како зима повеќе од него не ми е јасно. На кој основ? дека е странец или дека е поцрн? Подобар - не е, поталентиран - не е, попаметен - исто се глупи и двајцата. Рашфорд треба да бара 30-40% повеќе од тоа што би барал Марсијал.
Не знам дали ти е познато како се даваат нови договори во Јунатед. Марсијал е пред истек на договор или и не мора да е. Изигрува 3-4 добри утакмици, дава неколку гола. Оп одма нов договор, 250 000 неделно. Лингард врзува неколку утакмици, дава 2-3 гола, одма нов договор. Погба влегува на терен прави асистенција или гол, дабува, игра, прославата на голот трае не помалку од 3 минути, оп следен ден, ново договор, 300 000 неделно. Рашфорд, искача на интервју, збори за Јунајтед ДНК, како сака цела кариера у Јунајтед да ја помине, дава гол против ПСЖ, оп нов договор. Доаѓа Оле, тера 2-3 кола, им дава нови договори на Џонс, Смолинг, Баи, Јанг, Мата, Македа, Бебе, Обертан. Стига до 10 утакмици, БАМ, 3 годишен договор за него. И така натака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom