Бејрут

Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.050
Добро колку треба да си ретардиран да складираш такво нешто во населено место? Жално за луѓето што починаа пред се, а исто и за сите оние што претрпеа било какви штети од глупоштијава.

Дали било несреќен случај ради негрижа или пак терористичи акт е скоро па и небитно во ситуацијава бидејќи на крајот на денот невините луѓе се оние што секогаш највеќе го јадат стапот.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.926
Поени од реакции
7.855
Добро колку треба да си ретардиран да складираш такво нешто во населено место?
Vidi, libancite se edno gadno krimino geno korumpirano i NEODGOVRNO pleme, i zatoa da ne se cudis zasto skladirale vakvi raboti kade sto ne treba, I zato se sluci toa sto im se sluci.
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Vidi, libancite se edno gadno krimino geno korumpirano i NEODGOVRNO pleme, i zatoa da ne se cudis zasto skladirale vakvi raboti kade sto ne treba, I zato se sluci toa sto im se sluci.
А од кај знаеш дека се гадни? Или на тв слушна.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.545
Gi znam, podobro nego sto mislis, ziveam pokraj niv so godini.
Роднина од странство, работи со либанци. Вика нема многу трте мрте со нив. Не се луѓе што можиш курташак да си играш со нив.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.926
Поени од реакции
7.855
Роднина од странство, работи со либанци. Вика нема многу трте мрте со нив. Не се луѓе што можиш курташак да си играш со нив.
Vleguvame vo druga tema, bilo kako, nemalo trte mrte, sto ocekuvas od luge sto isto im se faka dali e vo zatvor ili nadvor. Ne sekoj misli zivitot po zatvori da go pomine.
Zasto nema trte mrte, gi boli kur, odgovornost nula, zatoa I skladirale opasen material vo takva zona kade im se sluci sranjevo.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.423
Поени од реакции
4.253
2700 тони..... не знам колкава експлозивна моќ има амониум нитрат во однос на тнт...ама дури и да е 10тина, пак е бајѓи. Некој член цитираше нешто лесно прошле, нешто тексас 500 мртви...
Немаат завршено со броење на жртвите, и има куп исчезнати лица....
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.398
Поени од реакции
7.848

Ексклузивни фотографии наводно :eek:

 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.926
Поени од реакции
7.855
Ужас човече. Ова е огромна количина за на едно место... Зарем со цел памет од 2013 ја трупале тука на едно место? Без памет ццц:tapp:
Od kogo baras pamet, od idioti sto se spremni dinamit okolu pojas da vrzat za da ebaat devici na onoj svet.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.423
Поени од реакции
4.253
Иначе за амониум нитрат- за тие што имаат гледано Mythbusters , тоа една од компонентите во експлозивот ANFO што го користат. Другата е fuel oil(остаток од нафта). Амониум нитратот реагира со горивото како оксидатор, и ја засилува реакцијата(fuel oil e како мазут).
Претпоставувам дека јаката реакција се должи на комбинацијата на амониум нитрат и пиротехника во непосредна близина...
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
А тоа видеото што го пратив со дронот што испушта нешто???
Ако знае некој преведете.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
Od kogo baras pamet, od idioti sto se spremni dinamit okolu pojas da vrzat za da ebaat devici na onoj svet.
Не сите во Либан се рокат за девица со динамит, таму христијаните и муслиманите се скоро исто, од муслиманите шиитите и сунитите се скоро исто, сунитите ја имаат друже сектата (иако они се сметат како посебен народ) која е ептен про-Изреал, а анти сите други, бетер се од кај нас, презадолжени како држава и не се знае кој пие кој плаќа.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.926
Поени од реакции
7.855
Не сите во Либан се рокат за девица со динамит, таму христијаните и муслиманите се скоро исто, од муслиманите шиитите и сунитите се скоро исто, сунитите ја имаат друже сектата (иако они се сметат како посебен народ) која е ептен про-Изреал, а анти сите други, бетер се од кај нас, презадолжени како држава и не се знае кој пие кој плаќа.
има некоја разлика меѓу христијаните и муслиманите, знам и дека се презадолжени и не се знае кој пие кој плаќа,ќора држава и се корумпирани до коска, еден посаглам либанец да сретнеш ќе ти каже подалеку од таа стока ама ете на некој тука не им се бендиса моето тврдење, биле јаки фраери дека децата ги учат на 12 години да носат ножеви на школо и да напаѓаат во чопор, а сам по сам се друга приказна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom